• Zásadně špatná komunikace, výmluvy, nesplněné sliby. Na pneu čekám 14 dní (měly být dodány do 8 dní) a na infolinku se buď nelze dovolat, nebo se nelze dozvědět validní informace. Na mail pro jistotu nereaguje e-shop vůbec... NEDOPORUČUJI!!!!

Nemohu doporučit. Přístup obchodu mi způsobil škodu, neboť jsem s pneu počítal na auto, které mělo být součásti výstavy a takto jsem bohužel výstavu nestihl... Kdyby na rovinu řekli, že pneu nemají / nejsou schopni sehnat, koupil bych jinde.

Zboží mi mělo dorazit 1.04 a je 4.04 2022 a ni nemám

Doručili mne uplne jine disky jak sem objednaval

21.10. jsem objednala pneumatiky, u kterých psalo že jsou skladem a 25.10. mělo být zboží doručeno, psalo v pondělí 25.10. může být u vás. K dnešnímu dni 1.11. pneumatiky stále nemáme. Minulý týden jsem si volala s tím, kde pneu jsou a že prý je nějaké zpoždění! OK! Ale až takové? Objednávala jsem s tím, že do pondělí pneu budou!! Bohužel, po mém telefonátu se již nikdo neozval! Vybírala jsem také na základě hodnocení obchodu, ale ne vždy to znamená ok.

• Pěkně provedený web.

U každého nabízeného zboží je uvedena dodací doba ,která ale absolutně neodpovídá skutečnosti.
    Na dotazy odpovídají se zpožděním a to ještě z úplně jiné emailové adresy/obchodu.

Reakce obchodu Alukola.cz

děkujeme za objednávku i reakci. Ve Vašem případě se objednávka trochu zpozdila, ale to nebylo zapříčiněno dodávkou kol, ty jsme měli připraveny ještě před termínem. Objednali jste si ještě bezpečnostní šrouby s černou hlavou, které nám mezitím došli a čekali jsme na novou dodávku od výrobce.
    Všeobecně máme propracovaný systém aktualizace skladu, který neustále kontroluje dostupnosti a termíny od všech dodavatelů a velice rychle dokáže reagovat na změny skladů i cen. Nabídka i termíny je díky tomu na 99% aktuální a odpovídá skutečnosti.
    Co se týče mailové reakce, věřte, že se snažíme, jak to jde. Objednali jste kola 18.4., tedy v plné jarní sezóně a v té době řešíme několik set mailů a telefonátů denně. Pokud reakce trvala o něco déle, omlouváme se.
    Ještě jednou děkujeme za Vaši objednávku a doufáme, že jste s koly spokojeni.

Váš team
    ALUKOLA.CZ

Vyšší cena oproti konkurenci, ale byl uveden brzký termín dodání, tak jsem si tedy připlatil, bohužel termín dodání nebyl oproti deklarované době dodržen.
    Špatná komunikace s obchodem.
    Arogantní přístup
    Očesaná zásilka (chyběly šrouby a ventilky) a po dotazu proč tam u značkových kol nejsou, mi bylo stroze řečeno, že kola nejsou homologována na můj typ auta, což podle nich znamená že toto je důvod nedodat výše uvedené, nevím co mají šrouby, které jsou pro Audi i objednaná kola která jsou určená pro Audi a ventilky s tímto společného ??!! ...ale ať jim slouží a ještě dobře zpeněží, já jsem si dokoupil druhé :-)

Reakce obchodu Alukola.cz

je nám líto, že jste s našimi službami nebyl spokojen, ale rádi bychom upřesnili některé kritizované body:
    1) Termín dodání - u kol byl uveden termín 4 pracovní dny. Objednal jste kola 5.5. ve večerních hodinách a kola byla fakturována 10.5., tedy 3 pracovní den (sobota a neděle nelze mezi pracovní dny počítat)
    2) Cena - objednal jste kola OXIGIN OXI20 v černé barvě s leštěným čelem. Kontrolovali jsme nyní ceny i konkurenci a za obdobnou cenu lze sehnat stejná kola, ale v černé barvě, která je oproti leštěným výrazně levnější. Zároveň je třeba také počítat s tím, že jako jedni z mála internetových prodejců máme DOPRAVU ZDARMA. V jiných eshopech není problém za dopravu 4 alu kol doplatit i 600Kč.
    3) Šrouby jsou součástí kol přímo od výrobce. Vy jste chtěl daná kola pro tuningové účely a k tomu nám dodavatel příslušenství nedodal. Vzhledem k nízkému ET by bylo třeba dodat delší šrouby, než jsou standardně dodávané, ale tam je bohužel vyšší cena, která by nám sotva pokryla marži, pokud bychom je museli dokupovat. Co se týče ventilků, ty standardně u žádných kol nejsou součástí (snad kromě BBS).
    I tak Vám děkujeme za zrealizovaný nákup a doufáme, že jste s koly (mimo jiné jste vybral velice pěkné) spokojen.

