• 2 pláště Maďarská výroba a 2 Polská. V kamenném obchodě bych to nekoupil. Další nákup přehodnotím. :-((

Reakce obchodu RÁJ PNEU

bohužel nejsme schopni ovlivnit, aby nám výrobce posílal jen pneumatiky z jedné továrny. Výrobce vede pneu pod jedním kódem takže výrobek je zcela identický a nemá tedy vliv původ výroby na vlastnosti pneumatiky. Co jsme schopni, ohlídat je pokud napíšete v poznámce u objednávky, že požadujete např. schodný původ pneu, můžeme při expedici zkontrolovat.

S pozdravem p.Vávra

Bohužel, jedny pneumatiky byly 2 roky staré...tedy né celé dva roky ... chyběly 3 týdny do dvou let ... naše chyba, protože jsme chvátali, než zavřou eshop,tak jsme se dopředu neptali... jedna ze starých pneu, šla špatně vyvážit .... takže pro příště se raději zeptat než promrhat 5000 kč

Reakce obchodu RÁJ PNEU

děkujeme za Váš nákup. Mrzí nás Vaše zklamaní ze stáří pneu i když se snažíme, aby nám dodavatel posílal nejnovější DOT. Vyvážení není jen o pneumatice, ale také o stavu disku. Provozujeme pneuservi přes 26let a nikdy jsme nepostřehli, že by stáří pneu mělo přímý vliv na vyvážení.

• Vyřízení objednávky hned
    • Zvýhodněná cena za prezuti 2ks pneu 490kč!!! Celé auto se prezouva za 500-700kč a aby mi někdo řekl že mi dá zvýhodněnou cenu za prezuti a pak vám nauctuji za 2 gumy 490kč? Trapné

Kupte si zde pneu vyřízení hned ale nikdy neprezouvat!!

Reakce obchodu RÁJ PNEU

děkujeme za Vaší návštěvu. Sleva 50% na servisní práce u nás zakoupených pneumatik je při množství 4ks. Což tuto informaci uvádíme na prodejně, pneuservisu i na webu. Na webu máme také kompletní ceník s příklady, takže u ocelových kol lze spočítat přesnou cenu. Bohužel u hliníkových se cena odvíjí podle počtu nalepených závaží. Je mi líto, že došlo k nedorozumění.

• Rychlá reakce na objednávku

Při objednávce deklarují slevu při koupi 4 pneu - ve finále NIC!
    Objednána kompletace pneu - finální cena vyšší, než při objednání.

Reakce obchodu RÁJ PNEU

50% sleva na práci při koupi 4ks pneumatik nebo disku stále platí. Prosím zkontrolujte důkladně doklad o koupi, pokud slevu nenajdete prosím pošlete nám fotku dokladu na e-mail.
    Cena kompletace u hliníkových kol se odvíjí od počtu nalepených závaží nutných pro vyvážení, na tuto skutečnost informujeme v nákupním košíku při kompletaci.
    S pozdravem p.Vávra

• Pneumatiky mi byly doručeny včas, ale dvě byly tři roky staré, bez předchozího upozornění! Byla mi nabídnuta výměna, ale musím si počkat čtrnáct dní.
    Prostě to zkusili,ale takto se to nedělá.

Reakce obchodu RÁJ PNEU

mrzí nás Vaše zkušenost s nákupem. Ne všechno se podaří uhlídat. Jelikož jsme přesvědčení tak jak výrobce udává, že nová pneumatika je i pneu vyrobena před 5-ti lety a dalších 5 let se může používat tak značíme DOT vyrobené 3 roky zpětně. Rozhodně jsme to nezkoušeli a položka měla byt označena, proto Vám byla nabídnuta výměna.

S pozdravem za tým rájpneu.cz p.Vávra

Objednal jsem dvě pneumatiky HANKOOK K117 MFS 225/45 R17 91W a jedna byla Made in Korea a druhá Made in Hungary. Bohužel jsem si toho všiml až po obutí na disk, jinak bych je vrátil.

Reakce obchodu RÁJ PNEU

bohužel zemi původu nelze ovlivnit a byly nám tak dodány od výrobce. I když máte pneu ze dvou zemní rozdíly ve vlastnostech či směsi nejsou. Jediné co muže být rozdílné, tak barevné označení pro skladníky v dané továrně.

S pozdravem p.Vávra

• Oba eshopy (CZ i SK) provozuje jedna a tataz spolecnost. Jako zakaznik ze Slovenska registrovan po 10 let na CZ verzi eshopu si nemuzu zbozi zakoupit a objednavka mi byla stornovana s odkazem na SK verzi shopu. Tam jsou ale ceny vyssi diky nesmyslnemu konverznimu kurzu EUR/CZK.
    • Z mnou pozadovaneho rozmeru pneu 215/75 R17.5 nebyli krome znacky Barum k dispozici uz zadne jine (z dvaceti vyrobcu) ve 4 resp. 6 kusech.

