• Koupě: chybné velikosti na webu oproti cedulkám
    • Eko výzva: 5,556 Kč/ks za nové věci
    • Eko výzva: podpora dotaz řeší univerzálním mailem (bez odpovědi na dotaz)
    • Dlouhá doba doručení, dlouhá doba vyřízení vratky, dlouhá doba vrácení platby

Koupě:
    Věci s vadami a odlišné velikolsti na cedulce než uvedeno v popisku, vše jsem musela na své náklady vracet.

Eko výzva:
    Za nová dámská trika jsem dostala v kreditech 5 Kč/ks. Značky: H&M, Vero Moda, Tally Weijl a Levis, vše z kolekcí za poslední 2 roky.
    Na mail, zda omylem nepřidali o nulu méně mi přišel univerzální mail, ve kterém vůbec neodpověděli na dotaz. Tedy i přístup podpory otřesný. Už nikdy nic nepošlu.

• -pekne lacne veci da sa vzdy nieco vybrat
    • -!!!!!EKO VYZVA VELKY POZOR POZOR !!!!!!!

!!!VSETCI SI DAVAJTE VELKY POZOR NA EKO VYZVU !!!! TATO EKO VYZVA MA MOZNO VYZNAM IBA PRI NOSENYCH VECIACH KTORE FAKT UZ NECHCETE NOSIT A STALI PAR EUR .V ZIADNOM PRIPADE TAK NEODPORUCAM DAVAT VECI NOVE ALEBO AKO NOVE TIP TOP STAV.POSLALA SOM DVE DLHE BLUZKY HM SATENOVE POD KOLENA NOVE(JEDNA 25 EUR,KABELKU NOVUCICKU KTORA STALA 50 EUR ! ) A DOSTALA SOM 1003 KREDITOV CO JE PRIBLIZNE 4 EURA !!!!!! ZA TAKETO HODNOTNE NOVE VECI .ISLA SOM SI OBJEDNAT BLUZKU STALA 3,50 EUR DALA DO KOSIKA MYSLITE ZE SOM SI JU MOHLA OBJEDNAT?? NEMOHLA ANI NA TU MI NEVYSLO A MUSELA BY SOM ESTE DOPLACAT VYSE 3 EURA ZA POSTOVNE.TAKZE ZA KRASNY BALIK NOVYCH VECI SOM NEDOSTALA ANI 7 EUR !!!!!! 1 BALIK SOM POSIELALA NOVE KABATY NOVE TOPANKY CIZMY BLUZKY FAKT VSETKO VSETKO NOVE DOSTALA SOM ALE 15 EUR.CHCEM VSETKYCH VAROVAT NA EKO VYZVU SI DAVAJTE POZOR A PREMYSLITE SI CI NAOZAJ NECHCETE RADCSEJ VECI PREDAT NA BAZARI STOJI TO SICE USILIE ALE DOSTANETE PENIAZE A NIE ZA BALIK NOVYCH VECI 4 EURA ALEBO 15 EUR AKO JA.BOLA TO CHYBA ALE NABUDUCE BUDEM MUDREJSIA.KUPOVAT VECI ANO DA SA TAM NAJST ZA DOBRU CENU ALE NIKDY VIAC ODOVZDAT NOVE VECI ALEBO AKO NOVE NIKDY NIKDY!!!!

• Dlouhé dodací lhůty
    • Eko-výzva = výkup zadarmo

Po zaslání plného balíku moc hezkého dětského oblečení v TOP stavu jsem dostala 0 kreditů se slovy, ze nesplňuje kritéria eko výzvy. Dřív jsem pravidelně zasílala balíky a nikdy se mi nic podobného nestalo. Nyní jsem si pročítala recenze obchodu, nejsem sama, komu to provedli a asi jim to vyhovuje, vybírat zdarma balíčky hezkého oblečení a dál za drahé peníze prodávat. Jsem vic než naštvaná. Nikdy vic!!!

