• Objednané sazenice obchod zaslal v pátek, tudíž ležely o víkendu na depu doručovací služby.
    • Dvě z objednaných sazenic přišly jen jako malý kořen. A kořen není sazenice! Když jsem zboží reklamovala, oddělení pro zákazníky se chovalo velmi nevstřícně a ještě se mi snažili namluvit že takto je to v pořádku!
    • Už si v tomto obchodě nic neobjednám

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Nezasíláme rostliny, ale cibuloviny - cibule a hlízy a prostokořenné sazenice.
    Jsou zabalené v prodyšném materiálu s hlínou.

Prostokořenné sazenice jsou uvedené do vegetačního klidu a cestu takto zabalené vydrží.

Někteří zákazníci si představují, že obdrží standardní sazenici jakou by si zakoupili v zahradnictví.
    Třeba ani nemají zkušenosti s prostokořennými sazenicemi a co to vlastně znamená.

Z fotografií, které jste nám zaslali, jsou podle našeho názoru prostokořenné sazenice v pořádku a se správnou péčí se ujmou.
    Samozřejmě pokud Vaše představa byla jiná, máte možnost odstoupit od kupní smlouvy.

tým SemenaOnline

• Při ztracené zasilce zadržovali peníze s tím, že dokud ji dopravce nevrátí, nevyjádří se, nezaslou peníze či novou objednávku znovu (Já mám smlouvu uzavřenou s obchodem, ne dopravcem. Pokud ji dopravce ztratí, netahejte do toho zákazníka).
    • Zakoupil jsem tři různé druhy petúnií. Semena ze dvou balení vůbec nevyklíčila (ulicemi při konstantní teplotě 23 stupňů, vysevni substrát). Dle recenzi nejsem jediný, kdo má stejnou zkušenost.
    • Obchod od problému dává ruce pryč.
    • NEDOPORUČUJI.

Zakoupil jsem několik různých druhu semen - petunie a rajče balkonstar. Ze tří balení semen petúnií mi u dvou balení vyklicilo pouze jedno! semeno (konstantní teplota 23 stupňů, výsevní substrát). Rajčata mi klíči teď přes týden a zatím také nic. Pěstuji sazenice ze semen několik let a marketovky mi klíčily bez problému dokonce i dva roky staré. Upozornil jsem e-shop, že od nich mi semena nevyklíčila v naději, že chybu uznají a zašlou nové. Kvalitní obchod poznáte ve chvíli, kdy se objeví problém. Prý mám semena zaslat zpět a ze je problematická reklamace semen, ať si je, případně koupím znovu. To byla reakce obchodu. Je asi všem jasné, že klíčivost vyzkoušíte jen tím, že semena zasadíte. Prý dokud jim semena nezaslu, reklamací se zabývat nebudou. Pro zákazníky v překladu - nemáte šanci nekvalitní semena vyreklamovat. Mám jim snad vyklepat hlínu a tu jim zaslat? Jak jsem teď četl recenze na internetu, nejsem sám, komu semena z tohoto obchodu vůbec nevyklíčila nebo semena dorazila ve špatném stavu. Důrazně varuji před nákupem.

Reakce obchodu SemenaOnline

děkujeme z Vaše hodnocení a jsme rádi, že máme možnost se k němu vyjádřit.
    Pokud se objeví komplikace při doručení zásilky, je třeba dát prostor dopravci situaci prověřit a vyjádřit se k ní.
    Nevíme, o jakém zadržování platby se zde zmiňujete, zboží jsme Vám z naší strany sami znovu objednali a platbu převedli, dopravci trvalo prověření 2 dny.

Semena se reklamují stejně jako jiné zboží. Není možné vrátit platbu nebo poslat nová semena pouze na základě zprávy od zákazníka, že mu nic nevyklíčilo. Problém není vždy v semenech. Byli bychom sami proti sobě, pokud bychom prodávali nekvalitní semena.

