V e-shopu jsem objednal ND na čerpadlo, u dvou byla poznámka „u dodavatele x ks“. Řádnou objednávku jsem odeslal, zaplatil na a obdržel od automatu její přijetí. Za několik dní mi sdělila telefonicky pracovnice firmy, že jeden z objednaných dílu jim dodavatel zdražil a tudíž i tato položka má jinou koncovou cenu a velkokryse mi díl nabídla + jen o přibližně polovinu rozdílu jejich nové ceny, konkrétně o doplatek 250 Kč. Údajně je to možné dle obchodních podmínek. Zboží jsem nutně a rychle potřeboval, a v tom okamžiku jsem neřešil serióznost jednání e-shopu a na požadavek jsem přistoupil. Zaplatil jsem 250 Kč navíc. Proto POZOR na tento obchod, resp. na ceny u položek „u dodavatele“. Ty si obchod klidně zvýší i přes jejich cenu uvedenu v na svých webových stránkách a dokonce i po jejich zaplacení. Důvod – zvýšení nákupní ceny. Takovému překupnickému e-shopu doporučuji se vyhnout, zboží se dá objednat za zaručenou a nižší cenou jinde.

Vážený pane Andrysíku,
    předpokládáme, že jste si před objednáním přečetl obchodní podmínky, které jste následně odsouhlasil. Váš souhlas s obchodními podmínkami máme. Neodsouhlasíte něco, s čím v podstatě nesouhlasíte. Jestli jste některému bodu obchodních podmínek nerozuměl, stačilo nás kontaktovat. Rádi bychom Vám význam psaného textu vysvětlili.
    Měl jste možnost výběru, s cenou nesouhlasit a odstoupit od kupní smlouvy. To jste však neudělal.
    Z výše uvedených důvodů nerozumíme Vaší recenzi.
    DOPORUČUJEME, VŽDY ČÍST TO, CO ODSOUHLASUJETE A PODEPISUJETE. Vyhnete se spoustě nepříjemných situací.
    PS: co se týká cen náhradních dílů, tak ty nám do poslední chvíle není schopen sdělit ani sám dodavatel a výrobce. Vždy pracujeme s poslední informací od dodavatele.

Mějte krásný den s úsměvem.
    tým Macek a syn s.r.o.

Nemůžu nic hodnotit, zatím jsem zboží neobdržel

Reakce obchodu macekasyn.cz

náhradní díl jste si objednal 11.7.2023 s tím, že u produktu byla informace: SKLADEM U DODAVATELE - EXPEDUJEME DO TÝDNE.
    Týden od objednávky je dnes . Dnes zboží expedujeme. Z naší strany jsou tedy termíny uvedené u produktu dodrženy.
    Vždy je nutné číst uvedené informace ohledně expedice.

• Neaktuální ceny

Dobrý den vážený pane Petře,

zboží, které máme skladem, aktuální ceny má. Vy jste objednával produkt, který nebyl skladem. Jednalo se tedy o předobjednávku. Dle našich obchodních podmínek (článek 3, odstavec 3.5 a 3.6.), které jste odsouhlasil, je cena u produktu z předobjednávky pouze orientační.
    Přesné znění tohoto článku:
    3.5. V případě předobjednávky zboží Kupujícím je cena takového zboží pouze předběžná.

3.6. Výsledná cena zboží se tak může lišit. O změně ceny bude prodávající kupujícího informovat. Kupní cena zboží bude stanovena až po naskladnění zboží prodávajícím. Případný rozdíl mezi uhrazenou předběžnou cenou a kupní cenou bude prodávajícím vrácen nebo kupujícím doplacen před dodáním zboží, pokud se kupující nerozhodne předobjednávku zrušit. Prodávající si u zboží, které lze předobjednat, vyhrazuje právo změnit termín dodání, a to i opakovaně. Změní-li se okolnosti, z nichž prodávající vycházel v okamžiku předobjednání zboží kupujícím do té míry, že na prodávajícím nebude možné rozumně požadovat, aby byla předobjednávkou vázána, má prodávající právo předobjednávku zrušit a následně o tom informovat kupujícího.

