Přihlásit se a přidat příspěvek
  • Dnes jsem aplikoval do jezirka vaši vločku, vse dle navodu pouziti.. do 30 ninut mi uhynulo 5 jeseterů. Timto vam chci opravdu moc podekovat, za ten pohled na jesetery, kteri lapali po dechu

  • Na podněty řady našich zákazníků jsme do nabídky produktů zařadili testery vody: http://obchod.jezirka-vodnar.cz/testery-vody/c-1115/

  • POZOR na kameny, skalky a vodopády v jezírku! Nemusí být jen estetickým prvkem!

    Zahradní jezírko je opravdovou perlou zahrady, ale ne vždy. Majitel se po realizaci těší z krásné průzračné vody, ryb, vodních rostlin, vodopádu ... Stává se ale, že kvalita vody se začne rapidně snižovat a hrozí, že ona původní perla zahrady se promění v noční můru, se kterým si neví rady a propadá skepsi.

    Ucelená řada přípravků do zahradních jezírek VODNÁŘ-JEZÍRKA dokáže takovou situaci účinně řešit, ale řeší jen důsledek. Co může být jednou z příčin?
    Filtrace a cirkulace jsou zásadní faktory ovlivňující kvalitu vody. Ne tak známé jsou - a přitom velmi důležité - kamenné prvky, které mohou mít zásadní vliv na kvalitu vody. Ptáte se jak? Každý kámen je vlastně chemická sloučenina. Otázka je zda a do jaké míry ovlivňuje vodu. Vyvřeliny obsahující křemen a živec, které používáme na obkladové zídky nijak zvlášť, ale kameny z vápence a dolomitu bych nedoporučoval, protože se z nich vylouží vápenaté sloučeniny a ty zvýší jak tvrdost vody tak pH. Na první pohled velmi zajímavý kousek dovezený z dovolené, který měl zkrášlit celkový vjem ze zahradního jezírka, tak může být původcem budoucích téměř neřešitelných problémů. Většina zdrojové vody v České republice je středně tvrdá až tvrdá, voda z vrtů a studen je téměř vždy velmi tvrdá. Vysoký obsah minerálií vyhovuje díky biochemismu organizmů řasám a některé přípravky jsou vůči nim při vysoké tvrdosti (více než 900mg/l či 18°dH) méně účinné. Nevhodné kamenné prvky v jezírku tak jen ještě "přilejí oleje do ohně", protože jak již bylo řečeno, vysoká tvrdost a vysoké pH v našem jezírku bude nejvíce svědčit řasám.

    Příjemné chvíle a nekalenou radost z vodní zahrady přeje

    tým jezírka Vodnář

  • Životodárný kyslík

    Kyslík má velmi důležitou roli v přírodě. Už ze základní školy víme, že jej produkují rostliny dějem zvaným fotosyntéza. Že je kyslík důležitý chemický parametr a čeho všeho se účastní v jezírku si řekneme v několika větách.

    Kyslík je velmi potřebný prvek, jež se v jezírku účastní nepřeberného množství procesů. Jako každý živočich co jej potřebuje k životu, tak ani ryby nejsou výjimkou.
    Záleží to na druhu, některé druhy jsou náchylnější na nedostatek (jelec, pstruh) více než jiné (kapr, karas, lín). Mimo jiné se kyslík účastní mnoha chemických pochodů, je hlavním faktorem oxidace. V jezírku bývá největší deficit kyslíku vždy před rozedněním. Je to díky rostlinám, které za světla kyslík vytvářejí a v noci jej spotřebovávají. Jak již bylo zmíněno kyslík se účastní mnoha reakcí-oxidací, ve vodě jej spotřebovávají ryby, rostliny, bakterie a zbytky odumřelé organické hmoty (listy, řasy, krmivo, rybí exkrementy atd.) Proto je velmi důležité zajistit příjem kyslíku při aplikaci přípravků likvidujících řasy, jelikož odumřelá řasa se začne rozkládat a spotřebovávat kyslík. Může dojít k poklesu jeho množství a následnému deficitu , kdy mohou být ohrožení rybí obyvatelé jezírka.. Proto je dobré provádět tyto zásahy v dopoledních hodinách a mít zapnutou filtraci potažmo vzduchování.