• Bohu-žel obchod nedodal český návod, volal jsem tam, ale prý v češtině ani není k dispozici - což je pro mě zásadní!

Reakce obchodu Hwkitchen.cz

Zdravím Ondřeji. Za chybějící ucelený český návod pro robotickou žábu se omlouvám. Výrobce poměrně často stránky s návodem aktualizuje, tak je stejně nejlepší pro poskládání žáby mrknout na jejich stránky. Místo práce na českém návodu, který by v době vydání už stejně nebyl aktuální, jsem se snažil zaměřit raději na potřebnější věci, které pomohou se stavebnicí daleko více. Pro úspěšnou práci se stavebnicí je stěžejní zvládnout platformu Arduino, kde máte k dispozici ZDARMA naši obsáhlou knihu Průvodce světem Arduina. K dispozici je ZDE: https://bastlirna.hwkitchen.cz/. Žábu pak složíte a zapojíte podle obrázků z této stránky: https://wiki.keyestudio.com/KS0446_Keyestudio_Frog_Robot_for_Arduino_Graphical_Programming. Můžete také využít česky doprovázené video o stavbě a zprovoznění zde: https://youtu.be/COtf9iwpWhM?feature=shared. Video i další odkazy na stránky, které se týkají produktu jsou uvedeny jako vždy na konci produktové stránky ZDE: https://www.hwkitchen.cz/keyestudio-diy-roboticky-chodici-zabak-otto-diy/. Pokud byste měl se sestavením problém, tak dejte vědět. Všechny produkty, které prodáváme, také sami buď používáme a nebo jsme je testovali. Další informace o problematice bastlení tzn. články, tutoriály, návody nebo také fórum naleznete v naší bastlírně: https://bastlirna.hwkitchen.cz/ Vše je ČESKY! Pokud byste chtěl produkt vrátit, tak to samozřejmě není problém. Ať se daří. Oldřich

Z produktu, který jsem obrdžel, jsem velmi zklamán. Obchod zafunguval super až na to, že propagoval a prodal mi pochybnou věc - Arduino Uno Wifi.

Arduino Uno Wifi, které mi obchod zaslal, není originální Arduino.cc, ale Arduino.org, na což mě obchod neupozornil.

Uno Wifi se sice připojí na Wifi, knihovny jsou však neodladěné, stažené kódy věčně nefungují, nereportují chyby (takže člověk neví, kde má hledat), podpora na Arduino.org laxní. Firmware wifi se nezdařil ani dvěma různými cestami.

Proto obchod nedoporučuji, seriózní obchodník si produkt prověří.

Dobrý den Ondřeji.
    Produkt jste si objednal 30.5. a byl vám doručen o den později 31.5. ve 12:01. Během vyřizování objednávky jste dostal 2 informační maily s bližšími údaji o stavu objednávky a pak se sledovacím číslem pro DPD.
    Co se týče pochybností o produktu neeviduji žádné vaše dotazy nebo připomínky, ani mailem ani telefonicky. Proto nerozumím, proč nás hodnotíte nedostatečně kvůli komunikace...
    Ohledně produktu Arduino UNO WiFi, tento produkt vyrábí a dodává originální a původní dodavatel Arduino komponent Arduino.org. Tato informace o výrobci je i na produktové stránce UNO WiFi.
    Můžete si tam také zjistit více info o výrobci:
    Zmíněný výrobce Arduino.cc tento produkt vůbec nevyrábí a tak jej není možné od této firmy ani vůbec zajistit.
    Podívejte se prosím na tento článek
    je tam rozebrán vztah mezi Arduino.org a cc. V poslední době se ale obě arduina sloučila, takže pochybnosti o tom, co je originál můžeme zcela opustit. Vzniklo Arduino AG.
    Představení produktu UNO WiFi a jeho testování jsme se věnovali například zde:
    Jedná se pořád o poměrně nový produkt, proto je možné, že někde může být ještě problém. Každopádně je možné použít UNO WiFi s vlastním kódem a nastavením ESP modulu, pokud by bylo nejhůř.
    Osobně mám se zástupci Arduino.org velmi dobré obchodní a technické vztahy (asi osmileté), tak budu rád, když mi zkusíte informace o problému zaslat a já budu mít alespoň šanci to řešit...nebo můžete produkt vrátit, obecně je desek UNO WiFi nedostatek, tak budeme i rádi.
    Věřím, že příště může dopadnout naše spolupráce lépe.
    Oldřich

Kniha mne zklamala, protože velikost písma kterým byla psaná mi velice připomínala smlouvy psané pro "Šmejdy" aby se to dalo číst, je potřeba lupa se silným zvětšovacím sklem, proto doporučuji ke knize rovnou nabízet silnou lupu…

Reakce obchodu Hwkitchen.cz

Dílky za reakci, souhlasím s tím jak píšete o "smlouvách pro šmejdy", taky nemám tohle rád. Mrzí mě, že to ovlivnilo nakonec váš celkový názor na obchod a nedoporučujete...Každopádně první kniha o Arduinu vznikla hlavně proto, aby tady v česku zase lidi začali alespoň o něco více bastlit a hrát si s vlastními projekty a nápady. Arduino se zdálo a je pro to super způsob. Prostě chtěl jsem, ať kniha není drahá a ať si ji může dovolit každý, kdo má jen trochu zájem o tyhle věci. A to se myslím podařilo. Bohužel to písmo je malé. Každopádně je k dispozici ebook o Arduinu zdarma, který můžete vytisknout na formát A4 a užít si velký text. Pokud byste chtěl knihu vrátit, tak je to možné. Vrátíme peníze. S pozdravem. Oldřich

• Nabízí zboží, které není konstrukčně otestované a ověřené ...

Reakce obchodu Hwkitchen.cz

Zdravím, recenze nás mrzí, ale souhlasím že v tomto případě se jednalo o problém. Věřím, že se vše nakonec podařilo vyřešit k vaší spokojenosti výměnou vadného dílu a tank už jezdí a kolečka nedrhnou. Osobně mě to dost překvapilo, protože zrovna mBot Ranger jsme hodně testovali "v praxi" na veletrhu hraček. Vaši zkušenost řešíme s výrobcem, aby se zamezilo dalším problémům tohoto druhu. Pro jistotu všechny prodané kusy na tuto vadu nyní kontrolujeme, pro jistotu. Každopádně díky za včasné upozornění a omlouvám se, že nám trvalo zjistit o jakou závadu se tady jednalo. S pozdravem Oldřich