• Pneumatiky Nokian nejsou originální finské, ale vyrobené v Rusku, v důsledku čehož bylo nutné použít při vyvažování závaží jak na náklaďák

Považuji za neseriózní, že u výrobku nebylo uvedeno, že pochází z Ruska.

Dobrý den pane Mirku,

mrzí mne, že nejste se zbožím u nás zakoupeným spokojený, nicméně problém země původu je v současné době neřešitelný, neboť např. Barumky nám chodí z centrálního skladu v kamionech a jsou vyrobeny na Slovensku, Portugalsku a třeba i v Rumunsku. Micheliny ve Francii, Německu ale i v Polsku. "Finské" Nokiany jsou vyráběny ve Finsku, stejně tak ale i v Rusku a Polsku a takto bych mohl pokračovat dál a dál. Při množství které denně expedujeme a naskladňujeme je nemožné ještě dopisovat země původu. V okamžiku kdy zákazník vznese dotaz na zemi původu a máme pneumatiky skladem, tak mu naši skladníci zemi původu zjistí a je na zákazníkovi, jak se rozhodne.

Nicméně názory na nekvaltiní výroby v zemích jako je Rusko či Polsko jsou zcela neopodstatněné. V těchto „tzv. druhořadých továrnách“ jsou obvykle modernější technologie než v mateřských závodech. Dále je nunto dodat, že kvalita práce, vícestupňové kontroly kvality procesu, stejně tak složení vlastní směsi pneumatik podléhá zcela stejným kritériím všude po celém světě, kde má Nokian své výrobní závody. Výroba v těchto státech je aktuálně faktem, s kterým se zákazník buď smíří nebo ne, ale dle našich odhadů je cca 80% Nokianů ve střední Evropědováženo právě z ruských závodů a žádné stížnosti nebo reklamace jsme nezaznamenali Stejně tak nerozumím proč by mělo na pneumatiku přijít množství závaží „jak na nákladní automobil“. Pokud bydlíte poblíž našeho servisu v Bílině, tak Vám naši mechanici pneumatiky zdarma vyváží, abychom Vám dokázali, že takové tvrzení je zcela nesmyslné. (pokud by pneumatika vykazovala velké nevývažky, nebo větší házivost než je obvyklé, tak bychom pneumatiku odeslali na reklamaci, ale jak píšu výše, nepovažuji to za pravděpodobné)

PNEU SOUKUP s.r.o.

• Koupil jsem 2 ks pneu a předpokládal jsem, že si je v Srbicích nechám i přezout na disky. Trochu jsem si připadal, jako že obtěžuji - asi jsem "rozmazlený" přístupem ze servisu SAAB v Liberci, ale nadzvedlo mne, že technik, který přezouval pneu zjistil bouchnutý disk, přesto ho obul a oznámil mi to až při předání kol. Nebylo by logické tento disk neobout a zeptat se co s tím? Takže disk jsem musel nechat opět zout a srovnat. Obchod příkladný, servis mizerný.
    • Jaromír Melichar

• Zboží mi dorazilo, ale bohužel pneumatiky s datem výroby 2011 a ted je 2014, takže stare

Dobrý den pane Žáku,

překontrolovali jsme Vaši obejdnávku. 80ks Vámi objednaných pneumatik jsme naskladňovali v půlce srpna 2014 a všechny pneumatiky, které máme v tomto rozměru aktuálně na skladě jsou vyrobeny koncem roku 2013, případně začátkem 2014. Samozřejmě nejsem schopný vyloučit, že jste obdržel Vámi uvedený rok výroby a budeme Vás v této věci kontaktovat. Pokud tedy nedošlo k nedorozumění, a skutečně jste obdržel rok výroby 2011 tak se velice omlouvám a celou věc vyřešíme k oboustranné spokojenosti. (na našem eshopu označujeme jakékoliv pneumatiky starší dvou let datem výroby a dáváme do sekce výprodej)

PNEU SOUKUP s.r.o.

• nabizi zbozi, ktere neni schopen dodat

komunikace ok, no nabizi zbozi, ktere sam nema skladem a ani nemuze zarucit jeho dadani.

