• Sazenice přijdou v nepoužitelném stavu. (suché, rozlámané)

Rychlé dodání. Sazenice angreštu a rybízu přišli přelomené v kmínku. Možná by pomohlo dát k balení někoho kdo přemýšlí.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Balení a přeprava zboží jako jsou sazenice není jednoduchá a nemusí se vždy podařit.

V případě, že od nás obdržíte sazenice v nevyhovujícím stavu, je třeba nás hned kontaktovat.
    Věříme, že se nám podaří najít řešení, se kterým budete spokojeni.

• Rychlé doručení

Doručení je rychlé.
    Jinak sáčky se semeny by měly být označeny fotkou rostliny pro lepší orientaci, pokud vysevate víc druhů najednou.
    Jinak dost drahé na to, že je v sáčku tak málo semen, neboť ne všechny vyklíčí, a s tím je třeba počítat....

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Snažíme se objednávky expedovat co nejrychleji a jsme rádi, že se nám to daří.

Na sáčkách chceme mít uvedený hlavně návod na pěstování a na obrázek již nezbývá mnoho místa.
    Najdete jej však na webových stránkách, kde je důležitější při výběru.

Cena semen bohužel odráží ceny našich dodavatelů, se kterými však dlouhodobě spolupracujeme.

tým osiva-semena.cz

Semena bohužel vůbec nevzešla, hlína kvalitní, semena špatná....ani za měsíc po zasazení.

Reakce obchodu osiva-semena.cz

na kvalitě semen si zakládáme.
    Na klíčivost semen má vliv mnoho faktorů, které může ovlivnit pěstitel.
    Pokud nevzešlo ani jedno semínko, pravděpodobně se jedná o nedodržení postupu, který je u semen uveden.
    Neuvádíte však žádné bližší informace, takže bohužel nemůžeme posoudit.

tým osiva-semena.cz

• Ze tří paliček česneku byly dvě shnilé ,dcera měla stejnou zkušenost .

Nebrat !!!

Reakce obchodu osiva-semena.cz

děkujeme za Vaši recenzi.
    Zboží je při expedici kontrolováno, ale někdy není poškození na první pohled patrné nebo obal znemožňuje pečlivější prohlídku.

Přestože nás to velmi mrzí a snažíme se ji předcházet, může se taková situace stát.
    Důležité však je, jakým způsobem je řešena. Jakmile jste nás kontaktovali, navrhli jsme hned několik možných řešení.

tým osiva-semena.cz

• cena poštovného a nemožnost osobního vyzvednutí

Zboží mi bylo dodáno včetně ceny za přepravu do obce Jeneč. Dle adresy odesílatele, bylo zboží z Jenče do Jenče dodáno za 133,00 CZK. Mrzí mě, že zákaznický servis mne nijak nekontaktoval, pro zboží bych si došel i pěšky, jelikož výdej zboží se uskutečnil z blízké ulice mého bydliště. Tímto se i značně prodloužila doba dodání. Přitom jsem u nákupu uvedl i kontaktní údaje a vše se mohlo domluvit ke vší spokojenosti. Tímto už u vašeho obchodu nakupovat nebudu.

Reakce obchodu osiva-semena.cz

objednávky odesíláme na adresu, kterou si zákazník sám zvolí. Bohužel nemáme systém na kontrolu toho, jestli se adresa zákazníka nachází blízko, nebo daleko. Objednávky odesíláme dle požadavků našich zákazníku a nemůžeme si dovolit způsob dopravy měnit.

Zuzana Kalinová

Zakoupené semena bohužel nesplnily má očekávání. Semena čajovníku byly plesnivé, z 18 semínek eukalyptu vzešly pouze dva, ze semínek mimosy nevzešla ani jedna rostlinka, u semen kaktusů je to tak půl na půl. Řekla bych, že semena byly ve většině případů vysušené a staré - tudíž klíčivost nulová. Neřadím se mezi "začínající" pěstitele a semínkům jsem zajistila potřebnou péči, ale ani ta nestačila.

Reakce obchodu osiva-semena.cz

děkujeme za Vaše hodnocení, které nás však velmi mrzí.
    Na kvalitě semen si zakládáme a pokud bychom prodávali nekvalitní semena, byli bychom sami proti sobě.
    Na klíčivost má vliv mnoho faktorů a jen jednou z nich je kvalita semen.

• Rychlé vyřízení objednávky
    • Obchod odeslal zásilku v největších mrazech a Česká pošta zásilku doručovala 4 dny. Tak uvidím zda to podpořilo klíčení

Reakce obchodu osiva-semena.cz

děkujeme za Vaši recenzi.
    Zboží odesíláme zákazníkům co nejdříve a termíny pro expedici máme uvedené na našich webových stránkách.
    Pokud zákazník uvede požadavek na odloženou expedici, rádi všem vyhovíme.

tým osiva-semena.cz

• neskutečné zvýšení ceny při sníženáí množství zboží

v porovnání s minulým rokem došlo k rasantnímu nárůstu ceny, k podstatnému zhoršení balení semen, po letošní zkušenosti s nákupem už nakupovat nebudu !!

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Ceny byly skutečně navýšeny, protože vycházejí z cen našich dodavatelů, to bohužel nemůžeme ovlivnit.

