• Prodejce nabízel doručení zásilky poštou na dobírku, pokud to bude uvedeno v poznámce na objednávce. Stalo se. Byla to malá lehká položka. Nicméně to prodejce nevzal na vědomí, ani se neomluvil a poslal zboží kurýrní službou firmy, pro kterou pracuje jako obchodní partner. Znamenalo to sedět doma a čekat na kurýra, který se pak telefonicky ohlásil pouhou minutu před příjezdem.

Reakce obchodu Fotimelevne.cz

Dobrý den, objednal jste Deštníkový Softbox Oktagon 85cm, což bohužel není malá položka, která by se vešla do obálky. V objednávce nemáme nastavenu možnost volby, pouze upozorňujeme , že zboží bude odesláno poštou, nebo kurýrní službou, o čemž samozřejmě informujeme. Kurýrní služby dnes nabízejí možnost vyzvednout zboží na výdejním místě v blízkosti Vašeho bydliště, není tedy nutné být celou dobu doma. Zároveň přepravce odesílá ráno email a sms s předpokládanou dobou předání zboží.

• Dodáno jine zboží než jsem objednal.

Reakce obchodu Fotimelevne.cz

Dobrý den, nerozumíme vaši poznámce o dodaném jiném zboží. Objednával jste pláštěnku na zrcadlovku kód. PLA28 za 241kč a dálkovou spoušť pro nikon ML-L3 za 119kč a obojí jste také následující den obdržel. Pokud máte se zbožím nějaké potíže, nebo nesplnilo vaše očekávání, pak dejte prosím vědět, můžete jej vyměnit, či vrátit.

• Nevidím výhody, které obchod nabízí.
    • Forma komunikace ohledně odbavení zboží, minimální informovanost o odeslání zboží. Ani jsem netušila, kdy mi dopravce zboží doručí.

Zboží bylo dodáno neúplné, Na montážním listu jsou uvedeny úplně jiné komponenty, než ve skutečnosti v balení. Obchodník podivným způsobem (nepřehledně) v zúčtování vyčísluje DPH. Stejně tak faktura ve velikosti A5 poslaná ve skenu (jpg) nebudí vůbec důvěru. Chvíli jsem se obávala, zda vůbec objednané a UŽ ZAPLACENÉ zboží dorazí. Vůbec neexistuje něco zálohová faktura. Skutečně značně amatérské jednání.

Reakce obchodu Fotimelevne.cz

objednávka byla vytvořena ve čtvrtek večer 19.5. - 19.29hod, V pátek ráno, tedy 20.5. 8:57 hod. Vám byly poslány podklady k platbě. V pondělí 23.5. v 8:04 jsme Vás informovali, že platba je připsána a že zboží odesíláme včetně čísel balíků a odkazem na webové stránky přepravce GLS se sledováním zásilky. 23.5. v 9hod. 43min. Vám byl odeslán emailem plnohodnotný daňový doklad s přesným vyčíslením DPH. Doklad má všechny náležitosti dané zákonem a v případě zájmu Vám můžeme odeslat originál poštou. Dle informací od přepravce byl balík doručen následující den, tedy v úterý 05-24 09:46:23.
    Co se týče nekompletnosti zboží, pak jste byla informována, že bohužel výrobce omylem dodal našemu dodavateli několik dřevěných malířských stativů s jiným uchycením. Vše je funkčně stejné, jen neodpovídal přiložený návod se seznamem dílů. Proto byly některé navíc a jiné šroubky naopak chybely. Ještě ten večer, co jste náhlásila potíže při montáži jsme Vám poslali odpovídající návod a zároveň jsme nabídli možnost vrácení zboží.

• obchod zvolil bez mého vědomí jiný způsob dopravy zboží

Reakce obchodu Fotimelevne.cz

Dobrý den, v objednávce jste zvolil odeslání poštou, nebo kurýrní službou. Předem jste byl informován, že objednávka bude odeslána kurýrem PPL, což se také druhý den stalo. Z Vaší strany jsme nezaznamenali požadavek na odeslání jinou přepravní službou, pokud by tomu tak bylo a bylo-li by to možné, rádi bychom Vám vyhověli.