Reakce obchodu PNEU SOUKUP s.r.o.

mrzí nás Vaše negativní hodnocení, nicméně jste objednával zboží s označením "na dotaz" , kde je zřetelně napsáno "Doba dodání zboží označeného na dotaz
    je obvykle 3 až 7 pracovních dní.

UPOZORŇUJEME, ŽE SE JEDNÁ O OBVYKLOU DODACÍ LHŮTU
    A JE MOŽNÉ, ŽE ZBOŽÍ NEBUDE DOSTUPNÉ.

Termín Vám rádi upřesníme, stačí vyplnit a odeslat tento dotazník:"

Objednal jste takto označené zboží bez dotazu na termín a bohužel výrobce Vámi objednané barevné provedení aktuálně neměl vyrobené a nabídl provedené v jiné barvě. O této skutečnosti jsme Vás obratem informovali. Samozřejmě bychom byli také rádi, kdyby všichni naši dodavatelé měli neustále všechno skladem, nicméně skutečnost je jiná.

Omlouvám se tedy za naši společnost, že jsme nebyli schopni dodat objednané zboží v požadovaném termínu a přeji Vám pěkný den.

PNEU SOUKUP s.r.o.

Byl jsem nespokojený z reklamací protektoru,
    při nazouvání v servisu se vytrhl kord a pneuservis neznal tuto reklamaci a zhodnotil to jako chybu servisu, přesněji chyba při manipulaci.Při tom pneumatika praskla při nafukování.
    Přímá komunikace s Vráníkem špatná, zatím mě nikdo na reklamacích nevzal telefon.

Vážený pane Verfle,

mrzí mne, že jste byl nespokojený s výsledkem reklamačního řízení, nicméně náš reklamační technik zjistil při převzetí reklamované pneumatiky natrženou patku, tedy poškození které nemůže vzniknout při výrobě, nýbrž vzniká při neodborné montáži. Abychom zamezili jakýmkoliv dalším pochybnostem, odeslali jsme pneumatiku na odborné posouzení k výrobci PNEU VRANÍK, kde reklamaci zamítli jako neoprávněnou. Jak jsem psal, vzniklá situace mě mrzí, ovšem my jako prodejce jsme pro vyřízení reklamace udělali maximum. Ještě dodám, že k výrobci jste se nedovolal z důvodu jejich celozávodní dovolené mezi svátky.

Michal Soukup

• dodání zboží, služba neinformovala a čase doručení

• pneumatiky jsou tři roky staré, což u zimních není zrovna dobře.

Dobrý den pane Cirbusi,

mrzí mne, že jste nespokojený se stářím pneumatiky, ovšem pokud máte v popisu u pneumatiky napsáno doslova toto "Nokian 195/55 R15 WR G2 89H XL (rok výroby 2010 ! VÝPRODEJ !)" , to samé se Vám objeví v objednávce a na faktuře, tak si opravdu myslím, že se dá očekávat, že pneumatika bude tři roky stará. Na rozdíl od některých jiných eshopů udáváme kvůli transparentnosti stáří pneumatik u jakékoliv pneumatiky, která je starší dva roky, přestože je dle vyjádření většiny renomovaných výrobců při správném skladování pneumatika do staří pěti let považována za novou, tedy beze změny vlastností.

Obvykle se snažím reagovat korektně, ovšem zde opravdu nevím, co víc bychom měli k pneumatikám napsat, aby bylo jasné, že jsou pneumatiky vyrobené v roce 2010 a jsou tedy staré tři roky.

již nikdy !

Už zde nikdy nenakoupím. Pneumatiky jsou 5 let staré. Nikde na tuto skutečnost neupozornili. Bohužel jsem pneu koupila v únoru a přišla na to až teď v pneuservise při přezouvání. Jsem žena a nijak se tomu nevěnuji, jsem jen řidič. Nikomu nedoporučuji. Dávejte si pozor.

děkujeme za Vaši recenzi.