Následně Vás kontaktovala kolegyně s nabídkou jiného testeru. Tento námi nabízený tester byl cenově levnější než původně Vámi objednaný a kvalitně na stejné úrovni, ne-li dokonce kvalitnější. Nově nabídnutý tester osobně používáme na montážích a servisech u zákazníků. Funkčnost a kvalitu máme tedy vyzkoušenou. Na tuto nabídku jste reagoval tak, že jste byl rád za komunikaci a chtěl jste se ještě poradit s manželkou. Již jste se ale neozval.

Hezký a pohodový den s úsměvem přeje

tým Macek a syn s.r.o.

Neprofesionální přístup při řešení reklamace vadného výrobku, kdy obsluha nerozumí prodávanému zboží nebo cíleně lže. Se zkušeností s přístupem obchodu jsem se obrátil na posouzení k ČOI, kde mi bylo doporučeno podat podmět ke kontrole dodržování obchodních podmínek a následně věc řešit soudním sporem za předpokladu, že prodávající nepřistoupí na mimosoudní řešení.
    Z tohoto důvodu bych doporučil využít jiný obchod, kde prodávanému zboží rozumí a drží se vlastních obchodních podmínek.

Vážený pane Eduarde Barku,

aby prodávající mohl reklamaci řádně vyřídit, musíte mu v tom být nápomocni a postupovat v souladu s jeho pokyny. V této souvislosti se hovoří o poskytnutí vaší součinnosti. Je možné, nejdříve uplatníte reklamaci kupříkladu zasláním e-mailu a vzápětí dle pokynů prodávajícího mu odešlete zboží. Pokud ovšem zboží na reklamaci nedodáte, nebude možné ji v zákonné 30denní lhůtě vyřídit a dojde tak k jejímu zamítnutí.
    Tuto informaci naleznete na stránkách ČOI https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/spotrebitelsky-pruvodce/ v sekci REKLAMACE ZBOŽÍ, článku A, odstavci 4.
    O reklamaci jste nás informoval mailem dne 16.7.2022. Do dnešního dne jsme od Vás reklamované zboží neobdrželi. Z toho důvodu byla reklamace zamítnuta.

Hezký den s úsměvem přeje
    tým Macek a syn s.r.o.

• objednávka zaplacena a žádná reakce obchodu

• Opravdu velký výběr.
    • Když je všechno skladem, tak je dobrá rychlost dodání.
    • Skladníci neumí poznávat průměry, objednáte pr. 20m dojde pr. 16.
    • Eshop nespolupracuje se skladovým hospodářstvím. Objednáte zboží které vám eshop ukazuje skladem. Zaplatíte. Po pár dnech přijde email, že zboží není skladem. Poraďte si jak umíte.
    • Tři objednávky, tři problémy. Naštěstí zatím jen pár tisíc. Nedovedu si představit zakázku za pár desítek tisíc.

Už jsem našel jiného dodavatele, takže pokud se osvědčí, tak tady už nejspíš nakupovat nebudu.

Vážený pane Jánský,

ad 1 - průměr 20m nevedeme !!! takže jste si jej u nás ani nemohl objednat. Upřímně, nedovedu si ani takovou fitinku s pr.20m !!! představit. To je snad průměr tunelu, ne PVC trubky.
    My prodáváme v PN16 od pr. 16mm do pr. 315mm a v PN10 od pr.20mm do pr.315mm. Konkrétně ve Vaší objednávce byla trubka PN16, pr. 25mm, žádných 20m!!!! Vámi objednaná trubka nebyla skladem, takže nemohl být logicky ani dodán špatný průměr. O této skutečnosti jste byl informován a na Vaši žádost byla položka odstraněna z objednávky.
    Trubka PN16, průměr 25mm šla nahradit trubkou PN10, průměr 25mm, takže náhrada byla k dispozici.
    Tím navazuji na bod 2...

