Koupil jsem si grafickou kartu a zaplatil bankovním převodem. Ukázalo se, že obchod takovou kartu nemá. Nyní čekám na vrácení peněz.

• Fakturu vystavuje jiná firma

Reakce obchodu PC PRAHA

Fakturu vystavuje naše firma. Název firmy se neshoduje s názvem domény, ale shoduje se s názvem firmy v kontaktech a s názvem firmy držitele domény. Takže je to zcela v pořádku.

• není

Objednávku jsem zadal, byla mi potvrzena. Nikdo se neozval, komunikace
    žádná, smazání registrace.. Nedoporučuji...

Reakce obchodu PC PRAHA

Žádnou objednávku od vás neevidujeme. Nevíme v čem je problém.

• Recenze byla provozovatelem odstraněna ve smyslu čl. 8.3.2 OP Heureka.

• Měli skladem do sestav komponenty, které byly jinak nedostupné
    • Přijatelná cena a adekvátně přizpůsobené kvalitní komponenty
    • Rychlost vyřízení objednávky
    • Rychlost komunikace
    • Tvrzené sklo bylo zpříčené a utažené na křivo, jen zázrakem při přepravě neprdlo
    • Nechali na skle zevnitř folii, kterou nepřitáhli pod šroubek a při prvním zapnutí se namotávala do větráku
    • Nechali folii na prachovém filtru nasávání zdroje
    • Nechali folii na backplatech obou RTX3070 karet, které backplate používají pro chlazení pamětí
    • Pro odstranění folií musely být karty vyjmuty z PC
    • PC nechali bežet stress testem i přes nepřipravenost na zátež
    • Nepřehledný web s většinou nefunkčních funkcí
    • Z case odstranili rámeček na 3,5" disky, aby si nemuseli dát takovou práci s cable managementem
    • Obchod nedodal přidanou hodnotu, kterou nabízí jakožto bezstarostné poskládání, připravení a otestování PC

PC jsem u PCPraha pořizoval čistě z důvodu dostupnosti RTX3070 určených pouze do celých sestav za relativně nepřemrštěnou cenu vzhledem k současnému trhu.
    Objednávka na eshopu nebyla příjemná, většina funkcí nefunguje či funguje velmi pochybně, editace košíku v některých případech nebyla možná a párkrát došlo k odstranění všech položek. Komunikace obchodu přes whatsapp byla na druhou stranu rychlá a nápomocná.
    Jinak eshop zřejmě miří na zákazníky, kteří se bojí poskládat a nakombinovat komponenty sami a nabízí "profesionální výběr, sestavení, kontrolu a otestování PC", ale vzhledem k vypsaným mínusům bych jej neznalým kamarádům doporučit opravdu nemohl, protože jsem stejně PC musel stejně doma rozebrat a odstranit zmíněené nedodělky. Nezkušené oko by jej mohlo přehlédnout a systém tepelně zatěžovat více než je nutné a tím snížit výkon a zkrátit životnost komponent. Například karty řad RTX30xx nemají backplate pro srandu králíkům, ale efektivně jimi chladí paměťové čipy, které jsou známé, že mají tendenci k vyšším teplotám.
    Objevit ucpané nasávání vzduchu zdroje nesloupnutou nálepkou přes více než půlku plochy nasávání a objevit neodstarněnou plastovou folii z backplatů obou grafických karet potom, co mi byl předán protokol o kontrole a provedení zátěžových stress testů nedělá dobrý dojem, zvláštně když přidaná hodnota nabízeného produktu má být sestavení zkušeným personálem a ušetření práce.
    Dále jednu neupevněnou folii na skle nechali vyset tak, že doma při zapnutí byla částečně namotána do větráku. Při rozebírání PC pro nápravu objevených nedostatků jsem zjistil, že temperované boční sklo je usazené na křivo a šrouby velmi utáhlé(gumové podložky byly rozmáčknuté, že se roztrhly), velmi se divím, že se tvrzené boční sklo neroztříštilo v autě, když jsem PC převážel z obchodu. Dále jsem objevil, že z bedny odstranili celý rámeček na 3,5" disky, aby si nemuseli dělat práci s pokročilým cablemanagementem. U systému mířeného pro neznalce, bych čekal připravenost pro co nejsnažší případné rozšíření komponent, ale bylo tomu právě naopak.
    Člověk by mnohem lépe udělal, kdyby se PC nechal poradit a posládat zdarma, jak třeba nabízí CZC, věřím, že by PC vypadal lépe. Tím vlastně úplně ztrácí smysl dělát nákup u PCPraha, protože stejně nesplní žádný s klíčových požadavků kvůli, kterým by jste tam mohli chtít nakoupit.
    Připravený, otestovaný systém si představuji opravdu jinak.