Jedná se však o prověřené dodavatele, se kterými spolupracujeme dlouhodobě, takže kvalita semen zůstala stejná.

Váš neúspěch nás samozřejmě mrzí, ale faktorů, které mají na průběh pěstování vliv, je opravdu mnoho a automaticky to neznamená, že jsou vadná semena.

• variabilita nabídky
    • Semen objednaných máků bylo v sáčku, ve kterém jsem z počátku nic neviděla, slibovaných (má chyba, že jsem si nevšimla množství) padesát, což tvoří asi čtvrtinu lžičky. Obávám se, zda po zasetí vůbec nějaké máky vzejdou.

Množství semen máku v sáčku je tak malé, že je malá pravděpodobnost vzejití rostlin

Reakce obchodu osiva-semena.cz

množství semen nemá vliv na pravděpodobnost, že semena vyklíčí.
    Důležitá je kvalita semen a dodržení postupu pěstování. Pokud budete postupovat podle návodu, věříme, že Vám semena vyklíčí.

Příjemný zbytek dne,

tým www.osiva-semena.cz

• obaly nesedí jsou pouze bílé né jako v nabídce,aby bylo vidět co je to za květinu

Reakce obchodu osiva-semena.cz

na webu máme vyobrazené fotografie rostlin, ne naše sáčky.

Na našich sáčcích je podrobný návod na pěstování a jiné potřebné informace, určitě nejsou jen čistě bílé, ale plné informací.

Zuzana Kalinová

• rychlost dodání, uložení semen
    • kromě 3 semen ozdobné tykve nevyklíčilo do dneška ani jedno semeno Trubače, Kotvičníku , trávy Uncinia

Nelze posoudit kvalitu, kupujeze zajíce v pytli

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Pokud Vám semena nevyklíčila, určitě je možné více příčin, než špatná kvalita semen.
    Se semeny máme i osobní zkušenosti a klíčí bez problémů. Většinou je problém nedodržení návodu na balení.

Příjemný zbytek dne,

tým www.osiva-semena.cz

• arogance při vymáhání doplatku za neuskutečněné služeby

Zboží bylo objednáno s dodáním na adresu
    firma dodala zboží uplně jinam aniž by se pokusila o kontakt
    Navíc ještě firma vehementně požaduje zaplatit za dopravu
    Se stížností se obrátím na Českou obchodní inspekci

Reakce obchodu osiva-semena.cz

zboží jsme odeslali na Vaší adresu. Od dopravce máme informaci, že byl učiněn pokus o doručení, bohužel neúspěšně. Proto Vám byl balík umístěn do nejbližšího Parcel Shopu, o čemž jste byl také informován. Chyba tedy nevznikla na naší straně.

tým www.osiva-semena.cz

Poloviční počet semen v jednotlivých sáčcích oproti jiným dodavatelům. K zásilce mi byl přibalen bonus v podobě dvou sáčků se semeny kedluben, které po vysetí rostly přímo do květu....

Reakce obchodu osiva-semena.cz

počet semen jste věděla předem, je to uvedeno u každého produktu, v potvrzení objednávky i na faktuře.

Pokud při výsevu kedluben dojde ke snížení teploty či zálivka je nedostatečná, kedlubny vybíhají do květu. Také to může být způsobené příliš hlubokým výsevem.

• Jinak vše v pořádku.
    • Na webu uvedena klamavá aktuální informace s ohledem na koronavirus, že se zboží odesílá do 1-2 pracovních dnů. Když se nic nedělo a zavolal jsem, dozvěděl jsem se ze záznamníku, že se zboží odesílá do 5 pracovních dnů.

• Matoucí či zavádějící počet kusů semen v dodávce pro Šantu kočičí

Reakce obchodu osiva-semena.cz

semena šanty kočičí prodáváme po 15 ks, máme to uvedené v nadpisu zboží, také Vám to přišlo emailem v potvrzení objednávky.

Z našeho pohledu to máme uvedeno řádně a srozumitelně, zatím jsme se nesetkali, že by to pro někoho bylo matoucí.

hezký den,

tým www.osiva-semena.cz

semínka nejsou v originálním balení, klíčivost skoro nulová, už niky více

Zboží došlo v sáčcích bez obrázků, s jinými popisky, než byly na stránkách semena osiva.cz, společnost, která provozuje tyto stránky provozuje i stránky semena.cz, kdy se však popisky jednotlivých druhů od sebe liší a jsou tam u nějterých semen i jiné obrázky

• Dlouhá doba doručení s výmluvou na koronavir

Reakce obchodu osiva-semena.cz

děkujeme za Vaši recenzi. Informaci o aktuální doby expedice jsme měli uvedeno na stránkách a přesně v této lhůtě jsme Vám zásilku odeslali.

Jednalo se o nestandardní situaci způsobou situací ohledně COVID 19, nyní opět odesíláme zásilky během následujícího dne,

hezký den,

• Rychle jednani
    • Nejspíš nekvalitní semena, spousta druhu mi ani nevylezla.

Koupila jsem semínka voskovek. Měli prvotřídní péči mé tety, kritéria je velmi zkušenou pěstitelkou. Bohužel klíčivost semen téměř nulová. Jsem velice zklamaná!!!