Po zaslání dvou plných balíků suprového, v mnoha případech minimálně neseného nebo i nenoseneho dětského obleceni jsem dostala za každý z nich 0 kreditů se slovy, ze nesplňuje kritéria eko výzvy. Jsem vic než naštvaná, protože na Marketplace nebo bazos bych při vlastním prodeji dostala za každý z těch balíku 500-1000,-, které teď už neuvidim! Nikdy vic!!!

EKO -VÝZVA zasláno přes 40ks !!oblečení, značkové i nové a za vše dostano přepočítáno kolem 300kc ..7,50kus něco tam je špatně

Nakupuji u nich pouze za kredity z eko-výzvy, tedy výměna zboží za zboží. Takže ani tak neřeším ceny, ale spíš co potřebuji.

Eko-výzva je princip "co peklo schvátí, už nenavrátí" po odeslání balíku nemáte možnost zjistit žádné informace, např. proč máte malý počet kreditů, když minulý balík byl ohodnocen úplně jinak a bylo tam stejné zboží. Bude Vám řečeno něco ve stylu "máme toho hodně, nemůžeme si pamatovat každý balík".
    Věřím, že tento ne-systém způsobuje hodně konfliktů.

Již tam neposílám žádné TOP kusy, ty si raději prodám sama. Posílám tam normální, čisté, chvíli nošené kusy, obyč. značky. A naceněno cca 15-35 Kč za kus.

Plno kupujících u toho sedí celý den, pokud budete chtít chytnout fakt zajímavé kusy, musíte u toho taky neustále sedět a aktualizovat.

Zlevněné věci často bývají již jednou reklamované věci. Reklamace možná do 14 dnů a je tam nějaký poplatek za dopravu (použila jsem jen jednou).

O zboží máte minimální informace. Obchod cílí hlavně na kvantitu a časté obraty zboží. Každá kategorie má svoje pevné ceny.

Nakupuji hlavně knihy, boty, oblečení pro děti, drogerii a věci do domácnosti. Zatím jsem měla snad jen jedny zničené boty a pár fleků na bundě, jinak jsem byla moc spokojená, některé věci skoro nové.

Dřív jsem posílala balíky Zásilkovnou do 5 kg, ale teď nosím ve větších krabicích do 10 kg na prodejny. Už doma přestávám mít zásoby krabic. :)
    Je i super, že za dopravu balíků eko-výzvou nic neplatíte.

Doba doručení zboží je dost různorodá, někdy druhý den, někdy až příští týden.

Velmi mě teď baví jejich e-maily typu "naše manažerka e-shopového prodeje Lucka a s nepatrnou špetkou závisti v hlase Vám vzkazuje, že jste ulovili opravdu skvělé kousky! Wow!" - hlavně když máte objednané dva toaleťáky, kartáčky a dětské boty. :)

• No možná někdy zajímavé kousky
    • Zboží předražené... Kvalita hrozná
    • Toto je příšerný obchod... V eko výzvě za značkové věci Vám dají pár mizernych kreditu... Nikdy více

Takže... Panebože ženské vzpamatuje se... Vždyť je to předražené a vy na tom sedíte celé dny a držíte zboží v košíku a prodlužujete a prodlužujete a nakonec polovinu věci nevezmete a blokujete to někomu kdo to koupí. Věnujte se radši dětem a rodině než vysedavat u genesis. Zboží je nevalné kvality a při vrácení vám účtují cenu za dopravu i když je zboží špatné... (flekate, roztrzane atd). Že je zboží mizerné kvality mě nepřekvapuje spíš ty pitomé ženské co u toho vysedavaji celé dny a kupují a nakonec polovinu vrátí... Ale bohužel takové slepice tu jsou a budou a tím dávají možnost těmto společnostem, že zvyšují a zvyšují cenu za nekvalitní zboží např. Dnes boty nějaké značky 7000kč,kabelka 15000kča myslím, že se najdou slepice co to koupí. Takže za mě nenakupovat u nich zboží které nové pořídíte levněji.