• Nabizi zbozi, ktere nemaji skladem a nabizi k tomu generickou vymluvu na spatnou dopravu kvuli covidu (2 objednavky, stejna vymluva)

• od objednání se obchod neozval, k nákupu nedošlo (a nedojde)

Dobrý den.
    Patrně jste zadali chybný email a proto vám žádný email nepřišel. Případně podívejte do spamového koše.
    Nicméně již klientem, který se dlouho neukážou, voláme i telefonicky.
    Každopádně děkujeme za nákup.

• Na eshopu nabízejí zboží, které po objednání nedodají s tvrzením, že by mělo být skryté, bez možnosti objednání. Beru to jako klamání zákazníka.

... toto mi přišlo v emailu jako reakce po mé online objednávce:

,,Dobrý den, Omlouváme se, ale zvlášť komponenty nemáme na prodej, pouze v PC jako v celku. Tyto dílčí komponenty máme dokonce nastaveny jako skryté. Vaší objednávku bohužel musíme zrušit a v případě, jestli máte již zaplacené peníze tak refundovat. Ještě jednou se omlouváme za komplikace.,,

... v eshopu by takovéto zboží nemělo býti vůbec vystaveno a nabízeno. Buď je v tom záměr a nebo fatální chyba v řízení a nastavení eshop prodeje. Za mě to je klamání zákazníka.

Nedoporučuji zde nakupovat !!!!

Dobrý den.
    Ano píše se 10.11.2020 a grafické karty nebylo možné získat nijakým způsobem, nakolik kvůli COVID pandemii byli továrny zastavené a poptávka 5 násobně stoupla. Proste karty neexistovali nikde v ČR na skladě.
    Každopádně děkujeme za nákup.

• Posle jine zbozi nez si objednate

Tento obchod je velmi neseriozni a neprofesionalni. Poslali mi jiny typ zbozi bez predchozi domluvy nebo upozorneni nez jsem si objednala a to i pres to, ze jsem s nimi od zacatku komunikovala ohledne neceho jineho. Meli tedy prostor zminit i toto, abych mela moznost se vyjadrit a objednavku potvrdit nebo stornovat-evidentne se bali, ze bych stornovala, tak tuto skutecnost zamerne zamlceli. Manipulativne pridali darek, ktery mi mel zavrit usta. V balíku byl i cizincem sestaveny dopis, ktery meli evidentne napsany dopredu a posilaji ho vsem, nebot ne zcela souvisel s obsahem baliku. Zbozi si nechavam jen proto, ze s cizincem nechci resit odstoupeni od smlouvy a nasledne tahanice o dvoji postovne. Jsem velice znechucena!

Dobrý den.
    Pani objednali ste zbozi, ktoré se stalo z nariadenia vlády zo dna na den výnimočného stavu určené výhradne k dodávkam do Štátnych rezerv. To ste mali aj v dopise. Nahradili sme Vám ho porovnateľným zbozim s certifikátom FFP3. A všetko vysvetlili v dopise.
    Bolo to v čase keď FFP3 respirátory v Ceschach neboli a ich poptavka prevyšovala aktuálne skladové stavy.
    V nasich personalnych kapacitach nebolo každému človeku x minút vysvetľovať funkčnosť respirátorov FFP3. Jednali sme v zmysle najvacsej zodpovednosti a ochrany zdravia nasich zákazníkov.
    Za rozhodnutím si stojíme a považujeme ho za spravne v danom momente. Radsej ľuďom rozdame skutočne funkčné FFP3 respirátory, ako príjemné teplé slovo, ktoré poteší dušu ale pred koronou neochráni.
    Nicmene za problémy sa omlouvame a veríme, že vám respiratory dodávame mimo jine i do nemocníc pomohli v ochrane pred Covidom.

