• Pneumatiky měly být doručeny a eshop nekomunikuje. Divné-nedoporučuji!!!

• Sire sortimentu, kterou se daji napakat neakuseni zakaznici.

Bylo mi dodano zbozj se spozdenim, jine barvy (blede modra misto stribrne). Obchodnik nehodla situaci resit a snazi se obejit sve povinosti ucelovou manipulaci ustanoveni danych zakonem.
    Nakup lze doporucit pouze za predpokladu dispozice pevnych nervu a dobreho pravnika.

Reakce obchodu Alukola.cz

Dobrý den pane Šiško,
    objednal jste stříbrná kola a dostal jste stříbrná kola. CMS model C22 jiná kola než stříbrná, černá nebo šedá nevyrábí.
    Nástřik stříbrné je metalický a na slunci pravděpodobně může být trochu zkreslený odlesk, ale bledě modrá to určitě nebude... (pokud nám pošlete foto, budeme rádi)
    Kontrolovali jsme i termín dodání a kola byla expedována pátý pracovní den, jak bylo uvedeno v objednávce. Velikonoční svátky nelze do termínu dodání počítat.
    Situace by byla mnohem snadněji řešitelná, kdyby nebyla kola již na autě a v provozu. Pak bohužel klesá jejich cena (nelze je nabízet jako nová) a s tím je třeba počítat.

• Zboží do dnes nepřišlo, a to slibovali již pozítří, po té do 7 dnů, a dnes po 30 dnech stále nic , dělají si srandu z lidí, nedoporučuji v žádném případě

Nedoporučuji

• Komunikace obchodu

Po měsíci stále nebylo zboží doručeno

- eshop deklaroval doručení zboží do 4 pracovních dnů. Objednávka provedena 17. 10. 2023. Dne 26. 10. 2023 jsem urgoval dodání a obdržel jsem výmluvu na probíhající sezónu. Dne 2. 11. 2023 jsem od prodejce obdržel zprávu, že zásilku ztratila DPD a že stejné pneumatiky za stejnou cenu už bohužel sehnat nedokážou. Eshop poté objednávku automaticky stornoval.
    - díky dlouhému čekání jsem prošvihl termín na přezutí pneu v servisu
    - během 14 dnů čekání pneu zdražily o 25 %, takže jsem musel zaplatit podstatně výše, než za kolik jsem původně objednával
    - znovu bych zde již nenakoupil

zhodnotil jsem to v odpovědi na e-mail

• Nulová komunikace
    • Lživé informace

Zboží mělo uvedeno dodání 10 pracovních dní. Po deseti dnech přišel mail s informací o zpožděni (po sem by to ještě bylo v pořádku). Za další dva dny přišla informace, že zboží dorazilo na centrální sklad a do 24h bude nachystáno k odběru a někdo mě bude kontaktovat kvůli službám pneuservisu. To bylo před týdnem. Nikdo se neozval. Na maily nereagují. Ve sledování zásilky je stále stav “příprava k osobnímu odběru”. Dovolat se není možné. Domnívám se, že celé stránky Alukola.cz jsou podvod. Naštěstí jsem neplatil předem. Obchod rozhodně nedoporučuji.

• Prodali mi špatný rozměr rezervního disku. Když jsem zboží reklamoval, tak to neakceptovali. Tak mám úplně nový disk a k ničemu. Už od nich nic nekoupím.

• Nabízené pneumatiky nebylo možné vůbec dodat, přesto zůstaly dále v nabídce :-(

• Nekomunikace

• skutečná délka dodání 16 dnů
    • na maily nereagovali dokud jsem nenapsal (14.den po objednání), že pokud nebude odesláno zítra, objednávku zruším
    • na telefonu se nedá dovolat, pouze automat, dvakrát jsem čekal 20 minut, jednou 40 minut, přesto jsem se nedovolal
    • došlé pneumatiky byly různého stáří, ty novější z roku 2019, pneumatiky byly zašlé se známkami od zažraného bahna - zřejmě zaplavené. Dodávku jsem odmítl převzít - fotodokumentaci mám

Až po objednání jsem zjistil, že na dalších čtyřech e- shopech s pneumatikami mají stejné telefonní číslo 245 007 135 ?. Dejte si pozor, dělají z nás hlupáky !! Pokud již náhodou máte zboží objednané, neplaťte dokud nezkontrolujete, poněvadž pneu jsou dostatečně zabalené, aby na první pohled nebylo nic vidět. Po převzetí už asi máte smůlu .....