Každopodně protože víme, že je problém semena reklamovat, vždy se snažíme navrhnout i alternativní řešení a tou je sleva na další objednávku.

Z našeho pohledu jsme se snažili jakýkoliv problém, se kterým jste se na nás obrátil, naopak řešit a samozřejmě nás mrzí, že jste si předtavoval jiné řešení.

Nakonec bude nejlepší, když semena zakoupíte v jiném obchodě, snad budou v takovém případě spokojené všechny strany.

tým SemenaOnline

Nedoporučuji nakupovat. Z pěti semínek mi vyklíčily tři, kolegyni dokonce jen dvě.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Na kvalitě semen nám velmi záleží, proto je odebíráme od prověřených dodavatelů.

Na klíčivost semen má vliv mnoho faktorů. Neuvádíte více podrobností, takže nemůžeme určit, v čem by případně mohl být problém. Jedním z nich může být vyschnutí substrátu. Jakmile semena vyschnou, již nevyklíčí, i když je začnete znovu zalévat.
    Neuvádíte žádné podrobnosti, takže přestože bychom Vám rádi poradili, nemáme dostatek informací.

tým SemenaOnline

Ze 6-ti semen (což vzhledem k ceně zase tak moc není) navíc ještě dvě byla nekrotická (na první pohled poloviční a úplně mumifikovaná).

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Semena jsou produktem přírody. Z tohot důvodu mezi nimi mohou být rozdíly ve velikosti i zbarvení. Před skladováním se semena suší, takže pokud se Vám zdají vysušena, je to v pořádku.
    Před samotným výsevem se semena několik hodin máčí ve vodě a zvětší svůj objem.

Doporučujeme semena chilli určitě vyset a věříme, že pokud se budete držet pokynů, bez komplikací Vám semena vyklíčí.

tým SemenaOnline

Komunikace dobrá , ceny přijatelné semena v optimálních podmínkách nevyklíčila .Obchod se snaží , ale s nekvalitním zbožím

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Jsme rádi, že jste byl spokojen s komunikací, o to více nás však mrzí, že jste neměl úspěch v pěstování.

Věříme, že neúspěch nebyl důsledek nekvalitních semen. Jen za tento rok jsme semen, která jste si objednal, prodali již 350 balení, což je cca 28 000 semen a nikdo nás nekontaktoval s informací ohledně nízké nebo dokonce žádné klíčivosti.

Pokud nám pošlete podrobný popis Vašeho postupu, rádi se pokusíme spolu s Vámi zjistit, v čem by případně mohl být problém.

• Celkem rychlé dodání zboží
    • Nevzešla semena

Zklamání byla semena ledoveho salátu, nevzešla vůbec, musela jsem koupit jinde jiná a ta rostou jako z vody..

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Na kvalitě semen si zakládáme. Na klíčivost semen má vliv mnoho faktorů, které může ovlivnit i pěstitel.
    Semena odebíráme od prověřených dodavatelů, protože nám na kvalitě semen velmi záleží.

tým SemenaOnline

• U semínek není popsán druh, např. u cuket není napsáno zda jsou keříčkové, nebo plazivé a na tuto otázku nezná odpověď ani paní na telefonu. Málo informací na obalech i o ostatních, např. předpokládaná barva a velikost plodů.

Reakce obchodu SemenaOnline

děkujeme za Vaše hodnocení, přestože není pozitivní.
    Jsme rádi za každý podnět a určitě se budeme snažit informace na naše webové stránky doplnit.

tým SemenaOnline

• nekvalitni, prilis male cibulky

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Některé cibulky jsou větší, jiné menší, jedná se o produkt přírody.
    Každý druh lili má také jinak velikou cibulku.

tým SemenaOnline.cz

Zakoupené semena čechravy vůbec nevyklíčily

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Samozřejmě nás mrzí, že se Vám nepodařilo ze semen čechravu vypěstovat, ale jste první, kdo nás o problému s klíčivostí těchto semen informuje.
    Prodali jsme směsi již cca 900 balení a růžové čechravy dokonce téměř 1200 balení a nikdo nás ohledně problému s klíčivostí nekontaktoval.

