Přihlásit se a přidat příspěvek
 • Jelikož pan podnikatel nereaguje už ani na výzvy ČOI k uznání oprávněné a zákonné reklamace (řešíme už od května!) prostřednicvím ADR, rozhodl jsem se celou záležitost předat právníkům k vytvoření předžalobné výzvy. V případě její neakceptace, postoupím věc k sepsání žaloby a řešení soudní cestou.

  "Vážená paní Mrváňová,
  obracím se na Vás ohledně Vašeho návrhu na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu s podnikatelem La Sua s.r.o., který byl přijat dne 14. 6. 2023 a je evidován pod výše uvedenou sp. zn.
  Dovolte mi sdělit, že podnikateli byla zaslána žádost o přehodnocení stanoviska dne 24. 7. 2023, tak jak jste žádali, nicméně podnikatel ve lhůtě 15 pracovních dnů neodpověděl, ačkoliv mu byla datová zpráva doručena a byla přečtena.

  Mimosoudní řešení sporu je založeno na dobrovolné dohodě stran, oddělení ADR nemá k dispozici žádné donucovací prostředky. V případě, že k dohodě mezi stranami nedojde, skončí mimosoudní řešení spotřebitelského sporu uplynutím lhůty 90 dní ode dne zahájení".

  Mgr. Melissa Cipriani
  právník oddělení mimosoudního řešení spotřebitelských sporů (ADR)
  pracoviště Brno

  Česká obchodní inspekce - Ústřední inspektorát  Dodatek k negativní recenzi Kristiny a vysvětlení k odpovědi obchodu Pan Matraci:
  "Reakce obchodu panmatraci.cz

  Použité zboží bohužel nemůže vrátit! Tečka! Z hygienických důvodů nejde vrátit! Můžete se obrátit na ČOI a na policii! Existuje zákon, kterým se řídíme"

  JE TO ČISTÁ LEŽ, OBCHODNÍK SE ZÁKONEM NEŘÍDÍ A NENÍ PRAVDA, ŽE NEJDE VRÁTIT Z HYGIENICKÝCH DŮVODŮ! PRO ILUSTRACI, OBCHODNÍK SI BALÍČEK S VRÁCENÝM ZBOŽÍM VŮBEC NEPŘEVZAL (ANI NEROZBALIL), PŘESTO TVRDÍ, ŽE ZBOŽÍ BYLO POUŽITÉ. JAK TO ASI ZJISTIL? JE TO PŘESNĚ OPAČNE SNAHA TEN ZÁKON, NA KTERÝ SE TAK VEHEMENTNĚ ODVOLÁVÁ, DRZE OBEJÍT.
  SITUACI ŘEŠÍME PŘES ČOI A KDYŽ BUDE POTŘEBA, TAK SE VŠÍ DŮSLEDNOSTÍ I SOUDNÍ CESTOU. TEPRVE PAK BUDE PANEMATRACI TA VAŠE TEČKA!!!!

 • Tyden cekani nez jsme zavolali abychom se dozvedeli ze zbozi neni skladem.
  Opakovane problemy s dodanim, dopravci predano spatne telefonni cislo. Nakonec prevzane matrace mely tak spinavy obal, ze jsme je v nem ani nemohli donest domu, na jednom rohu v obalu dira, matrace natrhla. Z rostu trci kolem rezu trisky. Vse si nechali nafotit a poslat, slibili slevu a uz se neozvali.