ad 2 - zajisté jste četl před odsouhlasením obchodní podmínky https://eshop.macekasyn.cz/clanek/obchodni-podminky-3
    kde je jasně a srozumitelně uvedeno v bodě
    3.3. Kupující bere na vědomí, že vzhledem k pravidelným aktualizacím zboží prodávající nezaručuje dostupnost zboží v době odeslání objednávky kupujícím. V takovém případě prodávající kontaktuje kupujícího za účelem dohody o dalším postupu. Nedohodne-li se prodávající s kupujícím na náhradním zboží nebo náhradním termínu dodání, je prodávající oprávněn objednávku kupujícího zrušit.
    Pokud je obsah tohoto bodu pro Vás nesrozumitelný, rádi Vám význam textu vysvětlíme.

ad 3 - opět uvádíte zavádějící informaci - letos jste od nás objednal pouze 2x a to 7.3.2022 v 17:37 hod byla objednávka vytvořena, 8.3. předána přepravci a 9.3. doručena. Nevidíme problém v tom, že jste v podstatě dostal zásilku následující pracovní den. (čas objednávky byl již v pozdních odpoledních hodinách). Druhá objednávka byla vytvořena 20.7.2022. Jiné objednávky v letošním roce u nás neevidujeme. Možná jste objednávku nedokončil.

Přejeme hezký a pohodový den.

Tým Macek a syn s.r.o.

Obchod nedodržel cenu a chtěly o dost víc.

Vážený pane Klikar,

v momentě Vaší objednávky zboží nebylo skladem. V obchodních podmínkách, které jste si zajisté před odsouhlasením přečetl (stejně tak jakoukoliv smlouvu před podpisem si také určitě přečtete - nepodepíšete něco, s čím nesouhlasíte) je jasně uvedeno v článku 3, odstavec 5 a 6:

Z naší strany tedy nedošlo k žádnému pochybení. Postupovali jsme dle obchodních podmínek.
    Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je Vaše recenze vůči nám nepřiměřená a neobjektivní.

tým Macek a syn s.r.o.

nezájem o zásilku, resp. její doručení.Ani po urgenci dosud zásilka nedorazila

Reakce obchodu macekasyn.cz

Vaše objednávka nemohla být expedována, protože zboží není skladem ani u nás ani u dodavatele. Při objednání jste viděl dostupnost - NA OBJEDNÁVKU, což znamená, že se zboží objedná u dodavatele. Bohužel, dodavatel tyto produkty momentálně nemá skladem. Aktuální termín nám není schopen dodavatel sdělit. Problémy s nedostupností je u velkého množství produktů. Tuto situaci
    z naší pozice nejsme schopni žádným způsobem ovlivnit - nejsme výrobci.
    Věřte, že i nás problémy s nedostatkovým zbožím netěší.

tým Macek a syn s.r.o.

Dobrý den. Posíláte dotazník,ale jak můžu odpovědět když dnes 30.5 2022 jsem zboží ještě nedostal a ani mi nebylo zděleno kdy bude doručeno!

Reakce obchodu macekasyn.cz

dle dostupných informací jste objednávku zrušil z důvodu dlouhé dodací lhůty náhradního dílu na vysavač. Peníze Vám byly refundovány.

• vrátili

Reakce obchodu macekasyn.cz

děkujeme za zpětnou vazbu. Jen moc nerozumíme, proč takové hodnocení. Ověřovali jsme dostupnost u dodavatele a ten nám sdělil, že Lagunit je u něj dlouhodobě nedostupný. Ten, kdo má Lagunit skladem, tak má ještě staré zásoby. Aktuálně tento produkt nelze u dodavatele objednat.
    Na základě informací od dodavatele ze dne 19.5.2022 jsme Vás obratem kontaktovali a informovali. Po dohodě s Vámi byla objednávka zrušena a ihned (dnes 19.5.2022) peníze vráceny.

Z naší strany tedy vše proběhlo bez zbytečných průtahů. Aktuální dostupnosti zboží u dodavatele bohužel nejsme schopni ovlivnit. Termíny se v dnešní době mění každý den.

Tým Macek a syn s.r.o.