Problém nemusí být vždy v semenech.

S pozdravem,

Zatím nevím, jestli mi vůbec na jaře něco vyroste.
    Minule jsem si objednala lilie a ze 3 vyrostla jenom jedna. Frézie nevyrostla žádná.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Rádi bychom se pokusili poradit s pěstováním a případně přijít na možný problém, ale bohužel jste se na nás neobrátila.
    Můžeme jen reagovat na Vaše hodnocení, ve kterém však neuvádíte žádné podrobnosti.

Lilie nemají s klíčením žádný problém, je u nich však důležité zajistit hlavně propustnost půdy, aby nedošlo k jejich poškození plísní.

Naopak frézie patří mezi cibuloviny, u kterých není pěstování úplně jednoduché. Nemají rády přemokření a potřebují zajistit dostatek světla.

tým SemenaOnline.cz

• nedostala jsem co jsem objednala

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Pokud jste obdržela jiné zboží, je škoda, že jste nás nekontaktovala.
    Třeba se jedná pouze o nedorozumění, které bychom Vám pomohli vysvětlit.

Z naší strany proběhlo vše v pořádku a náš systém je nastaven tak, aby záměna byla téměř nemožná.

tým SemenaOnline.cz

• U jedné položky jsem objednal hlízu a byla mi doručena semena

Neposílají to, co inzerují

Reakce obchodu SemenaOnline

děkujeme za Vaše hodnocení, se kterým však nemůžeme souhlasit.
    Neuvádíte o jakou položku se jedná, ale pokud si objednáte semena, je to uvedeno přímo v názvu.

Další položkou byla Ptačí orchidej, u které je informace, že se jedná o cibulovinu a také Vám přišly cibulky.
    Cibulky jsou zrovna v tomto případě malé.

Informace o tom, že se jedná o hlízu není u žádné z Vámi objednaných položek uvedena.

• Velký výběr semen

Zakoupila jsem mimo jiné semena smatovky křídlaté African Sunset , 2x5 ks semen celkem za 184,- kč, k tomu rašelinové zakořeňovače Jiffy. Po výsadbě začaly jiffy tablety plesnivět , nepomohlo ani ošetření proti plísni.
    z deseti semen vyklíčily tři. Naštěstí jsem semínka rajčat zasadila do tablet jiffy zakoupených v Kauflandu a při stejných podmínkách se na nich plíseň vůbec neobjevila. Jsem zklamaná, protože drahá semínka smatovky v kontaminovaných jiffy tabletách neporostou. Takže pro mě to byly vyhozené peníze a zbytečný čas.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Jsme rádi, že Vás oslovila naše nabídka, stále se ji snažíme pro naše zákazníky rozšiřovat.

Prodáváme velké množství jiffů a nikdy nás nikdo nekontaktoval, že by měl podobný problém.
    Sami máme osobní zkušenost , pěstujeme v našich jiffech a také nemáme podobnou zkušenost.

Bohužel nevíme, čím by to mohlo být způsobeno, protože jsou sadbovací tablety stejně uskladněny a odebíráme je od stejných dodavatelů.

tým SemenaOnline.cz

Zaplacené zboží stále nedorazilo, nemám ani zprávu ohledně toho, zda platba proběhla v pořádku.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Vaší objednávku jsme potvrdili e-mailovou zprávou a v další zprávě zaslali platební údaje. Objednávka na platbu čeká 14 dní, během kterých zasíláme dokonce několik upozornění na neuhrazenou platbu e-mailovou i SMS zprávou.

Pokud není objednávka do 14 dní uhrazena, dojde k jejímu stornování, což se stalo i u Vaší objednávky.
    Samozřejmě je možné, že jste nezadali správně kontaktní údaje a námi zasílané informace k objednávce jste neobdrželi.

tým SemenaOnline.cz

Vše by bylo v pořádku, až na jednu a to výraznou maličkost. Semínka jsou dle mého názoru dost předražená. Ani by mi nevadilo to malé množství jednotlivých druhů, ale kdyby to bylo za jinou cenu.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Ceny semen vycházejí z cen našich dodavatelů, se kterými máme dobré zkušenosti a kvalita dodávaných semen je pro nás nejdůležitější.

