Objednal jsem si dvě knihy, obě skladem, uhrazeno online platbou. Celé 2 dny knihy hledali, a jednu nenašli, tudíž byla z objednávky stornována. Ta, co mi byla doručena, je v horším stavu než jsem čekal, obal značně opotřebený... stav podle mě neodpovídá částce, kterou jsem zaplatil (cena byla o 90 kč levnější než cena nové knihy). Moje první - a poslední zkušenost s tímto obchodem. Nedoporučuji.

Reakce obchodu Reknihy

Vaší zpětnou vazbu si beru k srdci, ale hlavně do skladu a podíváme se, co se stalo. U jedné se opravdu jednalo o to, že jsme ji již neměli skladem, ale stihla se nám prodat 2x.

Děkuji moc, že jste si dal čas napsat recenzi, která nám pomůže službu vylepšit, aby se podobná situace neopakovala.

Tadeáš z Reknih, zakladatel

• Zatím nemohu hodnotit, neboť zboží ještě nedošlo. Při objednání bylo uvedeno, že bude dodáno 29.12.2021.

Krásný den z Reknih,

moc se Vám omlouváme. Tak jako většina e-shopů, jsme měli mezi svátky dovolenou a informovali jsme o tom v části webu nahoře, že budou objednávky vyhotovovány až od 3.1. Zpoždění nás mrzí a již brzy se objednávka vydá na cestu :)

• nic nepřišlo...

Krásný den z Reknih,

po přijetí objednávky jsme Vám psali z [email protected] ohledně situace s objednávkou, bohužel jsme se od Vás nedostali odpovědi. Prosíme nyní o odpověď, abychom ji mohli zaslat k Vám. Děkujeme,

Tadeáš z Reknih

• přišlo s hnusnou reklamni samolepkou prodejce "reknihy" na obálce

Naprostá neúcta ke knihám u tohoto antikvariátu. Kniha přišla s jejich reklamní samolepkou "reknihy" na obálce. Člověk má radost, že po letech lovení v antikvariátech konečně získá kýženou knihu a prodejce ji takto zničí, zabije, ocejchuje... fuj. Nic podobného se mi u jiných desítek antikvariátů co jsem kdy kupoval nestalo. Prostě, hnus a totální neúcta ke knihám!

Krásný den z Reknih,

Vaše zkušenost nás moc mrzí, bohužel jsme od Vás ale nedostali info, že byste si samolepku nepřál. Máme to v objednávce uvedeno. V takovém případě tak k žádnému pochybení nedošlo, i tak nás to ale mrzí a zkusíme v objednávce lépe zvýraznit. Děkujeme za zpětnou vazbu!

Tým Reknih

• Dají se sehnat i těžko sehnatelné tituly
    • Cena vyšší než za novou knihu
    • Stav neodpovídá popisu
    • Žádné reálné fotky
    • Špatná komunikace

18.11 mi přišli knihy ,stav měl být skvělý ,ale to co mi přišlo,dvě knihy odpovídaly ,ale třetí byla v dezolátním stavu (vytrhané části stránek, roztrhané stránky , roztržená vazba) ,okamžitě jsem zaslala fotky s tím že kniha neodpovídá , po odeslání knihy už žádná reakce na email ,peníze do teď nemám (13.12) ,byl to můj první nákup zde a odradilo mě to od dalších nákupů proto nedoporučuji.

Dobrý den z Reknih,
    děkujeme moc za zpětnou vazbu. Tato reklamace je v řešení a můžeme potvrdit, že jsme zásilku přijali a peníze budou za knížku vráceny. Situace nás mrzí a poučíme se z ní. Historicky se nám ještě po jednotkách kusech stává, že se něco takového objeví a ve Vánočním shonu nám tato musela proklouznout i expedicí. Ještě jednou se moc omlouváme a situaci samozřejmě vyřešíme k Vaší spokojenosti.

