Vždy jsem byl s nákup v Alze spokojený. Tentokrát však obrovské zklamání. Objednal jsem si hodinky jako dárek k narozeninám, expressní dodání s příplatkem bylo psané na druhý den, kolem 20:00. Zboží nedorazilo. Když nedorazilo ani druhý den, volal jsem do alzy kde mi automat řekl že zboží bude doručeno v pondělí (už bylo úterý). Operátor mi násldně řekl že zboží dostanu ve sředu - samozžejmě že expresní dodání jsem zaplatil.

• Dobré ceny, velký sortiment.
    • Špatná komunikace, nepřesné informace zákazníkům, neschopnost dodat nabízené zboží.

Já osobně příště již nenakoupím. Osobně v obchodě Alza jsem nakupoval, při osobním vyzvednutí nebyl problém. Ale objednávka po internetu špatně...problém je v tom, že informace, které mi byly posílány neodpovídají realitě. Po mailu nebo v systému byla komunikace velmi špatná. Až telefonický kontakt s operátorem pomohl...operátor byl schopný věc vyřešit.

• - slíbené dárky u nákupu nebyly
    • - ke zboží jsem neobdržel žádné doklady (faktura, záruční list, prodejní doklad)

• Tvrdí že rychlost :-((
    • Dlouhá dodací lhůta, avizováno bylo zboží na skladě, potom se změnilo na zboží na cestě (asi až po mé stížnosti) mi bylo sděleno, kdy asi dorazí zboží a jako omluva dán slevový kupón. Dnes, skoro po dvou týdnech jsem si zboží vyzvedla - ultrazvukovou čističku AEG USR 5659 a když jsem ji doma rozbalila, není tu návod v češtině !!!!! To mě opravdu naštvalo. Nechce se mi zboží vracet, tak jdu hledat na internet návod, protože ho mám ve všech možných jazycích, dokonce i v ukrajinštině a maďarštině, ale český chybí. Zlobím se o to více, že znám živnostenskou problematiku a přesto jsem se napálila a nezkontrolovala balík při převzetí. Ale že uvnitř nebude český návod mě opravdu nenapadlo.

Na Alze jsem nakoupila 3x, ale pouze jednou jsem byla spokojená. První nákup - notebook jsem si musela doslova vyběhat. Dodán byl za 14 dnů a mezi tím mi byly dávány lživé informace od prodávajících na prodejně i od operátora. Nicméně při převzetí zboží mi prodávající řekl, že to je výjimka, že se to nestává. Druhý nákup byl v pořádku a ten třetí byl obdobný jako ten první, jen mi bylo odpovězeno na můj dotaz přes sekci stížností, že zboží bude až 1. 9. 2015. Všechny tyto lapálie vždy s mnou sledují kolegové a nemůžou uvěřit, protože Alza se prezentuje úplně jinak a velmi je to odrazuje od nákupu. Přesto pořád doufám, že příště bude vše v pořádku.

• zboží skladem
    • velký výběr zboží
    • 30 Kč poplatek za převoz na prodejnu

V tomto obchodu nakupuji dlouhou dobu, ale poprvé jsem se setkal s tím, že chtěli 30 Kč poplatek za to že zboží převezou na prodejnu do Holešovic. Ačkoliv poplatek není zničující, ale je to drzost auto mezi jejich skladem v Počernicích a prodejnou v Holešovicích pendluje celý den, ale poplatek si vezmou. Byl to můj oblíbený obchod jak na nákup elektroniky tak ostatních věcí, ale zaváděj poplatky jako ostatní eshopy, tak je na čase jít o dům dál kde zatím poplatky za osobní vyzvednutí nebo převoz zboží na prodejnu nechtějí, jestli ještě takový se najde?

Podruhé jsem si objednala brýle, pokaždy přišly jiné,než ty,které uvádí na webu.Nemůžu se tak na obchod spolehnout.

• Automaty nefungují, jak mají. Dále odesílají údajně špatné pokyny a informace. Operátoři slibují a pak neplní. Živí lidé na pobočce se v systému buď nevyznají nebo lžou. Prostě moloch, který vůbec nefunguje, jak by mohl. Kdyby takto fungovala moje firma, už dávno by neexistovala. Asi mají takové zaměstnance, jaké jsou ochotní zaplatit. A v součtu jim to vydělává a vše ostatní je přece vedlejí.....