• Velký výběr semen stromů
    • Rychlé dodání zboží
    • Relativně slušně zabalené (vše v jedné poštovní obálce, každý druh semene potom v samostatném plastovém sáčku, který je dán do samostatné papírové obálky)
    • Některá semena byla poškozena již při dodání
    • Některá semena byla nedostačující kvality
    • I při dodržení postupu uvedeném na internetových stránkách a obalech 90% semen nevyklíčilo
    • Vysoká cena za 1 kus semena

S hodnocením jsem čekal dva měsíce, abych zjistil, kolik semen vyklíčí. Výsledkem jsem potěšen nebyl. Přiště budu nakupovat u jiných obchodníků.

Reakce obchodu SemenaOnline

semena u nás při balení prochází kontrolou jakosti a dlouhodobě spolupracujeme pouze s prověřenými dodavateli.

Při pěstování ze semínek je třeba se řídit přesně pokyny na balení.
    Bohužel neuvádíte konkrétní semínka ani popis, jak jste postupoval. Nemůžeme posoudit, kde se mohla stát chyba.

Mrzí nás, že jste s našimi semeny nebyl spokojen.

• Předražená semena

Zkusmo jsem objednala semena zeleniny (Mibuna a pod.), které jsem každoročně kupovala za podobné ceny v zahradnictví. Jenže zde jsem dostala v sáčku 10 semen, která nestačí ani na půl truhlíku. V zahradnictví je to sáček v objemu, který vystačí cca na 4 truhlíky hustě seté; tj. stovky semen, pokud by to někdo chtěl počítat. Již nikdy více! Poměrně drahá zkušenost.

Reakce obchodu SemenaOnline

velmi nás mrzí, že jste nebyla spokojena s dodaným zbožím.

U každého produktu je na našich webových stránkách uveden počet semínek nebo gramáž, kterou si za danou cenu objednáváte. V případě gramáže uvádíme kolik přibližně semen sáček obsahuje, abyste měli lepší představu.
    Cena semen vychází z jejich kvality.

Tým SemenaOnline.cz

+ rychlé a vstřícné jednání, brzké doručení
    - špatně skladované a neživotaschopné cibule

Reakce obchodu SemenaOnline

je nám líto, že jste nebyl spokojen s dodaným zbožím.
    Cibulky, které prodáváme jsou skladovány v chladu a v temnu.
    Záleží také jak dlouho a za jakých podmínek je skladoval dopravce než k Vám byly doručeny.

Tým SemenaOnline.cz

• Tento obchod nema potrebu vyjit vstric s dopravou pro male zasilky

Pro mne ne... Neumim nakouout nekde, kde zakaznik neni dulezity... Peci o zakaznika mam proste jinde...

Dobry den,

chtela jste poslat zasilku obycejne, nekolik krat jsme Vam vysvetlili duvody proc toto nedelame a ani neumime udelat.

Zaroven nam neprijde uplne fer, ze hodnotite nakup, ac jste objednavku zrusila.

Doprava Ceskou postou je extremne nespolehliva, coz je videt v mediich a velke procento zasilek se ztraci. Pokud by nebyla moznost zbozi sledovat a pojistit, my tuto sluzbu nemuzeme nabidnout.

Zuzana Kalinova

Dlouhá dodací lhůta, drahé.

Dobry den,

zasilku jsme odeslali 2. pracovni den po obdrzeni zasilky. Zaroven jsme Vam vysli vstric a zmenili dopravce na Vasi zadost.

Ceny za zbozi i za dopravu mame na nasem webu viditelne, cenu jste tedy vedela take dopredu.

Hezky den,

Zuzana Kalinova