• rychlost vyřízení objednávek
    • někdy zajímavé kousky
    • eko výzva super nápad
    • předražené
    • předražené šunty ve Značkách (luxusních)
    • poplatky (doprava, manipulační, vratky, posunutí expirace PIN)
    • nemožnost sloučení více objednávek do jedno balíčku
    • špatná kontrola- roztrhané, špinavé, šnuptychly v kapsách

Musím bohužel konstatovat, že i přes občasné interní průzkumy se většina věcí horší....
    Ceny už mi přijdou na hranici. Za použité věci, které se doma po vyprání "rozsypou" a to doslova, platit v e-shopu i 199Kč za bundy a kabáty a pak přijde zmiňovaný kabát a je to něco mezi županem a svetrem a totéž šaty 159Kč. A nebo plátěnky, které byly (textilní část) značně ošoupané, případně se oddělily od podrážky...:-)
    U asi 60% bot jsem zjistila, že jsou jen na pár dnů nošení, začnou se rozlepovat.
    Když objednávám na e-shopu bez pardonu platím poštovné dokud neobjednám min. 6ks; když už si nějaké dám do košíku, pak čekám někdy i několik hodin, jestli někdo kdo blokuje zboží objedná a nebo uvolní. Když je mi čas cennější, pak mě to stojí 2x poštovné, protože se více objednávek v jeden den nedá sloučit. Když objednám po zkušenostech na prodejnu jako dobírku, abych to vyzkoušela, platím 50Kč poplatek (ať už tu zásilku vezmu a nebo z ní nic nevyberu. A vratky totéž , když vracím, platím poštovné. A to i v případě, že člověk zboží nemůže řádně vidět- fotky špatně nafocené, špatně oblečené na figuríně a nebo zabalené a žádné rozměry. A vzhledem k tomu, že se Penguin doprava tváří jako jiná firma...majitel je stejný. Vzniká otázka z čeho je lepší business? Z poplatků za dopravné, manipulační poplatky a poplatky za prodloužení????
    Kategorie značkové (luxusní) už také ztratila své kouzlo....ceny opět vzrostly. A koupit si "ojetý" hadr, byť věhlasné značky? A za cca 1000-2000Kč? A nebo perlička....když si objednáte vyhlášenou značku např velikosti Luis Vuitton ....přijde fake z tureckého bazaru. Svetr zn. Lagerfeld (tvářící se jako vlněný) made in China, YSL z Turecka....
    A to nemluvím o tom, že mezi luxusní značky je zařazeno kde co...např. COS ( řada oblečení Hennes and Maurice)
    Knížky o kterých tu někdo mluvil...no je vtipné, že v Ekovýzvě 7Kč za knihu na e shopu i 169Kč, ale stejný titul a nový např. v Levných knihách o 1/2 levněji.
    Na druhou stranu...stále se tam dají vybrat hezké věci (když má člověk štěstí). Myšlenka je dobrá. Mají štěstí na personál v obchodech i na infolince.

• Vyhodne ceny
    • Kvalitny tovar
    • Rychle dodanie
    • Chybaju detailnejsie zabery
    • Fotky prilis zosvetlene
    • V popise neuvadzane pripadne vady

Objednavala som prvy krat a som spokojna. Prislo vsetko co som objednala, bez vad, kvalitny material a velkosti boli presne. Objednala som si 3 saká a dostala som v prvej objednavke tolko zliav, ze som kazde mala len za symbolicke 1€.
    Iba kvoli prilisnemu nasvieteniu na fotke som si myslela, ze jedno sako bude tmavo sive ale v skutocnosti je cierne. No aj tak sa mi paci.

• široký výběr
    • super ceny
    • velmi rychlé odeslání

Já mohu jen a jen chválit - již několikrát jsem zde nakupovala, vždy přišly věci naprosto v pořádku, krásné a čisté, výhodné ceny, super akce ekovýzva, a odeslání do druhého dne. Určitě se sem budu stále vracet.

