• V balení bylo několik plesnivých stroužků. Jak to vůbec můžete v tomto stavu prodat?

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Při expedici se kontroluje kvalita, ale pokud je poškození začínající nemusí být vidět.
    Také mohlo dojít k přehlédnutí, přestože se snažíme poslat jen to nejlepší zboží, jistě se chyba může stát.

Na druhou stranu u česneku není někdy přes vrstvy bílých slupek vidět samotný stroužek.
    Možná by ve Vašem případě byla větší spokojenost, kdybychom česnek rozdělili, stroužky oloupali, zkontrolovali a poslali hromádku stroušků.

tým osiva-semena.cz

Čekám již týden na doručení.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Objednávku jsme od Vás obrželi v nedělli 17. 3. 2024. Hned v pondělí jsme na ní začali pracovat a následující pracovní den 19. 3. 2024 jsme předali zásilku se zbožím dopravci.

Následně pak již záleží na rychlosti dopravce, kterého jste si zvolili.
    Od předání zásilky již bohužel z naší strany není možné ovlivnit rychlost doručení zboží.

tým osiva-semena.cz

• už nikdy více nákup u nich na e-shopu

neřešili dostatečně reklamaci
    3ks obj. x dodány 2 ks čemeřice

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Obdrželi jsme od Vás pouze zprávu "Dnes doručena objednávka a jsem zklamaná.".
    Na to jsme Vás žádali o upřesnění, z jakého důvodu jste zklamaná, ale už jsme od Vás nedostali žádnou odpověď.

Není možné dostatečně řešit reklamaci, když jste ani neuvedla, v čem je problém.
    Vaši komunikaci hodnotíme jako velmi nedostatečnou.

tým osiva-semena.cz

• Ani jedno semínko z objednaných leknínů dosud nevyklíčilo, čili nespokojenost. Postupoval jsem podle návodu a nikde nic.
    Jen celer, přiložený jako poděkování, ten roste!!!

Reakce obchodu osiva-semena.cz

děkujeme za Vaše hodnocení, které nás však velmi mrzí.
    Semen leknínů jsme prodali velké množství a reklamace na semena žádné neevidujeme.

Navíc s červenou variantou semen leknínu máme i osobní zkušenosti a semena krásně klíčila.

Rádi bychom pomohli, ale na základě informací, které uvádíte není možné ani odhadnout, v čem můžete dělat chybu.

• Nepřišlo objednané zboží

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Zásilka již byla vydána, takže pravděpodobně máte na mysli, že Vám nebylo dodáno kompletní zboží.

Pokud se jedná o balení semen, najdete ho za dárkem (balení semen zaslané jako poděkování za objednávku), spojené jsou barevnou páskou.

V případě, že se jedná o jiný problém, doporučujeme nás hned kontaktovat.
    Chyba se určitě může stát, ale rádi ji s Vámi vyřešíme.

tým osiva-semena.cz

• Semena nepřišla v originálním balení. Takže kdo ví, co z nich vyroste.

POZOR!! V tomto e-shopu menalupovat !!!

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Zabýváme se prodejem semen jak klasických druhů, tak semen exotických rostlin.

Semena si balíme do obálek, která jsou potištěna originální grafikou ekologickým tiskem.
    Samozřejmě se naše balení nemusí líbit každému, ale určitě je originální.

tým osiva-semena.cz

Přišly mi 2 objednané balíčky česneku Havran. Označené byly 4 ks v balíčku. Skutečnost 5 ks, ale česneky byly malé a z těch 10 ks jsem hned vyhodila 11 stroužků ( plesnivé).

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Pokud jsou hlavičky drobnější přibaluje dodavatel hlavičku česneku navíc. Pro sadbu je lepší mít menší stroušky a větší množství, protože z každého stroušku vyroste nová rostlina.

Před odesláním kontrolujeme kvalitu, ale poškození nemusí být na první pohled patrné.
    V případě, že Vám česnek přišel s plesnivými stroušky, je třeba nás hned kontaktovat a poslat fotografie.

tým osiva-semena.cz

Po převážení dodaných paliček česneku (1,17kg =997kč)jsem zaplatil za 1kg sadby česneku 849 Kč. Sadbu samozřejmě vracím této firmě zpět. Běžná cena sadb.česneku se pohybuje 300-400 Kč za 1kg.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Česnek neprodáváme na hmotnost, ale balení, které obsahuje určitý počet stroušků a cena je stanovena na základě ceny našich dodavatelů opět za balení.