Tadeáš z Reknih

Na internetu je uvedený telefonní kontakt,na který se nedovolate. Voláne číslo neexistuje. Reklamace nejde vyřešit.

Krásný den z Reknih,
    jak to prosím myslíte? Na webu máme uvedený kontakt +420 608 561 398, který je dostupný pro všechny zákazníky mezi 8 a 17h každý všední den.

Mimo to zmeškaný hovor od Vás nevidíme a hodnocení přišlo v 6 ráno v pondělí, tak se nám to zdá celé takové zvláštní :)

S reklamací prosíme kdyžtak pokračujte pro nejrychlejší odbavení přímo na [email protected]

Tadeáš z Reknih

Zásilka ještě mi nedorazila, asi až zítra i to je dlouhá doba.

Krásný den z Reknih,
    Vaši objednávku jsme vyexpedovali do 24h. Zdržení probíhá u dopravce Zásilkovna, na kterého prosím směřujte případné dotazy, proč dochází ke zpoždění. Jakmile je zásilka u dopravce, bohužel je to již opravdu na něm, nikoliv na e-shopu. :)

Jinak je Vaše zásilka od včera připravena k vyzvednutí na Zásilkovně: Jablonec nad Nisou, U Centrálu Jablonec, Máchova 877/4

• Skvělé stránky
    • Myšlenka obchodu
    • Dlouhé čekání
    • Neinformovanost o stavu objednávky

Objednala jsem si 18.11. dvě učebnice, 19.11. mi přišel e-mail s oznámením, že jednu z učebnic nemají a mají pouze jiné vydání. Odpověděla jsem skoro ihned s tím, že mi jiné vydání nevadí. 23.11. mi přišel další e-mail s požadavkem doplatit 10kč, opět jsem rychle zaplatila a napsala další e-mail, abych je o tom informovala. Ještě ten samý den mi bylo oznámeno, že předání dopravci proběhne 24.11. Od té doby opět žádné info. Poté jsem tam 29.11. volala, jak je na tom moje objednávka a to mi bylo řečeno, že toho mají hodně a moje objednávka bude upřednostněna. Dnes je 1.12. a stále žádné info. A to jsem byla naivní a doufala, že při odběru na pobočce bude objednávka připravena rychleji.
    Na objednávku si ještě počkám, ale z reknihy.cz už neobjednávám.

Krásný den z Reknih,
    objednávku jsme dnes vyexpedovali. Standardně vyhotovujeme objednávky do pár hodin, bohužel jedna z objednaných učebnic nám neprocházela systémem a řešili jsme chvíli co s tím. Kolegyně také sdělili správné informace, že jsme byli teď opravdu objednávkami zavalení. :) I proto se řešení ještě o trochu zpozdilo. Ještě jednou se moc omlouváme.

Tadeáš z Reknih

• Dávají reklamní záložku zdarma k nákupu.
    • U některých knih si lze zadat poptávku na email a v případě dostupnosti knihy, vás přesměrují na e-shop. Pak se však ale může stát, že vám po odeslání objednávky pošlou email, že knihu nedohledali, stejně jako v mém případě.
    • Kniha byla v nabídce ale po objednání nebyla dohledána na skladě, objednávku tedy sami zrušili.
    • Až v košíku se dozvíte o skrytém povinném poplatku za balné 9 Kč.
    • Samotná cena za dobírku na Zásilkovnu je 40 Kč, což je docela dost vzhledem k ostatním obchodům, kde je cena v rozmezí 29 - 35 Kč.
    • Nenabízí doručení Českou poštou.
    • Knihy jsou předražené na to že jsou to již bazarové knihy. Já sama se v knihách pohybuji již 9 let. Nakupuji všude možně převážně jen bazarové knihy, a na Reknihách jsou ceny o polovinu vyšší než je normál u bazarových (použitých) knih.
    • Současně zboží inzerují na svém e-shopu, tak na Trhuknih. Netuším co se stane, když si stejnou knihu koupí v ten stejný den člověk jak na jednom, tak na druhém portálu... Jeden musí ostrouhat?