• Dávala jsem do výkupu knihy - dali mi 7kč za jednu. Výsměch. S jejich rozhodnutím nejde nic dělat, ohání se zákony

Nějaké kredity jsem dostala, ale po přečtení recenzi se za ně bojím něco objednat.

• Komunikácia
    • Popis tovaru
    • Kvalita tovaru

Musím zhodnotiť že nič horšie a nechutnejsie som nezažila. Bunda mala vo vreckách osoplene kapesníky. oteplovacky boli asi o 3 čísla menšie než deklarovali a nechutne zapáchali. Škoda že som si recenzie prečítala neskoro inak by som nikdy od týcho “šmejdov” neobjednala absolútne nič. Hnus,nechutne, malé veci,špinavé a smradľavé.

• Objednané kabelky byly ve velice dobrém stavu(jako nové)
    • U některého zboží špatne fotky
    • Špatné velikosti zejména u kalhot
    • Málo kreditů za Eko výzvu

Abych to shrnula, některé objednané zboží z eshopu bylo opravdu jako nové, ale taky se mi stalo, že bunda měla díru u rukávu, a rifle byly dokonce pokapane sekundovym lepidlem, takže nevypratelne.Ale to jsem mavla rukou, budiž. Jenže rifle co mi došly, byly pro mě nepoužitelné, protože jsem objednala M nebo L , a rozbalila jsem spíš s, nebo XS, prostě opravdu maličké.
    Ale píši recenzi kvůli eko výzvě, protože jsem nedávno poslala chlapecké boty, 7 párů, byly téměř nepoužité, dokonce i několik značkových páru, nových. A docela mě šokovalo že jsem za 7 párů dostala v přepočtu 180 Kč(a to uvádí 3krat více kreditů), tudíž normálně bych za ně dostala 60 Kč, tedy ani ne 10 Kč za jeden pár bot, i značkových. Paní mi do telefonu vysvětlila že dětské nejdou tolik na odbyt, ale já průběžně vidím na eshopu, že to tak zlé není. Kazdopadne tohle byla pro mě,, ojebavka,, a ani nevrátí zpět balík na vaše náklady. TAKŽE POZOR!!! Prý to je v podmínkách, tak asi ví proč.

• viz pravdivá recenze

Přidávám pravdivou recenzi s ohledem na osobní zkušenosti s tímto eshopem a kamennými prodejnami.

V mém případě se jedná o podvodné praktiky, které mě připravily o 300Kč s nemožností se někam dovolat kvůli rozhodnutí jedné prodavačky v pobočce Genesis - prodej second hand textilu u Jindřišské věže na Praze 1.
    Důkazy a veškeré náležitosti, které jsem podnikl, abych se domohl svého práva na vrácení neporušeného, nepraného a nenošeného zboží vč. daňového dokladu jsou už ve správě ČOI a Dtest.
    Zákazníci, dejte si pozor, co si kupujete a kde to kupujete. V dnešní kruté době lidé často sahají po levném textilu ze second handu, aby ušetřili, jenže to si také uvědomuje mnoho podobných podnikatelů. V jiných obchodech s módou po odstřižení visačky už pozbýváte práva na vrácení peněz. Ano, to respektuji. Na dokladu to mají značně zdůrazněno, ale v tomto eshopu a kamenných prodejnách nikoli. Domnívám se tedy, že jsem byl okraden za bílého dne.

Aleš Zvolánek
    Praha 1

• slevy
    • oblečení v naprostém pořádku
    • špatně nafocené zboží
    • nedostatečný popis

Já měla velmi dobrou zkušenost s nákupem. Oblečení přislo velmi rychle a téměř jako nové. Zároveň jsem uplatnila slevu a vlněný kabát a bussiness šaty jsem tedy nakoupila opravdu za "hubičku". Jediná nevýhoda je nedostatečný popis zboží na stránkách a poněkud zavádějící fotografie, které neukazují pravou barvu.