• Poslední dvě objednávky vždy něco jste neměli skladem
    • Poslední dodávka přišla poškozená, jedno balení bylo rozsypané

Reakce obchodu macekasyn.cz

děkujeme za zpětnou vazbu. Bohužel situace na trhu je taková, že některé produkty aktuálně nejsou dostupné. Snažíme se opakovaně naskladňovat a ověřovat dostupnosti u dodavatele. Pokud nemáme aktuálně některý produkt, vždy hledáme vhodnou alternativu. Stačí nás kontaktovat. Ve Vašem případě Vás kolega telefonicky informoval o nedostupnosti zboží. Dohodli jste se spolu na adekvátní náhradě.

Co se rozsypaného balení týká, tak vše balíme dle požadavků přepravce. Pokud i tak dojde k poškození, je nutné zásilku zkontrolovat v přítomnosti řidiče a sepsat škodní protokol. Ten pak následně odeslat k nám, abychom mohli zahájit reklamaci přepravy.
    Ve Vašem případě jsme tuto informaci od Vás nedostali.
    Za způsobené komplikace se omlouváme.

Hezký den Vám přeje
    Hana Hajduchová a celý tým Macek a syn s.r.o.

Zboží nedorazilo a nikdo se neozval.

Vážený pane Jaroslave,

zboží Vám nebylo odesláno, protože platba z Vaší strany nebyla dokončena, pouze předautorizována. Až dne 30.10.2021 (což bylo v sobotu) byla platba automaticky autorizována a zaplacena. Ohledně platby se Vás kolegyně snažila kontaktovat, neúspěšně.

• slušné ceny
    • zboží inzerované skladem dorazilo po týdnu a to ještě po předchozí telefonické urgenci.

Zboží inzerované skaledm dorazilo po týdnu a to ještě po předchozí telefonické urgenci, což u krátkého českého léta a dovolných v srpnu znamená, že protiproud už letošní sezonu nevyužiji ( opravu jsem plánoval na začátku srpna a u zboží skladem jsem předpokládal, že dorazí obratem, takto dorazilo až po týdnu, tedy den před odjezdem na dovolenou, tedy montáž budu dělat až začátkem září, takže si již asi protiproud moc neužiju ).

Reakce obchodu macekasyn.cz

máte pravdu, produkt byl skladem, ale ne u nás ale u našeho dodavatele. Tzn. že my ten produkt musíme nejprve naskladnit od dodavatele a teprve poté expedovat.
    Objednávku jste vytvořil(a) 4.8. ve 22:03 hod. Vzhledem k tomu, že nemáme nepřetržitý provoz, s objednávkou se začalo pracovat v pátek 5.8.2021. Kolega musel produkt objednat u dodavatele. Sobota 6.8.2021 a neděle 7.8.2021 je eshop zavřený, takže tyto dny do délky expedice nejsou počítány. Zásilku jsme Vám odeslali 11.8.2021 což je ve lhůtě 4 pracovních dnů. (připomínám, že produkt byl skladem u dodavatele).
    Pro prodloužení léta Vám můžeme doporučit zastřešit si bazén a pořídit tepelné čerpadlo. Koupací sezónu si prodloužíte minimálně od dubna do listopadu :-)

Hana Hajduchová

Potřeboval jsem do objednávky doplnit jednu věc. Po telefonické domluvě jsem vytvořil novou objednávku s vyzvednutím na prodejně že prý pošlou vše dohromady. Nestalo se tak. Další komunikace s obchodem byla nepříjemná. Nechtěli uznat chybu a že prý objednávky nespojují.

Vážený pane,

v době, kdy jste řešil Vaši objednávku nám správce sítě upravovat administraci a systém. Ve starém systému spojit objednávky šlo, v novém už to nelze. Vždy máte možnost další objednávky, nebo storna a vytvoření nové kompletní objednávky. K tomuto kroku jsme museli přistoupit, protože již nebylo v našich silách pohlídat veškeré doobjednávky. V množství 100-150 objednávek za den nelze uhlídat doobjednání a spojování objednávek. Každá objednávka dostane při vytvoření své ID a pod tímto ID se s ní pracuje. Nehledě na to, že mezi první a druhou objednávkou byl rozdíl skoro 4 hodin. První objednávka již byla zpracovaná a připravená, zabalená na expedici.