Na Reknihách jsem objednala poprvé a taky naposledy. Měli v nabídce jednu knihu, kterou jsme chtěla, avšak v době kdy jsem na e-shop koukala, tak byla vyprodaná. Zadala jsem si tedy u knihy na portálu poptávku, takže v případě dostupnosti knihy mi obchod pošle email. O týden později email došel.
    Okamžitě jsem knihu koupila i přes předražené poštovné a skrytý poplatek v podobě balného (9 Kč).
    4 dny se nic nedělo a potom přišel email, že se omlouvají ale knihu nemůžou dohledat a objednávku tedy ruší.
    No, žádný seriózní obchod takou věc neudělá. Přeci když tu knihu naskladním, tak ji i mám a jsem schopný ji odeslat ne? Nevím jestli mají takový bordel na skladě nebo špatně zadali knihu do svého skladového systému. To ví jen oni.
    Obchod má velkou reklamu a prezentuje se jako eko.
    Nakupuji v jiném méně známém online antikvariátu a tam je vše v pohodě. Poštovné nad 350 Kč zdarma, žádné balné, sice postrádají celou tu velkou myšlenku eko sem eko tam dejte knihy znovu do oběhu atd., ale i přesto mají férový výkup knih, kdy vám z nich i nějaké peníze přijdou. Nehledě na to, že si tam ceny výkupu můžete nezávazně sami zjistit před tím něž se rozhodněte, že knihy prodáte.
    Při prodeji knih na Reknihách dostanete 50 % ze zisku ale musíte odečíst provizi 50 Kč, a taky se může se stát, že se kniha neprodá.
    Reknihy zklamali, bohužel.

Reakce obchodu Reknihy

děkujeme za velmi podrobnou recenzi :) Nechal jsem prověřit a opravdu se stalo, že si v jeden moment objednali dva zákazníci (po této knize je obrovitánská poptávka) a nestihla se vyblokovat položka. Na omezení těchto případů usilovně pracujeme, naštěstí se stávají velmi ojediněle.

Děkujeme moc za pochopení,
    Tadeáš z Reknih

Objednávka přišla v pořádku. Ale teď, když o tom přemýšlím tak jsem obchodu trochu naletěla. Za knihy z druhé ruky jsem dala úplně stejnou knihu, jako kdybych je kupovala nové. Asi bych to neřešila kdyby, jedna kniha nebyla politá a bohužel cena byla stejná jako za novou knihu.

Musím říct že obchod nedoporučuji, a že jsem z objednávky byla zklamaná.

Krásný den z Reknih,
    děkujeme moc za zpětnou vazbu! Na správném naceňování knížek urputně pracujeme a již brzy vyjdeme ven s velkou zprávou. Budeme moc rádi když nás ještě někdy v budoucnu vyzkoušíte! :)

Co se týče té polité, to nás moc mrzí! Když tak napište na [email protected], kde se polití nacházelo - většinou opravdu důkladně procházíme, ale třeba nám uniká některé místečko, které pak čtenář vidí při důkladném prohlédnutí.

Přejeme i tak krásné čtení,

• objednal jsem 2 knihy, ani jednu knihu prý nemají skladem

Krásný den z Reknih,
    objednávku jsme zkontrolovali a díky tomu, že u nás knížky nabízíme zároveň u více partnerů, opravdu se výjimečně stalo, že se mezitím knihy prodali u partnera. Moc se omlouváme na nepříjemnost, aktivně to řešíme.