Vámi zakoupené pneumatiky jsou skutečně staré cca pět let, tento údaj kvůli transparentnosti uvádíme přímo v popisu pneumatiky ("DOT 08 ! VÝPRODEJ !"), stejně tak je tento popis uvedený na daňovém dokladu, nicméně při správném skladování je takto "stará" pneumatika považována za novou stejně tak se nemění její vlastnosti. Naopak pokud je pneumatika skladována nesprávně, pak může docházet například k tvrdnutí směsi. Pneumatiky které jste zakoupila, byly dodány přímo ze skladu výrobce a záruka na ně je dva roky. Oficální vyjádření výrobce k životnosti pneumatik je následující:"Správně skladované a nepoužívané pneumatiky do stáří 5 let mohou být prodávány jako nové pneumatiky a je možné je dát do normálního provozu."

Omlouvám se za vzniklé komplikace, opravdu jsem předpokládal, že označení pneumatik v popisu produktu je dostatečné.

• Rychlost jednání
    • Perfektní komunikace
    • Obratem mi poslal ztracený daňový doklad
    • O slabinách obchodu nevím.
    • Ty asi záhy zjistím.

v Pneu Soukup jsem nakoupil za dobrou cenu ato je asi tak vše. Nechci poškodit obchod ,však jsem si ho vybral na základě recenzí.Nevím kde se stala chyba ,ale po obutí pneumatik (podotýkám na nove disky) pneumatiky házely do vejce.Pracovník pneuservisu vyvažoval a vyvažoval až mám na každém kole od 100-150gramu závaží ,což si myslím že není uplně v pořadku.Pneu jsou rok staré jak jsme zjistili ,asi špatně skladované.Zatím jsem na nich najel 400km. mam je zkusit převážit.Tak to bili pneu za dobrou cenu.

Dobrý den pane Pavle,

mrzí mne, že Vám vznikl problém se zbožím u nás zakoupeným a že nás jako obchod "nedoporučujete", ovšem vzhledme k ceně kterou jste do pneumatik investoval Vás samozřejmě chápu.

Nicméně si Vás dovolím zítra telefonicky kontaktovat a věřím, že vzniklý problém vyřešíme, neboť Nokianů prodáme opravdu velké množství a zpětná vazba na tyto pneumatiky našich servisech je výborná. Navíc sám na Nokianech WR A3 jezdím. Jsem přesvědčen, že jde pouze o špatné vyvážení, nicméně výrobní vadu nejsem schopný takto "na dálku" vyloučit. Řešili jsme podobný problém s naším zákazníkem, který nakonec přijel pneumatiky převážit na náš servis do Bíliny a po převážení bylo vše v pořádku.

Mohu Vás ujistit, že rozhodně uděláme maximum, abyste byl spokojený.

• Přístup k reklamaci, při poškození zboží je reakční doba 4 pracovní dny

Vážený zákazníku,

vzhledem k tomu, že překrucujete pravdu, tak musím, byť nerad, reagovat přiměřeně tónu Vašeho vyjádření.

Poškození pneumatiky zjistili dle Vašeho vyjádření mechanici na pneuservisu několik dní po přebrání zboží. Samozřejmě nevylučuji, že může jít o výrobní vadu, ale Vy jste požadovala okamžitou výměnu a my Vám nabídli, že objednáme na naše nákladu zpětný svoz, pneumatiku prohlédneme a v případě že uznáme reklamaci jako oprávněnou, tak ten samý den odešleme novou pneumatiku zpět. Tento proces skutečně může trvat cca tři až čtyři pracovní dny, ale my se bohužel nemůžeme spolehnout pokud bychom vyměnili rovnou kus za kus, že pneumatiku kterou nám zašlete nepoškodili mechanici na pneuservise, resp. že jste na pneumatice už nejela a poškození nevzniklo až po nasazení na vůz. Opravdu se na nás nezlobte, ale přetože že chápu, že je tato situace pro Vás jako zákazníka krajně nepříjemná, tak nemůžeme automaticky odeslat jiný kus, aniž bychom měli reklamované zboží fyzicky v ruce. Dříve jsme sice v rámci snahy vyjít zákazníkovi co nejvíce vstříc takto postupovali, ovšem poté, co jsme se několikrát spálili, (například nám zpět poslali zcela jinou pneumatiku od jiného výrobce apod.) tak tímto zpsůobem již postupovat nebudeme a pneumatiku určenou k reklamaci opravdu budeme chtít nejprve vidět i za cenu Vašeho negativního hodnocení.

