Přihlásit se a přidat příspěvek
 • špatný eshop, nereagují na vrácení vadného dílu, nedoporučuji

 • Vytvořil jsem objednávku a přišlo mi pouze potvrzení, po týdnu čekání žádný email že by byl balíček odeslán proto jsem se rozhodl díl objednat jinde, nechápu proč mají eshop když díly ani neodesílají

 • 2.11.2019 som uskutočnil nákup v tomto obchode, 10.11. som odstúpil od zmluvy, 14.11. prebral tento obchod kompletné zboží, ktoré som poslal poštou. Všetko v zákonom stanovenej 14 dennej lehote. Obchod mi do zákonom stanovených 14 dní od odstúpenia nevrátil finančné prostriedky, ani som nedostal žiadnu odpoveď. Vyzval som ich, aby mi neodkladne vrátili finančné prostriedky a upozornil ich na porušovanie zákona. Žiadna reakcia.
  Obrátil som sa na ČOI. ČOI nemá v takýchto prípadoch žiadne právomoci, takže jediný spôsob, ako si vynútiť dodržiavanie zákona obchodníkom, je občiansko správny sporom, t.j. na súde. Potom je ešte možnosť skúsiť to mimosúdnym riešením sporov, ktoré sprostredkuváva ČOI. Ale s obchodom, ktorý nekomunikuje, to nemá zmysel, pretože je potrebná spolupráca oboch strán.
  16.12., t.j. 36 dní po odstúpení od zmluvy mi poslali dopropis, v ktorom bola čiastka len za zboží bez poštovného. Zákon ale stanovuje, že obchodník je povinný vrátiť celú čiastku, vrátane nákladov na dodanie. Na porušenie zákona v dvoch prípadoch som ich znovu upozornil, samozrejme znovu bez akejkoľvek reakcie.
  Potom mi na účet 19.12. prišla celá čiastka vrátane poštovného.
  Nákup v tomto obchode silne nedoporučujem kvôli vyššie uvedeným skúsenostiam. Obzvlášť, keď podobné prípady nebude riešiť ČOI, ale spotrebiteľ si to musí vynútiť sám súdnou cestou.

  Pripájam text nového občianskeho zákonníka, ktorý platí od roku 2012, § 1832, odstavec 1, 89/2012 Sb. Z.
  Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, vrátí mu podnikatel bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Podnikatel vrátí spotřebiteli přijaté peněžení prostředky jiným způsobem jen tehdy, pokud s tím spotřebitel souhlasil a pokud mu tím nevzniknou další náklady.

 • nakup ok doručeni zboži ok akorat když se splete nahradni dil tak vraceni peněz trva dost dlouho

 • Rychlé dodání,dobrá cena.Vše ok,super.

 • Jsem velice spokojen,rychle dodaní,dobra cena,doporučuji

 • velmi spokojen rychlost i cena

 • Vyborny obchod rychlost a spolehlivost vsem doporucuji a vyborny ceny dilu

 • Dobrý den, dne 19.6.2018 jsem si objednal dva spreje Lak MOTIP Füller 400 označení 396526 a zde nastává problém a v tom že mi přišlo sice dva spreje ale jeden je jiný označení je 396519. Jednoduše měl jsem dostat dva spreje v lesku a došli dva spreje ale jeden lesk druhý matný. Co teď s tím?