Nedoporučuji. Díky chybám Alza.cz jsem ztratil několik hodin času, na jejich výzvy najel zbytečně 30 km. Dárek k narozeninám jsme na poslední chvíli koupil v jiné kamenné prodejně.

• Možnost osob. odběru
    • Poplatek za osobní vyzvednutí

Vše bez problémů. Poplatek za osobní vyzvednutí i v Alze se mi nelíbí.

Alza nie je najlacnejší internetový obchod – ku každému produktu si účtujú prirážku. To by ale nevadilo, ak by som za to dostal spätne nejakú protislužbu, napr. komunikácia zo strany obchodu a rýchle dodanie. Pri mojej poslednej objednávke ale zlyhalo oboje…

Dodnes nemám zboží, které melo,dle e-mailu,dorazit 1.7.2015.
    Ani informační mail,jestli byla či nebyla objednávka nějak vyřízena nebo v jakém je stavu.

Prodávají i méně kvalitní zboží!!!!!!!!!!!!

• mnoho odběrných míst

objednávku jsem bohužel hradil předem a ani po 10 dnech od objednání zboží nemám, ani nevím, kdy bude... žádný mail, že se dodávka zpožďuje nebo kdy bude, prostě nic...

• průměrný eshop, v tomto případě mě zaujala pouze cena výrobku
    • Nebylo možné si vybrat způsob dopravy - to vybírá eshop sám. Nebylo možné zásilku sledovat. Doručení trvalo týden, přestože vybrali doručení kurýrem.

K nákupu nedoporučuji. Pouze v případě, že by vám nevadila dlouhá doručovací doba bez možnosti vybrat způsob dopravy a zboží byste nechtěli např. jako dárek - tzn. k určitému datu. Jo a taky jestli máte rádi, když za vás rozhoduje někdo jiný... Myslím, že v dnešní době je toto již překonáno.

• Zboží nepřivezli, žádná komunikace

• vyzvednutí na prodejně a prodejní doba i o víkendech
    • neschopné zaměstnance a neschopné vedení

• Výhodou byla doposud pro mně možnost osobního odběru na Andělu, kde pracuji.
    • Neaktuálnost web-stránek?.( Poslední nákup mně zklamal, zřejmě bych si objednala přes jiný e-shop, protože ani cena nebyla nejnižší...

Dobrý obchod se širokým záběrem, ale ne vždy spolehlivý a ne nejlevnější.(

• při nákupu "vyskočila" nabídka, ve které Alza slibovala slevu 200kč z dalšího nákupu při útratě nad 1000kč. Do košíku jsem tedy přidal více věcí abych této částky dosáhl. Dodnes však žádná sleva nedorazila. Považuji to za primitivní reklamní trik, který Alze udělal trochu větší zisk z posledního nákupu, ale dlouhodobě ji u mě poškodil, čímž bude obchod tratit víc.

Alza nešdodržuje sliby

Bohužel na to že jsem zde koupila hodně luxusni a drahou řasenku Giorgio Armani tak byla sice zatavena a uzavřena v krabičce,ale uvnitř je hodně tekutá a mazlava což by tato řasenka udělat neměla,protože ji nemam poprvé!!!myslim,že byla asi špatně skladovana někde hodně v teple!!!!jsem absolutně nespokojena, protože se rozmazává!!!

• nenalezl jsem
    • -placené parkování
    • -nefungující platební terminál na karty
    • -čekání na odbavení 20minut

Katastrofální zmatek na výdejním místě, reklamace, výdeje, dohady a zmatek, fronta čekajících, zde již nikdy nenakoupím a svůj zážitek sdělím všem svým známým.
    NEDOPORUČUJI !!!

Nakupoval jsem pouze z nouze, protože jsem potřeboval zboží co nejrychleji a nejspolehlivěji doma. Jinak v tomto obchodě nenakupuji, protože mají opravdu otřesnou reklamu a vysoké ceny.