Klamou zákazníky, s nepravdivým termínem dodání. Ve středu večer jsem objednal pneumatiky u kterých bylo uvedeno "Může být u Vás již v pondělí". Ve čtvrtek mi volali pro potvrzení objednávky a sdělili, že termín dodání je 4 pracovní dny, což by mohlo být v úterý. V úterý nic nepřišlo, tak jsem napsal dotaz, kdy pneumatiky dodají. Odpověděli mi, že zboží by k nim mělo dorazit tento týden a pak ho odešlou. Ve středu jsem objednávku zrušil a objednal u jiného dodavatele, který mi následující den zboží dodal.

V obchodě jsem objednal pneumatiky,
    přišlo potvrzení a výzva k úhradě. Nedovolal jsem se na info linku, 23.12.22 v 16. hodin - to se dá snad i pochopit.
    Stav objednávky HOTOVO - objednávka vyřízena
    Popis Poslední změna statusu objednávky 28.12.2022 15:59:30
    Pneumatiky ještě nedorazili 6.1.23, info linka - nelze se dovolat - respektive přepojit na operátory, na email nereagují. Někde je chyba.

Nikdy jsem ještě nenakupoval v horším obchodě než byl tento. Velký výběr kol i pneu, ale zboží u kterého je uvedeno "Dodací doba 10 prac. dní" jsem nedostal ani po 60 dnech a ani žádné informace o dodání. Na uvedené telefonní číslo se dovolat nedá a na e-mail odpoví zcela výjimečně, ale stejně se nic o objednávce nedozvíte. Několikrát jsem svoji objednávku urgoval a dotazoval se dodání, ale vše bez odpovědi. Tak jsem objednávku zrušil a i to zcela bez reakce obchodu. Pro tento obchod je asi zákazník, který objedná pouze za 32 560,-Kč nedůležitý a obchod o něj nemá žádný zájem. Alespoň tedy můj případ. Prostě něco strašného.

Nabízejí disky, které nemají

• Na webu informace o dostupnosti zboží a možném dodání do pondělí (v pátek) a ve skutečnosti dovoz z EU a doba dodání nejasná, každopádně však delší
    • Dovolat se na infolinku velmi složité
    • Na e-mail obchod také nereagoval

Disky nakonec pořízeny v jiném obchodě, který dostupnost uváděl dle skutečnosti, reagoval na e-mail a dodržel avizovanou dobu dodání...jaký to rozdíl oproti zkušenosti s alukola...

Reakce obchodu Alukola.cz

Dobrý den paní K.,
    děkujeme za reakci alespoň zde, protože komunikace s Vámi byla obtížná...
    Vaše objednávka byla provedena 14.10. a jak u disků v eshopu, tak i na potvrzené objednávce byla uvedena dostupnost 5 pracovních dní (můžete se o tom sama přesvědčit - je to v objednávce psáno tučně a výrazně).
    I přesto jste psala, že si objednávku vyzvednete tentýž den na našem výdejním místě, což je nereálné i kdyby jsme měli kola na skladě, protože náš sklad se z kapacitních důvodů nachází jinde a na výdejní místo kola převážíme.
    Nicméně jsme Vás bez Vaší reakce kontaktovali 14. a 17.10.
    Až po dalším kontaktu 19.10. jste objednávku stornovala.
    Je nám líto, že objednávka neproběhla, ale v tomto případě jsme víc udělat nemohli.

nebyli schopni ani po avizovaných 10 dnech bez udání důvodů proč to neposílají beze slova omluvy či vůbec komunikace, jsem po 12dnech objednávku zrušil

1026652 - LAUFENN lk41 g fit eq+ 165/80 R13 83T TL, letní pneu, osobní a SUV (ak. sk.
    26.08.2022 10:40)
    Skladem v ČR 5 Ks , dodání do 4 prac. dnů
    860 2ks 1 721 21% 2 082

jen mi pani po telefonu rekla ze mi do 2.9.2022 budou dorucene, a ono nic. :)

Kola zničené,poškrábané,jedno kolo kopnute,v životě už bych zde nic nekoupil,reklamace samozřejmě zamítnutá. NEDOPORUČUJI

Dotazoval jsem se e-mailem v obchodu, jak staré pneumatiky obdržím. Podle mailové informace od obchodu měly dorazit pneumatiky ca 2 roky staré. Pneumatiky fyzicky dorazily 4,5 roku staré.

Když jsem se s odkazem na mail zeptal obchodu, zda tento věkový rozdíl lze řešit, obchod se již neozval.