Váš tým
    ALUKOLA.cz

Nabízejí levné Alu disky skladem v EU a pak zavolají, že jsou dražší cca o 800 na kus. Jsou tímto nejlevnější na Herurece a jinde.

Reakce obchodu Alukola.cz

Vážený zákazníku, je nám líto, že objednávka nevyšla, ale bohužel nám kola stornoval dodavatel. Vše jsme Vám vysvětlili a nabídli slevu na případnou novou objednávku. Jednalo se o výprodejová kola, která byla rychle pryč. Nabídku na našem shopu několikrát denně aktualizujeme a je reálná, pouze ve výjimečných případech, jako byl ten Váš, nejsme schopni objednávku vykrýt. Určitě nemáme v úmyslu jakýmkoliv způsobem ovlivňovat cenu tak, abychom byli levnější na zbožových vyhledávačích. Naopak, jako jedni z mála máme dopravu zdarma a neúčtujeme tak k "nižší ceně" předražené dopravné.

Váš tým
    Alukola.cz

• strašně dlouho to trvá, nevím zda jsem si měl objednat raději pneu
    • nezajem , telefony neberou , není možné se dovolat , odpovedi na email jedno za 4-5 dnu

• Rychlost dodání když se firma chce něčeho zbavit
    • Dodala pneumatiky 2 roky staré
    • Po stranách odřené od věčného přesouvání

Vážený pane Kašpare,
    děkujeme za Vaši reakci. Co se týče pneumatik, je to volně ložené zboží a tudíž nemusí být po straně zcela čisté- to se nedá ovlivnit. Pokud tedy byla pneu ušpiněná, nemá to vliv na její funkci. Pokud je pneu mechanicky poškozena, je třeba zvážit reklamaci.
    Pnematiky, které jste si zakoupil určitě nebyl žádný skladový ležák, jak z Vaší reakce vyplývá. Nakoupili jsme je zhruba 3 týdny před tím, než jste je objednal a byly za velmi výhodnou cenu. Co se týče datumu výroby, není tak důležité, kdy byla pneumatika vyrobena, jako to, kdy byla nasazena na auto. Dle vyjádření prémiových výrobců vykazuje pneumatika vyrobena před 4mi lety stejné vlastnosti jako vyrobená právě teď a zajímavé je také to, že nepoužitá pneumatika vyrobená před 8 lety vykazuje lepší vlastnosti než pneumatika 1 rok používaná na vozidle. Pokud tedy uvádíte, že pneu je 2 roky stará, nemá to vůbec vliv na kvalitu ani užitek pneumatiky. Je nám líto, že nejste zcela spokojen a doufáme, že Vám pneumatiky budou dobře sloužit

• rychlé odeslání a doručení
    • doručen

• velmi špatná komunikace
    • za cenu, za kterou zboží nabízí, vám zboží nedodají
    • nekomunikují, neberou telefony, na maily nereagují, když se jim dovoláte, slíbí že to vyřeší a ozvou se vám, ale to se nikdy nestane, nereagují na žádné následné výzvy telefonem, mailem, sms
    • celkově pouze podvod, nic jiného

Po objednání mi bylo sděleno, že mnou vybrané disky nesedí na můj typ vozu (chyba eshopu, chybný konfigurátor, i přes to, že daný typ disku nabízí k mému vozu a nabízí i dodání typového listu, tak pak řeknou, že disk není možné použít, protože typový list nemají, ale OK to se samozřejmě může stát). Žádal jsem tedy výměnu disků v objednávce za jiný typ s tím, že rozdíl ceny doplatím, obsluha nebyla ochotná to udělat a doporučila mi, ať si udělám novou objednávku. V nové objednávce ale byla najednou jiná cena nejen disků, ale i pneumatik cca o 20%, přitom penumatiky jsem objednával naprosto identické (stejný rozměr, výrobce, typ...). Zkoušel jsem se s prodejcem opět spojit telefonicky, bez reakce. Napsal jsem tedy email, bez reakce. Po druhém emailu se sdělením, že jejich podvod budu dále řešit, se mi někdo ozval, řekl mi, že toho mají moc, že se omlouvá a že mi následující pracovní den zavolá a zajistí pneu za původní cenu. Samozřejmě mi nezavolal, telefony nezvedají, na maily neodpovídají, na sms nereagují...Pouze záměrně klamou spotřebitele uváděním nepravdivých údajů např. v podobě nižší prodejní ceny, než za kterou následně jsou ochotni zboží dodat.

