• Recenze byla provozovatelem odstraněna ve smyslu čl. 8.3.2 OP Heureka.

• Objednal jsem 3 nové hry na ps5, po rozbalení u všech tří her byly vylámané středy na obalech, obchod Originály.cz mi zdělil že to není jejich chyba, tečka. Příště budu nakupovat jinde.

• ceny
    • špatna komunikace

Všechny nakupy jsou ok, dobre ceny, rychle zasilani.

Ale vadi mi, ze na webu inzeruji vernostni program, kdy se za nakupy sbiraji vernostni body a za urcity pocet je mozne pak nakoupit.
    Mam nasbirane body a chtel jsem si udelat radost nejakou drobnosti.. ale zaboha jsem neprisel na to, jak ty body uplatnit. A vim, ze driv to fungovalo, protoze jsme tak minimalne jednou nakoupil.

Psal jsem dvakrat dotaz na oficialni mail ([email protected]) a ani jednou se nikdo neozval.. Psal jsem 21.12.2022 a pak jeste 24.2.2023..

Dobrý den pane Dočekale,

email se ztratil ve vnitropodnikové komunikaci, kdy jedno oddělení vyžádalo radu od druhého. Věrnostní systém každopádně je plně funkční a jeho čerpání najdete v košíku v sekci platba "věrnostními body"

Mějte krásný den. Jan Tuček - Originalky.cz

• Na e-shopu uvádějí, že mají zboží skladem, i když to tak ve skutečnosti není

Dobrý den pane Sztefek,

Synchronizace obchodu s fyzickým skladem probíhá v rámci minut. v Pondělí 27/2 jsme měli několika hodinový výpadek serveru. Velice se omlouváme. Hogwarts Legacy PS5 je dnes naskladňován. v případě, vašeho zájmu můžete objednat.

S pozdravem. Jan Tuček.

• Komunikace s eshopem
    • Datum dodání je ve skutečnosti jiné, než bylo uvedeno při objednání (schválně?)

Datum dodání se kvůli chybné informací na webu protáhlo o měsíc. Stále čekám.

Dobrý den pane Malý,

evidujeme dvě objednávky na Magic: The Gathering - Phyrexia: All Will Be One - Bundle Compleat Edition - o změně termínu jsme vás informovali emailem. Pokud o zboží kvůli změně data vydání nemáte zájem, kontaktujte [email protected] - objednávky zrušíme a peníze vám poukážeme zpět na účet.

S pozdravem. Tuček.

• Dobra a uprimna komunikace!!!
    • Neprehlednost stavu objednaneho zbozi(obalu i produktu).

Dobry den,
    Krome velmi dobre a uprimne komunikace je celkove znacny problem v internetovem obchode ORIGINALKY.CZ normalne nakoupit,nebot u kazdeho zbozi na,ktere se zeptate Vam nedokazou povedet celkovy stav dotazaneho produktu(stav obalu i stav polozky)!!!Bohuzel potom logicky mate strach cokoliv si objednat a pote zakoupit!!!Dekuji, Ing.Josef Lancingr

Dobrý den pane Lacingr,

nevíme co myslíte stavem obalu, stavem položky. Obecně jsou zásoby nové, pokud zboží není nové obsahuje název zboží slovo "použité" + ikonu bazar. Pokud je obal poškozen, je zboží viditelně označeno.

Vámi objednané zboží je nové, objednávku jste zrušil, faktura je stornovaná, zboží jste tedy neobdržel a my nerozumíme co hodnotíte za stav.

Jan Tuček - Originalky.cz

• Arogantní chování, nezájem

Přišla mi hra bez CZ, ačkoli jsem si objednal podle stránek obchodu s češtinou. Řešení mi nabídli, pošlete na vlastní náklady zpět, ale s češtinou stejně nemáme. Po upozornění, aby si opravili chybu na svých stránkách, odpověděli, že to nehodlají napravovat. Doporučuji shlédnout ještě diskuzi k obchodu ;-)

Reakce obchodu Originalky.cz

velice se omlouváme za zmatení obrázkem. Crysis 3 (X360) použité, 190 Kč. Zboží je opravdu v angličtině, parametry, má správně, tedy anglický text, audio, což na webu vidět je a bylo, ale plně chápeme, že musí obrázek odpovídat realitě - obrázek kde byla česká vlaječka byl špatný. Zboží vraťte vrátíme vám plnou částku, vč. dopravy od vás k nám.

za Originalky.cz Jan Tuček.