Když to tedy shrnu, rozhodně nejsme neomylní a pokud chybu uděláme, tak se k ní postavíme čelem a poučíme se z ní, nicméně v tomto případě bychom postupovali zcela stejně i napodruhé.

Děkuji za pochopení a přeji Vám pěkný den

Michal Soukup

EDIT 12.11.2012: zboží které nám dorazilo k reklamaci bylo mechanicky poškozené při montáži a to je přesně ten důvod, kvůli kterému potřebujeme reklamované zboží nejprve vidět

• plechové disky s číny

nekupovat nic,bez řádného označení výrobce

Vážený zákazníku,

mrzí nás, že jste nebyl spokojený s námi dodaným zbožím, nicméně veškeré námi dodávané plechové disky jsou od renomovaných výrobců Alcar, Kronprinz nebo MWD, čímž je kvalita zaručena. Co ovšem nejsme schopni zaručit, že tyto disky nebyly vyrobeny v Číně, nicméně tomu tak u těchto výrobců není, resp. se nám takový případ ještě nikdy nestal.

Pokud s námi dodanými disky nejste spokojený, můžete je samozřejmě kdykoliv ve 14ti denní lhůtě vrátit.

edit: zkontroloval jsem Vaší objednávku a disky Vám byly zaslány v krabicích aby se zabránilo poškození, ovšem na plechové disky se krabice nedodávají a pravděpodobně Vám tedy bylo zboží dodáno v krabicích kde mohlo být uvedeno "made in China" to ovšem neznamená, že v této zemi byly dodané disky vyrobené

Michal Soukup

• Prodávat, i když ve výprodeji, 4 roky staré pneumatiky se mi nezdá právě košer.

děkujeme za Vaši recenzi.

Vámi zakoupené pneumatiky jsou skutečně staré cca čtyři roky, tento údaj kvůli transparentnosti uvádíme přímo v popisu pneumatiky ("DOT 08 ! VÝPRODEJ !"), nicméně při správném skladování je takto "stará" pneumatika považována za novou stejně tak se nemění její vlastnosti. Naopak pokud je pneumatika skladována nesprávně, pak může docházet například k tvrdnutí směsi. Pneumatiky které jste zakoupil, byly dodány přímo ze skladu výrobce a záruka na ně je dva roky. Posílám ještě odkaz, kde naleznete vyjádření výrobce k životnosti pneumatik http://www.conti-online.com...

V každém případě, pokud Vám stáří pneumatiky nevyhovuje a pneumatiky jste ještě nepoužil, tak můžeme objednat zpětný svoz doručených pneumatik a zaplacenou částku Vám neprodleně připíšeme na účet, případně můžeme odeslat jiné pneumatiky. Rozhodnutí je samozřejmě jen a jen na Vás.

• nevim
    • nevim

Docela dost mě vadí že pneu bylo za ty peníze 3 roky staré.

děkujeme za Vaši recenzi.

Vámi zakoupené pneumatiky jsou skutečně staré cca tři roky, tento údaj kvůli transparentnosti uvádíme přímo v popisu pneumatiky ("DOT 09 ! VÝPRODEJ !"), nicméně při správném skladování je takto "stará" pneumatika považována za novou stejně tak se nemění její vlastnosti. Naopak pokud je pneumatika skladována nesprávně, pak může docházet například k tvrdnutí směsi. Pneumatiky které jste zakoupil, byly dodány přímo ze skladu výrobce a záruka na ně je dva roky. Posílám ještě odkaz, kde naleznete vyjádření výrobce k životnosti pneumatik http://www.conti-online.com/generator/www/cz/cz/continental/customer_service/temata/hotpaps/zivotnost_pneu_cz.html

• Bezva komunikace
    • Nemáte co potřebuju

Dobrý, ale ne pro minicoopry

Reakce obchodu PNEU SOUKUP s.r.o.

děkuji za Vaše hodnocení. Velice se omlouvám, ale u zboží označeného "na dotaz" je po vložení do košíku informace, že zboží nemusí být dostupné, což bohužel tuto zimní sezónu bylo poměrně typické i u běžnějších rozměrů. V každém případě mne mrzí, že jsme Vám nemohli zboží dodat.