• žádná komunikace, píší že je zboží skladem po deseti dnech stále nepotvrdili že je možné vyzvednout

Dobrý den.
    Patrně jste zadali chybný email a proto vám nepřišel email a žádná komunikace.
    Každopádně děkujeme za nákup.

Dorazilo mi jiné zboží, než které jsem objednala, jiný typ roušek, s dopisem, že tyhle jsou ještě lepší, ty druhé, že dodávají do zdravotnictví atd..., měli telefon, mohli mi zavolat, jestli souhlasím

Dobrý deň.
    Dali sme vám náhradu a darček k tomu. V tejto situácii nebolo v našich kapacitách každému volať. kvôli výnimočným stavu je a bolo Vládne nariadenie, tieto ochranné pomôcky dodávať výlučne do Štátnych hmotných rezerv, nakolik byli vyrobeny v ČR. A my sme teraz stály pred otázkou či každému volať a vysvetľovať to a žiadnu objednávku nevybaviť, alebo ľuďom ochranné pomôcky v rovnakej ochrannej kategórii a kvality poslať ale od iného výrobcu. Toto sme aj v pribalenom dopise vysvetlili. Prihliadli sme k tomu, že dosť veľký počet s týmito ochrannými pomôckami počítal a ich zdravie by bolo naším otáľaným ohrozené.

Tak sa nehnevajte. Nie je to nezdvorilosť, ale riešenie s cieľom pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí.

• Nespolehlivé obchody

Hlavně nic neplatit předem.

Reakce obchodu PC PRAHA

Pane pomýlili jste se pravděpodobně. Zboží máte objednáno na osobný odběr a na platbu v hotovosti. Tak se pro zboží stavte, nebo přeobjednejte na dopravu kurýrem.

neopravují PC úložiště

Reakce obchodu PC PRAHA

Dobry den. Koupili ste od Nas respiratory. Urcite ste si pomylili obchod.
    6x FFP3 respirator: https://pcpraha.cz/respirator-refil-ffp3-751a-651-nr-d-s-ventilem-dodavany-nemocnicim/

Mimochodom uz sme pomohli viacerym zakaznikom so zachranou dat.
    S pozdravom
    Beno

• Zbozi dorazilo jak zabalene psovi. V roztrhane polootevrene krabici od graficke karty, zmatecne prelepene izolepou.

Reakce obchodu PC PRAHA

Izolační páska na baleni nepoužíváme.
    Vypadá to tak, že krabice prošla velmi špatným osudem u přepravce to tím přelepil, aby nebylo vidět poškození a odření zásilky.
    Naštěstí, pro respirátory to nemá vliv - doufáme, že nemělo.

Nicméně i tak se Vám Omlouvám za venkovní poškození balíku přepravcem.
    Michal Beňo.

• Prodávané PC působí nevěrohodně, staré komponenty v nové bedně.

Pozlatko, které má nalákat

Dobrý den.

Neumím plně posoudit, nakolik neumím dle jména "RL" nepárovat objednávku.

Nicméně PC je sestaveno s nových komponent. Vyjma výnimek výprodeje, nebo nejlevnějších kousků počítačů kde se komponenty již nevyrábějí.

Nicméně mrzí mě, že máte ten pocit. Doufám, že nedošlo k nějakému omylu.
    V případe jakýchkoli dotazů se na nás neváhaje obrátit.

Každopádně je na Pc je plná záruka. Snažíme se je dělat tak, aby čo nejspolehlivější a to se nám aj zatím daří. Míra reklamace počítačů je minimální. Zákazníkem slouží a budou sloužit věčně až morálně nezestárnou.

Doručení rychlé a bezproblémové. Zboží zcela nepoužitelné - roušky mají tak krátké gumičky, že hrozí utržení uší !! Nedá se to vůbec vydržet. Nepoužitelné.

Reakce obchodu PC PRAHA

Dobrý den. K respirátorům to máme napsáno v popisku, anebo ste si měli zavolat. Každý má jinou velkost obličeje.
    Máme tam popisek v 2hé vetě: Pro ženy a děti.
    Stejně máme aj popisek pro veliké chlapi u jiného respirátoru.