Opravdu nás mrzí, že nejste spokojen.
    Věříme však, že ve Vašem případě je opravdu jediné řešení zboží vrátit a zakoupit sadbový česnek jinde.

tým osiva-semena.cz

Přípravky, které jsem objednala, byly naštěstí vložené v igelitovém uzavřeném sáčku, do kterého se část obsahu nádobek s postřikem vylila.
    Takže dodnes stojí bez užitku, tak jak přišly, protože se mi nechce patlat si ruce jejich vylitým obsahem.. Zbytečně vyhozené peníze !!!!!!!!!

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Přepravovat zboží s tekutým obsahem není opravdu snadné. Snažíme se produkty co nejlépe zabalit, abychom předešly poškození během cesty.

Bohužel neumíme zajistit správnou manipulaci ze strany dopravce. Z tohoto důvodu, přestože se snažíme co nejvíce šetřit přírodu, balíme produkty do sáčku. Snažíme se tak zachovat obsah a hlavně zabránit případnému poškození ostatních položek.

Velmi nás mrzí, že běhěm přepravy došlo k úniku obsahu zakoupeného přípravku, ale jsme rádi, že alespoň nedošlo k znehodnocení ostatního zboží.

tým osiva-semena.cz

• Objednala jsem několik sazenic, bohužel všechny, které doteď vykvetly nebo vyrostly, jsou jiné, než jsem objednala. Za všechny: místo růžové lupiny vyrostla klasická fialová, místo vínového koniklece klasický fialový, místo růžového a fialového pryskyřníku vykvetl oranžový. V obchodě už nenakoupím.

Reakce obchodu osiva-semena.cz

děkujeme za Vaše hodnocení, které nás opravdu překvapilo.
    Cibuloviny a hlízy odebíráme pouze od dvou ověřených dodavatelů. Od všech Vámi uvedených druhů, kromě koniklece, se prodalo velké množství a nikdo nás zatím s podobným problémem nekontaktoval.
    Na koniklec jsme jednu reklamaci na barvu již zaznamenali a hned řešili s dodavatelem.

Cibuloviny se skladují odděleně a jsou zřetelně označeny. Snažíme se dělat vše, aby k záměně nemohlo dojít. Nelze však samozřejmě zcela vyloučit pochybení a to ani u dodavatele.
    Tolik případných záměn je však opravdu neuvěřitelných.

Opravdu nás velmi mrzí Vaše zkušenost a rádi s Vámi vzniklou situaci budeme řešit.

tým osiva-semena.cz

Dorazilo zboží od úplně jiného dodavatele než jsem objednávala.

Reakce obchodu osiva-semena.cz

děkujeme za Vaše hodnocení, přestože mu úplně nerozumíme.
    Objednali jste si u nás semena a bakterie do kompostu a nenapadá nás, u jakého zboží jste očekávali jiného dodavatele a jakého.

V případě, že zboží neodpovídá Vaší objednávce, určitě je třeba nás kontaktovat, rádi s Vámi vše vyřešíme.

tým osiva-semena.cz

Ze tří druhů co jsem si objednala, mi vzešel jen jeden

Reakce obchodu osiva-semena.cz

děkujeme za Vaši recenzi.
    Objednali jste si u nás 2x semena kukuřice a pak prostokořenou sazenici Kurkumy růžové (Curcuma alismatifolia).

Pokud Vám nevyklíčila semena kukuřice, nejčastějším problémem bývá příliš brzký výsev. Venku je již docela teplo, ale půda ještě bývá chladná. A letos bylo opravdu dlouho chladno.
    Neuvádíte více informací, jako je třeba doba výsevu, ale klíčení trvá cca 14 dní, možná je jen příliš brzy.

tým osiva-semena.cz

• velký výběr, rychlé dodání.
    • semen bylo v sáčcích tak málo, že už příště nakupovat nebudu

Nevím zda si tento obchod semena balí sám nebo pouze přeprodává. Očekával jsem alespoň špetku semen v sáčku, ale to co mi přišlo nebylo ani viditelné, více odpadu za obaly než užitku. Za to poštovné to ani nestálo, takže za mě zcela vyhozené peníze.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Počet semen v balení je zřetelně uveden přímo v názvu produktu. Bez tohoto základního údaje by nebylo možné, aby zákazník zvážil, zda má o produkt zájem či nikoliv.