• nic extra

stejny jako vsechny

• komunikace

Jděte nakupovat jinam - mě tvrdili, že mi ihned poslali email s informací o tom že zboží nemají, ale až po telefonické urgenci 11 dní po objednání.

Reakce obchodu PNEU SOUKUP s.r.o.

omlouváme se, ale v tomto konkrétním případě musím uvést informace na pravou míru. Zákazník objednal zboží s dostupností "na dotaz" kde je mu po vložení zboží do košíku sděleno následující "Vážený zákazníku, chystáte se objednat zboží s dostupností "na dotaz". Toto zboží nemáme skladem a bohužel při současném stavu skladových zásob našich dodavatelů nemůžeme v této době zaručit, že budeme tento produkt schopni dodat. Doporučujeme raději objednat produkty, které máme skladem.
    Děkujeme za pochopení PNEU SOUKUP s.r.o. "
    Poté co jsme objednávku obdrželi, jsme prověřili stavy dodavatelů a zákazníkovi po čtyřech hodinách odeslali email s vysvětlením a s nabídkou alternativy. Je samozřejmě možné, že zákazníkovi náš email spadl do spamu, ale poslali jsme mu po tel, urgenci přesně datum, hodinu i minutu, kdy jsme posílali první email a jeho recenze mi tedy přijde více než nespravedlivá. Netvrdím, že jsme dokonalí a jistě i u nás k pochybením dojde, ovšem nebylo tomu tak v tomto případě.

M. Soukup

• pneumatiky byly zrejme spatnym skladovanim deformovane tak, ze nesly po nazuti na rafek nafouknout - z kazde strany asi 1 cm mezera. museli jsme pneumatiky vycpat kartonem a nechat 3 dny odstat, aby se roztahly. opravdu zabava.

Vážený pane Jíro,

vzhledem k tomu, že jste objednával letošní model od Goodyearu a to sice ULTRA GRIP 8, tak je možné zcela vyloučit vámi uvedené špatné skladování. Popravdě jsem se nikdy nesetkal s Vámi uvedeným případem a nejsem schopen takto zprostředkovaně stav věci posoudit, nicméně pneumatiky skladujeme standardním způsobem a ani při přepravě nemohlo dojít podobné deformaci.

Omlouvám se tedy, pokud jste měl s pneumatikami u nás zakoupenými problém, nicméně v podobných případech doporučuji spíše zavolat na náš eshop a vše vyřešit okamžitě, než používat podobné metody jako je vycpávání pneumatiky kartónem.

M. Soukup

• nebylo mi zděleno že zboží není na skladě --- pokud bych si to sam po 7 dnech neověřil

• Dle vyjádření dvou nezávislých pneuservisů, provádějících montáž pneumatik, jsou tyto pneumatiky nekvalitní a jedná se o neoriginální zboží.

Příště vynechám internetový způsob nákupu.

Dobrý den pane Skálo,

dovolím si nesouhlasit, neboť vzhledem k tomu, že jste objednával Nokiany, je jakákoliv "neoriginalita" a "nekvalita" vyloučená. Jedná se o špičkové pneumatiky, na kterých jezdíme již několik let a proto si troufám tvrdit, že jde opět jen o laciné lži pneuservisů, kterým vadí, že nebyly pneumatiky zakoupeny u nich. V případě že u Vás pochybnosti přetrvají, není problém pneumatiky odzkoušet na našem pneuservisu, nebo zasalt k řádnému reklamačnímu procesu.