• Komunikovali
    • Po měsíci kdy hledám kódy tak je nemůžu najít jsou špatně vyznačené a v mailu je nejde najít, ještě teď je hledám..

• Špatně udaný termín dodání
    • Zboží již rozbalené přestože bylo prodáno za cenu nového.

Placení pouze přes debilní pay

Došlo k záměně zboží ze strany obchodu. Zboží tentýž den vráceno podle pokynů obchodníka zásilkovnou. Po 3 dnech se jim zaměněné zboží doposud nevrátilo, proto nemůžou vyřídit moji původní objednávku. Nabídnuto ať objednám a zaplatím zboží znovu, prý mi pak vrátí peníze až se jím vrátí zaměněná objednávka. Samozřejmě už nic neobjednám a můžu jen doufat jestli vůbec vyřídí moji objednávku do Vánoc nebo vůbec. Komunikace obchodu nula.

• Prakticky nulová komunikace. E-maily bez odpovědi, dokonce nyní na chatu i když uvádějí, že jsou on-line.

• sranec

• Předobjednaná hra dorazila přesně týden po datu vydání (!!) Špatný vtip.

Předobjednaná hra dorazila přesně týden po datu vydání (!!) a obchod mi bez omluvy odmítl objednávku zrušit, takže jsem musel ještě na svoje náklady hru zasílat zpět. Možná nejhorší online shop vůbec.

• stále se měnící datum dodání

• komunikace s obchodem je na 1. Reagují téměř obratem
    • Bohužel objednané zboží s naskladněním do 2dnů je momentálně nedostupné a už 3x se omlouvali- posunuli termín. Není to asi jejich chyba, nicméně to komplikuje "Ježíškovi" plány.

Objednala jsem si hru FIFA 23 CZ. V internetovém obchodě fotka hry s českým obalem. Bohužel mi dorazila hra s polským obalem. Musím přiznat, že po rozkliknutí podrobností o hře je tento detail uveden. Dle mého by verze, která je dodávána měla být i na fotografii, jinak se jedná o "povolený" podvod na zákazníka. Pokud by byl obal v anglickém originále ok, ale polský??? Někdo prostě levně nakoupil... Dle obchodu vše ok. Dle mého by si v polském obalu hru koupil málokdo

• měli pochopení a objednávku bez řečí stornovali
    • přesto, že hra byla více jak měsíc předobjednaná,jsem ji ve slíbený čas dodání neobdržel
    • velmi špatná komunikace!

Jelikož se jednalo o předobjednávku, kterou člověku kupuje kvůli tomu, aby tu hru měl u sebe nejlépe v den vydání, nemohu hodnotit pozitivně, protože se nic z toho nestalo.
    Nejvíce mě ovšem vadila komunikace obchodu. Když hru ve slíbený den nedostanu, očekávám aspoň email. Musel jsem obchod kontaktovat sám.
    Oficiální email s udáním důvodu zdržení došel o 5 dnů později.

Reakce obchodu Originalky.cz

datum vydání bylo nastaveno na 18.11, v pondělí 21.11 jsme zjistili že se opozdí a v ten den jsme psali email.
    Do vašich 5 dnů nemůžete počítat víkend. V ten se nepracuje, stejně tak odečtěte den vydání a den odeslání emailu a máte 0.

• nedodržení data dodání 18.11., informací o změně dodání poslali až 22.11.

poprvé a zároveň naposled na tomto obchodě

• Zmatené filtry na e-shopu.
    • Chaoticky řešený e-shop.
    • Klamné informace na e-shopu ohledně data expedice.
    • Na podpoře většinou nikdo není nebo reaguje v řádu vyšších desítek minut či hodin.
    • Arogantní člověk na chatu e-shopu.

Celkově vzato z jednoho docela kvalitního e-shopu s hrami se stal v průběhu času jeden z nejhorších obchodů vůbec. Na expedici působí lidé, kterým se buď nechce pracovat a nebo je jim to naprosto jedno, že díky jejich počínání přichází obchod o peníze. U posledních objednávek, co jsem zde učinil byl vždy problém s chybně zaslanou jazykovou verzí, poškozeným obalem hry a hravně pokaždé naprosto odfláknuté nulové zabalení. Borci si neuvědumují, že lidé nechtějí sběratelskou edici hry na kaši, ale ve perfektním stavu do sbírky. 4x jsem i přes problémy s objednávkou neudělil žádné hodnocení a nikdy jsem špatně zaslané a poškozené věci nereklamoval, ale tohle už je vrchol, co se v té firmě děje. Tady už zcela jistě nikdy nakupovat nebudu.