Díky moc za pochopení a že nám zkusíte dát ještě šanci! :)

Tadeáš z Reknih

• Zásilka dorazila po 16 dnech přitom v emailu i na své stránce tvrdili do dvou (pracovních) dnů.
    • Ikdyž už jsem druhý týden čekal na zboží tak mi posílali email s názvem :Splnili jsme tvoje očekávání?: ať ohodnotím obchod. NE, opravdu nesplnili. A v době posílaní emailu ani zásilku neodeslali.
    • U každé knihy napsáno záložka/samolepky zdarma, při nákupu 10 knih dorazila jen 1. záložka. Záložky/Samolepky nepotřebuji ale když se tím chlubíte stejně jako rychlou dodací lhůtou měli by jste dbát nato aby to tak bylo, popř. tyhle informace tam nepsát.
    • 10 dní po objednání stále ani nezměněn status u objednávky tak jsem napsal dotaz co se děje, odpověd´že nemají jednu knihu, souhlasil jsem že vezmu jen zbytek za 3 dny došel další email že nemají další knihu opět sem souhlasil s odeslaním zbylých.

Velké zklamání.

Krásný den z Reknih,

děkujeme za zpětnou vazbu, bereme ji vážně. U Vaší objednávky jsme opravdu zaznamenaly výjimečné dvě skladové chyby - kvůli více partnerům, které používám na prodej se někdy může stát duplicita.

Záložku vždy dáváme jednu / objednávka. To je standard, osamolepkováváme všechny, pokud o to má zákazník zájem (novinka při objednávání) :)

Tak snad i tak budete mít s titulů radost! Zpětnou vazbu beru do skladu.

• nepošlou objednávku

Volala jsem do obchodu a bylo mi slíbeno, že mi přijde informace o stavu mojí objednávky a nikdo se neozval. Objednávku knih jsem zaplatila hned po objednání a ani nemám informace, že peníze již dorazily.

Krásný den z Reknih,
    Vaše objednávka je v řešení a dnes/zítra se Vám ozve naše milá kolegyně. Většinou se objednávka zdrží, protože knížka je v trochu horším stavu, než garantujeme a proto se i expedice raději zdrží, než abyste byla ve výsledku nespokojena se stavem.

Omlouváme se ale za zdržení! Je to už opravdu pár dní od objednání - musíme zrychlit!

Děkujeme moc za zpětnou vazbu.

Tadeáš z Reknih

• 7 dní a objednávka ještě ani není odeslána...

Krásný den z Reknih,
    zdržení bylo informováno a dnes jsme také problém v objednávce vyřešili. Hned jde k expedici a v úterý u Vás :)

Děkujeme moc za trpělivost.

• Kniha byla v horším stavu jak na fotografii, zlomený hřbet, který nebyl vyfocen ani nebyl zmíněn v popisu. Kdybych věděl, že má zlomený hřbet nekoupil bych ji.

Krásný den z Reknih,

výjimečně se nám stane, že nějaká v horším stavu proklouzne systémem, moc se omlouváme! :(

Napište prosím na [email protected], rádi vyřešíme :)

Tadeáš, Reknihy

• Po 7 dnech stále nedodáno

Krásný den z Reknih,
    koukáme, že jste si již v Z-BOXu v Roudné vyzvedla. Moc se omlouváme za zdržení!

Tadeáš, Reknihy

Nabízené zboží údajně nemohou ve skladu najít.

• Naprosto nesmyslně polepené knihy nálepkami...

• rozumné ceny
    • nálepka Reknihy na knize, kterou jsem chtěla věnovat - ničíte knihy
    • dlouhá doba od objednání k doručení - ale to asi bylo ojedinělé, kvůli stěhování obchodu

Krásný den z Reknih,

děkujeme moc za zpětnou vazbu. I když někdo na naše nálepky nedá dopustit, chápeme, že není ideální třeba při darování. Nově připravujeme nálepky jako možnost! :)

Jak také píšete, naším standardem je opravdu doručení knihy do 1-2 dnů, toto byla výjimečná situace kvůli stěhování.

Děkujeme moc za důvěru a těšíme se na Váš další nákup!