• u něčeho dobrá cena
    • absolutně nekomunikují, na dotazy neodpovídají
    • popisy věcí nedostatečné, nic neříkající
    • hodně zdražili, věci už jsou neadekvátně drahé
    • jsou neseriozní, klamou spotřebitele. Prodávají věci za určitou cenu, pak na ně oznamují slevu, ale cena je stejná jako bez slevy nebo dražší!!! Například bundu, kterou jsem koupila bez slevy stála 195 Kč. Jelikož mi byla malá, poslala jsem ji zpět. Znovu ji vystavili a uváděli slevu na bundy. Ve slevě stála 206 Kč!!!! Takže ještě víc, než jsem ji koupila bez slevy.
    • Absolutně nedoporučuji využít jejich eco výzvy. Prý dávají třikrát více kreditů, za nové lodičky, dvoje téměř nové boty, 1 triko značkové, 2 úplně nová trika a 10 ostatních triček mi dali 205 Kč (při 3krát více kreditech). Kdyby jich nebylo podle nich třikrát více, asi bych musela ještě doplatit. Neseriozní až sprosté jednání.
    • pošlou sms, ať si vyzvednete zboží z boxu. Přijedete a box nefunguje - na telefonu vám sdělí, že je vybitý. Zbytečná jízda
    • objednala jsem zboží, zaplatila, pak mi přišla zpráva, že objednávka byla zrušená. Na můj dotaz - proč, mi nikdo nedokázal odpovědět

Bílé oblečení fotí na bílém pozadí, takže nic nejde rozeznat. Teď už se zde nevyplatí nakupovat

Eshop má nejaké technické nedostatky, aj čo sa týka fotiek- tovar prišiel v realite omnoho krajší, než bol na fotkách.
    Značkové veci v vo veľmi dobrom stave, asi z 10ks mali 1 šaty fľak, ktorý ale ide dole. Hoci ide o použité oblečenie a zázrak som nečakala, bola som milo prekvapená, za pár korún mi prišli veľmi pekné kúsky.

• Dávajte si pozor na tento obchod, vratka sa záhadne stratila a nevedia ju dohľadať, takže som prišla o 27€ + veci ktoré prídu namiesto dámskej v detskej veľkosti,sú diametrálne iné ako na foto, mnohokrát poškodené. Majú obchodné podmienky, ktorým sami nerozumejú pretože vždy postupujú inak. Velmi zlý prístup supportu, extrémne dlhá doba dodania, ja som od nich po tom ako si nechali moje peniaze prestala nakupovať.

Absolútne neodporúčam a hrozne ma mrzí, že majú prístup aký majú. Nakoľko sa ďalej snažím nakupovať ekologicky- Vinted, Remixshop je cesta ja som u nich s nákupom skončila.

• Velmi levné
    • Velký výběr
    • kvalitní věci
    • Chtělo by to přesnější popisky u jednotlivých věcí

Objednávala jsem poprvé, líbily se mi skvělé ceny, říkala jsem si, že si objednám hlavně nějaké hadříky na nošení doma a do práce, ale přišly mi i zcela luxusní kousky, které na fotografiích vypadaly obyčejně, ale ve skutečnosti předčily má očekávání. Z 12 různých věcí, všechny mi podle velikosti sedí, všechny bez vady a jak už jsem napsala nad některými jsem byla mile překvapená, protože oblečení vypadalo jako zcela nové.
    Příště opět zkusím štěstí, třeba se zase zadaří.

• Dříve se dalo o výhodach mluvit…nyní už rozhodně ne
    • Špinavé,děravé věci
    • Neskutečně drahé na to,že jsou to věci z popepnice
    • Kolikrat stejna věc levnější v obchodě než tady
    • Velice arogantni pani ze zakaznické podpory
    • Výhružky a uražení

Urcite nedoporucuji.Arogance nezna mezi az se Vam skoro vysmivaji.Kolotoc se slevami jeden velky nesmysl,ktery si nastavi podle sebe…Vse je jedno velky spatny…Roztrhany,smradlavy kabat za 200,- to je vysmech.Chapu nejak vydelavat musi.A o tom jak jednaji se zamestnanci a jake musi splnovat normy ani nemluvim.