Semena jsou produkt přírody, nemáme na vzhled semen žádný vliv. Pokud jsou semena maličká, alespoň uvádíme na webových stránkách upozornění, že se jedná o drobná semena.

tým osiva-semena.cz

1 balík sazenic jahodníku byl celý zhnilý a druhá půlka sazenic se vůbec nechytla.. vyhozené peníze :(

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Sazenice jahod jsou dodávané v balení, u kterého není snadné kontrolovat obsah.
    Pokud jste obdrželi sazenice jahodníků v nevhodné kvalitě, je třeba nás hned po obdržení zásilky kontaktovat s fotografií sazenic.

Rádi s Vámi vzniklou situaci vyřešíme.

tu jsem popsala v

Reakce obchodu osiva-semena.cz

děkujeme ya Vaše hodnocení.
    Bohužel neuvádíte, v čem přesně byste náš obchod nedoporučila.

Zboží jste si u nás objednala dne 1. 3. 2023 v 19:13. Hned následující pracovní den jsme zásilku zkompletovali a další den předali dopravci, kterého jste si vybrali.
    O této skutečnosti jsme Vás informovali sms zprávou s číslem zásilky.

Nejsme si vědomi, že by s vyřízením objednávky bylo cokoliv v nepořádku.
    Možná jste si spletli obchod a tato recenze nepatří nám.

tým osiva-semena.cz

• Gramáž semínek je neskutecně mala.budu ráda ,kdyz mi vyroste aspoň jedna sazenička,seminka v malém igelitovém sáčku jen přilepená elektrostatickou energii...skoda peněz...

Už jednou jsem byla u tohoto obchodu stejně zklamaná,nepyplatí se tu nakupovat ,raději jinde...

Reakce obchodu osiva-semena.cz

děkujeme za Vaše hodnocení, přestože nás Váš názor mrzí.
    Snažíme se množství semen stanovit s ohledem na cenu i potřebu drobného pěstitele. Příliš velká balení také nejsou vyhovující, zákazník pak platí za osivo, které časem ztrácí klíčivost. Vždy je lepší si pořídit každou sezónu čerstvá semena.

Všechna semena, u který je to možné, balíme ekologicky do zatavených papírových vnitřních balení.
    U některých semen to však není možné a je to dáno jejich povahou. Snažíme se balit zásilky s maximálním ohledem na přírodu, ale určitá semena potřebují prostředí, které jim právě poskytne tento obal.

• přemrštěné ceny

Já osobně už nikdy více neobjednám

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Ceny semen jsou stanoveny na základě cen našich dodavatelů a nechceme snižovat jejich kvalitu jen za cenu udržení nízkých cen.

Tým osiva-semena.cz

• Je mi podivné, že na historii objednávek u vás je uvedeno, že u vás nic nemám, tudíž to znamená, že jsem nic neobjednával nebo někdo tu historii odstranil aby nebylo průkazné, že jsem si objednal Kozinec blanitý a nikoliv sladkolistý jak jste mi sdělili.... ??? D.Rose PH.D.

Reakce obchodu osiva-semena.cz

jakmile si u nás objednáte zboží, automaticky je Vám hned zasláno potvrzení objednávky, kde je uvedeno zboží, které jste si objednal. Tam si můžete vše zkontrolovat.
    Každopádně, jak jsme Vám již psali, Kozinec blanitý nemáme v nabídce, takže jste si ho ani nemohl objednat.

Máte u nás registraci, ale zmiňovanou objednávku jste si objednal bez přihlášení, a proto ji na svém účtu nevidíte.
    Váš závěr, že jsme Vám objednávku schválně smazali z účtu, aby se nedalo nic prokázat, je trochu nereálný a hlavně pro to není žádný důvod.

• zatím nic
    • Obchod nekomunikuje, tak nevím jestli zboží vůbec dorazí?????

Reakce obchodu osiva-semena.cz

Vaše hodnocení patří jinému obchodu.
    U nás jste si objednala v sobotu 7. 1. 2023. Objednávku jsme Vám obratem potvrdili, v neděli připravili a hned v pondělí 9. 1. 2023 předali dopravci.
    Podle sledování zásilky jsme si ji 10. 1. 2023 vyzvedla.

tým osiva-semena.cz

objednány 3 sáčky,1 po 15 semenech.
    nevzešlo ani jedno,i když jsem zeminu připravil podle návodu.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Od ostatních zákazníků nemáme informace ohledně problémů s klíčivostí.
    Pravděpodobnost, že Vám ze 3 balení nevyklíčí ani jedno semeno je velmi nízká.

Věříme, že jste substrátu věnovali patřičnou pozornost, ale na pěstování má vliv mnoho faktorů.