Alu disky i s pneu sice po 16 dnech dorazily, ale alu disky jsou úplně jiné, než jsem objednal.

• Neni asi zadna
    • Hrozna komunikace. Pouze email a i tam odpoved trva dny.
    • V eshopu zbozi skladem a doruceni do 2 dnu je lez, zbozi je skladem ale v EU skladech a realne doruceni je mnohem delsi, v kombinaci s chabou komunikaci eshopu.
    • Disky prisly otlucene a ohle.

Urcite ne. Moje objednane pneu a plechove disky byly v eshopu skladem a s kompletaci mely byt kola odeslane v radu 2 dnu. Prisly 10 den. Odpoved na email 8 den. Plechove disky byly 2 potlucene. Vyhody - skutecne dorazily 2 prave a 2 leve a i vyvazeni je dobre. Takze z nevyhod jen ta dodaci lhuta, komunikace a ponicene disky.

Dobrý den pane Vokáči,
    děkujeme za Vaši reakci, ale bohužel musíme konstatovat, že Vámi uvedené informace nejsou pravdivé.
    Objednal jste si ocelové disky i pneumatiky, které byly skladem u výrobce. Termíny dodání byly u ocelových disků 5 pracovních dnů a u pneumatik 8 pracovních dnů. Tyto termíny jsou vidět jak na eshopu, tak v potvrzení objednávky. My jsem zboží expedovali 9.12., tedy přesně sedmý pracovní den od Vaší objednávky.
    I přes zvýšený prodej díky sezóně a vytíženosti dopravců jsme tedy avizovaný termín splnili.
    To že je zboží skladem u výrobce je dáno také tím, že jste objednal disky na vozidlo Mitsubishi Space Star z roku 2004 a to není zrovna auto, které obouváme každý den. Na našem skladě máme standardně několik desítek tisíc disků ihned k dispozici, ale samozřejmě na auta, která běžně jezdí na našich silnicích.
    Pokud jste obdržel poničené disky, mohl jste využít reklamace, je Velká pravděpodobnost, že disky poškodil dopravce a to přeci nelze považovat za naši chybu. Pokud k poškození při dopravě dojde a je to zdokumentované, lze od dopravce vymáhat náklady na způsobenou škodu.
    Co se komunikace týče, opravdu máme problémy ve vyřizování všech telefonů. Jen pro Vaši představu, během posledního týdne, kdy už opadla hlavní sezona, jsme vyřídili téměř 700 hovorů za 5 pracovních dnů a stále je to málo. Díky navýšení poptávky jsme neměli dostatek personálu na lince a přestože dělali více než dost, nestíhali všechny hovory vyřídit.
    Emaily však vyřizujeme v řádu 1 dne a to i díky tomu, že kolegové vyřizují maily i ve večerních hodinách.
    Váš team alukola.cz

E-shop inzeroval na svém webu 3 pracovní dny na dodání vybraných pneumatik. Slibovanou lhůtu vůbec nedodržel. Na objednané pneumatiky jsem čekal přesně 3 týdny! Velmi mne to omezovalo v používání vozu v období, pro které je nařízeno zimní obutí.

Neřeší svoje pochybení, kdy jsem si objednal alu kola vč. vyvážení kol, kdy za vyvážení jsem zaplatil. Závaží na kolech bylo odpadané a tak jsem musel nechat kola vyvážit a samozřejmě také zaplatit. Tyto mé výdaje navíc obchod odmítl uhradit a ani popř. nevrátil peníze za vyvážení, které jsem jim zaplatil. Také jsem si objednal a zaplatil za čistič alu kol, který mi v zásilce neposlali a já je na to musel upozornit a poté ještě několikrát urgovat. Jinak objednané zboží je v pořádku a funkční (alu kola, pneu, poisovač pneu a čistič alu kol) akorát služby a komunikace obchodu je katastrofální. Příště se obrátím na konkurenci.

• Není možná komunikace s obchodem, telefon nikdo nezvedne.

Žádná komunikace

• Neochotní
    • Neřeší reklamaci

• Nedodržují termíny dodání
    • Nedodržují ani náhradní termíny dodání
    • Je obtížné se dovolat na jejich telefonní číslo, z několika pokusů během několika dní se nedovoláte vůbec, nebo až 4 den

I pres chlacholeni o 2 forucovacich dnech nebylo zbozi zatim doruceno. Komunikace chaba na email odpovedeli jednou. Rozhodne nedoporucuju nakupovat tady pokud nechcete cekat 2 tydny na zbozi vo je skladem 200 km od baraku