v případě, že není nějaká položka skladem, mohl by obchod přesněji uvést o jakou položku se jedná a domluvit se zákazníkem alternativu. informace typu jedne nebo více položek není skladem, vaše objednávka se zpozdí je sice hezká, ale může nabourat plány zákazníka. ten neví co chybí a za jak dloudo může zboží očekávat.

Vážený pane Foltýne,
    děkujeme za Váš nákup. Bohužel některé položky z Vaší objednávky, jak sám uvádíte nebyli skladem. Snažili jsme se o nejrychlejší vyexpedování celé zásilky. Nicméně kolegyně, která Vás měla lépe informovat o stavu Vaší objednávky. Velice se omlouváme a děkujeme Vám za pochopení.
    S pozdravem tým Comander.cz

Nepřehlednost stavu přijaté objednávky, až po týdnu zjistili, že zboží nemají na skladě

Vážený pane Baráku,
    mrzí nás vaše reakce. Už při objednání, ventilátor skladem nebyl. Kolegyně se Vás ihned snažili telefonicky kontaktovat, aby se s Vámi domluvili na dašlím postupu. Bohužel skoro týden, se jim nedařilo dovolat.
    Věříme, že je to pouze nešťastná shoda okolností.
    S pozdravem tým Comander.cz

Webové stránky obchodu i jeho e-mailové reakce na objednávku byly zmatené a obsahovaly vzájemně si odporující informace, zejména o dostupnosti zboží.

• Obchod nedodržel slib, že bude dodán jiný ventilátor, ale ve stejné cenové relaci, jak bylo uvedeno v objednávce. Při dodání byla navýšena cena o 165,-Kč.

Obchod nedodržel dohodu o celkové ceně objednávky.

Vážený zákazníku,
    omlouváme se nedopatřením vzniklé problémy. Kolegyně se snažila Vaší objednávku co nejrychleji vyřídit, bohužel původní produkt skladem nebyl a při zpracování alternativního přehlédla špatně zadanou cenu.
    Děkujeme za pochopení a vstřícnost, dle domluvy Vám rozdíl ceny bude kompenzován.
    S pozdravem tým Comander.cz

Již pod ruhé mám od této firmy stropní ventylátor.
    Bohužel po odborné montáži eletrikářem se zjistilo, že nesvítí led žárovka, která je atyp.
    po tel. hovoru jsem předpokládál, že pošlou novou žárovku aniž buch musel zpět posílát celý vntylátor, což zanmená demontovat, poskládat, zabalit. U této firmy se to musí celé poslat zpět a čekat asi celé léto než pošlou druhý nebo jen vymění žárovku a na podzim ho již nebudu používat.

Vážený zákazníku,
    omlouváme se za komplikace. Kolegové by Vám rádi poslali novou žárovku, ale je lepší zaslat alespoň tělo ventilátoru a světlo. Lépe tak zjistíme, kde je problém jestli přímo ve světelném zdroji nebo ve ventilátoru. V případě, že by nebyl problém v LED světle, situaci by Vám to nevyřešilo a naopak by jste měl ještě starost navíc a tomu jsme chtěli předejít. Nemusíte se obávat, reklamace bude vyřešena ve velmi rychlém čase.
    Děkujeme za pochopení.

• Uloženka, cena
    • K ventilátoru nebyl dodán návod v češtině - německy umím, ale čeština je mi bližší,
    • Ventilátor měl ochranou fólii na předním nerez krytu napůl strhnutou, takže při manipulaci musí být člověk velice opatrný,
    • K mřížce návod nebyl vůbec - upevnění kondenzační lišty,
    • Balík samotný vypadal jak přejetý autem

Zboží dorazilo, mělo své nedostatky a proto už zde nenakoupím.

Reakce obchodu Comander.cz

velice nás mrzí vzniklá situace. Pokud při předávání balíku vypadalo balení, jak píšete, bylo by lepší balík nepřevzít a my bychom Vám následně zaslali zcela nový kus.
    Zároveň bych se Vám rád omluvil za balení bez českého návodu, rádi Vám návod v češtině zašleme na Váš e-mail popřípadě zašleme poštou.
    Přijmněte prosím naší omluvu a věříme, že nám i nadále zůstanete věrný.
    Hezký den,
    tým Comander.cz

• komunikace, rychlost
    • Zboží bylo na webu špatně popsáno, konkrétně Rekuperace RA 50 a byl jsem vcelku překvapen že zapojení a komponenty jsou jinak než jsem se na webu dozvěděl a má příprava pro zástavbu včetně zásuvky byla tak k ničemu, absence českého návodu, dálkového ovládání (později jsem se dozvěděl že tento typ ho nemá) a v celku velká složitost připojení, ovšem na webu popsáno opět úplně jinak. Návod po mé urgenci byl druhý den zpracován a zaslán. Zvažoval jsem i vrácení, ale z časové tísně jsem přistoupil k montáži i přes nutnost zapojení kompletně nainstalovat do zdi.

Komunikace dobrá ale je potřeba číst co zákazníkům nabízím a co jim opravdu posílám!

Reakce obchodu Comander.cz

velice se omlouváme za vzniklé komplikace a problémy. Situace nás mrzí a jsme rádi, že se vše vyřešilo. Vše je již opraveno.
    Věříme, že se na nás i v budoucnu obrátíte.

Děkujeme za pochopení.

Přejeme hezký den,
    s pozdravem

Tým Comander.cz

• komunikace

Reakce obchodu Comander.cz

V sobotu opravdu v Vámi komunikovat nemůžeme, protože je zavřeno. Prosím zkontrolujte si otevírací dobu.