Hana Hajduchová

• Pokud kupujete dražší zboží docela rychlá komunikace.
    • Při zakázkové objednávce do 1000Kč se ozvali za měsíc

4.6.2021 objednávka solární plachty - vlastní rozměr, zaplaceno předem 890 Kč a čekám na plachtu. 13.7.2021 došel mail o změně nabídky, ale bez přílohy. Požádal jsem zaslání přílohy v ten den. 19.7.2021 mi konečně dorazila příloha, kde byla navýšená cena folie na 1250 Kč. Cenu bych akceptoval, pokud se někdo ozve do týdne a ne po měsíci a půl. Při tak rychlé reakci se nedivím, že došlo ke zdražení. Podobnou plachtu i rozměrově jsem objednával ve stejném obchodě již dříve a nebyl žádný problém. I cena, která byla vypočtená, tak platila.
    Pří objednávce lemu k bazénu za 20 000 Kč firma komunikovala okamžitě.

Vážený pane Radime,

Vámi zmiňovaná plachta je zboží na zakázku, které se objednává přímo dle objednávky v Anglii. Jak jistě určitě víte a sledujete dění u nás i ve světě, v obchodním styku s produkty dováženými z Anglie se dodací lhůta prodloužila. Anglie, respektive Velká Británie již není součástí EU. Další faktor delší dodací lhůty je celosvětově nedostatek surovin a zboží kvůli pandemii. Tato problematika ale netíží pouze nás, "bazenáře", ale i stavební a automobilový průmysl. V tomto duchu bych mohla ve výčtu odvětví zasažených podobným problémem pokračovat.
    Co se ceny týká, tak u produktu je jasně napsáno, že cena je orientační a mění se na základě aktuálního kurzu CZK/GBP. Tato informace je tučným písmem uvedena u produktu.
    Přesná formulace popisu produktu:
    CENA JE UVEDENA ZA 1m2. Pokud tedy máte bazén např. 4 x 8m, potřebujete 32 m2 solární plachty. Při objednávce do poznámky uveďte rozměr plachty (šířka x délka).
    Cena plachty je orientační a odvíjí se od kurzu CZK/GBP, přesnou cenu Vám sdělíme na vyžádání, neboť se jedná o plachtu, která se objednává na zakázku. Dodací lhůta bude upřesněna na základě potvrzení objednávky z Anglie.
    Jelikož se jedná o zboží objednávané na zakázku, je potřebné předem uhradit zboží na zálohovou fakturu. Na základě Vaši zálohy pak zboží objednáváme u našeho dodavatele.
    UPOZORNĚNÍ !!!
    Jedná se o zboží na zakázku. Dle § 1837 spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle jeho přání.
    Produkt a popis, o kterém se bavíme si můžete prohlédnout zde:

Hana Hajduchová

Měsíc od objednávky stále nemám objednané a online zaplacené zboží. Navíc nemám ani žádnou informaci o zboží. Nezaznamenal jsem ani jen pokus o komunikaci. Nic.

Vážený pane,
    ve Vaší objednávce se nachází vysavač na kouty Shark, který je momentálně nedostupný u dodavatele. Dodavatel čeká na dovoz ze Španělska. Ale ani dovozce není schopen určit konkrétní datum dodání. Pokud máte zájem, lze nedostupný produkt z Vaší objednávky vyřadit a doručit zbytek objednávky.
    Bohužel, letošní situace se špatnou dostupností produktů a materiálu je celosvětový problém, který naše firma nemá možnost žádným způsobem ovlivnit. Tato situace není jen v bazénovém odvětví, týká se stavebnictví, automobilového průmyslu atd.

Hana Hajduchová

Jsou laxní ve vyřizování internetových objednávek.

špatně informovali, že mají zboží skladem

Nulová komunikace. Na stránkách prodejce uvádí 2-4 pracovní dny k dodání ....... po 11ti dnech od potvrzení objednávky se nikdo neozval, nereagovali ani na dotaz k objednávce , tak jsme ji zrušily.

Neschopnost předat zásilku do přepravy po týdnu od objednání, bez jakékoliv bližší informace. Zásilka nakonec stornována.