• Obdržel jsem pneu ovšem datum na pneu 03/16.

Bohužel jsem obdržel pneumatiky Yokohama a datum výroby 03/16.

Reakce obchodu RÁJ PNEU

pokud máte požadavek na stáří pneu je zapotřebí toto vepsat do poznámky u objednávky.
    Bohužel stáří pneu nelze zcela ovlivnit, jelikož objednáváme od výrobce a ten nám poslal s DOT0316, pneu 5let staré se mohou prodávat jako nové a mají stejné vlastnosti jako vyrobené letos a stárnou až když se začnou používat a působit na ně vnější síly. (tlak, teplota, UV)
    Na pneumatiky máte 4roky záruku.

S pozdravem p.Vávra

• Gumy spinave od zdi nevim kde je skladuji, pytle nenabidli, cekal 15min nez gumy pripravili k. Vyzvednuti

2x jsem si objednal zboží a pokaždé mi objednávku zrušili, že dodavatelé již tyto pneu nedodávají. Ovšem i teď asi po měsíci mají tyto pneu pořád v nabídce nejen svého e- shopu, ale i v mnoha srovnávačích cen.

Objednal jsem si zboží jež bylo skladem a těsně před uskutečněním obchodu mi bylo zavoláno ,že pneu už není.Tak nevím co si mám o tom myslet.

• Kupoval jsem stejné zimní pneu Sava jako loni. Loni za cca 1 900/2 ks. Letos 2 ks za 2 200, což je podstatné zdražení. Pak jsem našel na internetu stejné gumy za 2 000 ,- Asi to byl poslední nákup u Vás.

• Nemožnost bezplatnou domluvu termínu přezutí.

Obchod a servis v jednom nenabízí zákazníkovi základní službu bezplatně.
    Snaží se pouze nestoudně oškubat zákazníky za běžné služby v jiných pneuservisech.

příliš dlouhá dodací lhůta .

• Drahé přezutí kol a to ještě měli slevu. Vzat si 500Kč za materiál je zlodějina.

• dorazily pneumatiky různého data výroby
    • pneumatiky made in china
    • podrobnosti o stavu dopravy jen pro registrované

• poměrně staré pneumatiky a nikde se to kupujicí nedoví 2017 v březnu kupované pneu a vyrobené 06 ROK 2016.

Reakce obchodu RÁJ PNEU

pneumatika stará jeden rok je naprosto nová a čerstvá pneumatika a není potřeba na to upozorňovat. Pneumatika dobře skladovaná, nepoužívaná, nenafoukaná na disku si zachovává stejné vlastnosti jako pneu zrovna vyrobená a to až po dobu pěti let jejího stáří a testy to potvrzují. Pneu začne stárnout až samotným užíváním, vystavením slunci, soli atd. Doporučuji si přečíst letos vydanou tiskovou zprávu od Michelinu, že „Pneumatiky nejsou banány !" Najdete ji v uvedeném odkaze na našem Facebooku.
    nebo další zajímavosti o stárnutí pneumatik a tiskové zprávy si můžete přečíst přímo na našich stránkách.

Za RÁJ PNEU Jaroslav Šlachta.

Objednal jsem celou sadu 4 kusů ,dorazilo rychle,ale jedna guma o 1 rok a něco starší než ti ostatní, čistí si sklady . Takže nedoporučuji !!!

Reakce obchodu RÁJ PNEU

Na základě oficiálních vyjádření všech předních výrobců pneumatik je známo, že až 5 let stará pneumatika může být prodána jako pneumatika nová a to na základě toho, že i takto stará, nepoužívaná a správně skladovaná pneu si zachovává naprosto stejné vlastnosti jako pneu zrovna vyrobená. Není tedy rozdíl mezi pneumatikou vyrobenou před třemi měsíci nebo před dvěma roky a jejich kombinací nejsou ovlivněny jízdní vlastnosti vozidla. Něco málo o stáří pneumatik s možností stáhnutí tiskových vyjádření výrobců naleznete na níže uvedeném odkaze.

• Jedna pneumatika byla vyrobena v roce 2016 a druhá v roce 2015, ta starší byla šikovně zabalena aby to nebylo poznat.

Příště si koupím pneumatiky určitě na jiném obchodě.

• Dobré ceny
    • Pneumatiky, které mi přišly byly více jak rok staré, u zimních je to podle mě docela důležitý údaj, o kterém bych měl vědět předem.
    • Nevím na čí straně byla chyba, ale DPD mi nedalo vědět dopředu a díky tomu jsem nebyl doma při doručování. Poté, když jsem si pro pneu byl na depu, hledali pneu asi půl hodiny, protože mi nikdo nesdělil číslo balíku.