• Velký výběr
  • Některé zboží nedorazilo, jiné dorazilo špatně. Dlouhé dodání, komplikace s dopravou, komplikovaná komunikace.

• Dlouhá doba dodání, hodně komplikací, ve výsledku zboží dodáno chybně a některé chybělo. Email bez reakce, opakovaně volat a uhánět mě už nebaví.

• Rychlost dodávk
    • Nemám

• Obchod nekomunikuje
    • Obchod podvádí

Objednány 2 produkty, u obou bylo uvedeno, že jsou skladem, zaplaceno kartou. Po více jak měsíci avízo o odeslání zásilky, následně doručení, ale zásilka obsahovala jen 1 produkt. Na přiložené faktuře vyfakturované oba. Okamžitě odeslána žádost o prověření. Po více jak týdnu žádná reakce, zaslána urgence.

• Velmi pěkně a kvalitně zabalené zboží proti poškození
    • Vcelku rychle vyřízená objednávka a doručení balíku
    • Jako kompenzace za zdržení či nedostupnost určitého zboží dárky navíc
    • Je to již můj několikátý nákup a jsem opět spokojen
    • Ocenil bych možnost dopravy přes zásilkovnu, balíkovnu atp...

První bych chtěl zmínit, že je mi pana majitele poměrně líto, neboť to, že se mu nyní nedaří a "nestíhá" není úplně jeho vina ale může za to několik blbých okolností.
    Já u APENO nakoupil nyní asi už po páté a jsem opět spokojen. Objednávka byla vyřízena nejrychleji, jak jen je to možné a i doručení balíku bylo vcelku rychlé.
    + Musím ocenit velmi kvalitně zabalené zboží proti případnému poškození, což se u jiných eshopů většinou nestává.
    + Jako kompenzace za zdržení či za nedostupnost konkrétního zboží mi bylo přibaleno několik "dárků" navíc a moc za to děkuji (ani to být nemuselo, byl bych spokojen i bez "náhrady").
    - Možná bych jen ocenil možnost dopravy přes zásilkovnu, balíkovnu a podobně, neboť tato varianta je levnější (obvykle do 70,-Kč), zato PPL v tomto případě vychází docela dražší,...

Já dopoučuji. Určitě přeji APENO, aby se jim zase dařilo, i když o nyní vypadá, že je to nespolehlivý obchod a jeden z těch nevhodných eshopů, pokud se podíváte zpět, před nějakou dobou v době bez komplikací se mu dařilo a doufám, že se mu bude dařit zase. Já jsem opravdu spokojený, říkám to čistě jako spokojený zákazník, nic víc!

O. K.

• naprostá tragédie

• dorazilo jiné zboží
    • doba dodání cca 2 měsíce
    • stále čekáme na zboží

Nedoporučuji tento obchod. Na zboží jsme čekali 1,5 měsíce. Následně dorazilo částečně jiné zboží - levnější. Byla přislíbena náprava. Nyní uplynulo dalších 14 dní a stále zboží nemáme. Cítíme se okradeni, jelikož zboží již máme zaplaceno.

Komunikace stylem "zítra pošleme". Stále dokola. Aktuální stav - nedodáno.

• Zboží nedorazilo, ačkoli bylo inzerováno "zítra u vás", těch "zítřků" již uplynulo pět. Obchod nekomunikuje. Zboží jsem zaplatila, tak se jen modlím, aby dorazilo.

• Pěkné a přehledné stránky e-shopu
    • Ochotný a milý personál (majitel)
    • Objednával jsem u něj již několikrát a vše vždy bez problémů i když s menším zpožděním
    • Sehnali mi i takové zboží, které jinde sehnat nešlo
    • S majitelem se jednalo mnohem lépe, než nyní s paní, která oddělení převzala

S obchodem jsem velmi spokojen, neboť jsem v něm objednával již několikrát. Sice poměrně před delší dobou, každopádně i během omezení mi objednávka byla normálně vyexpedována a doručena, i když s menším zpožděním, to se dalo očekávat. Majitel (pán) byl vždy velmi ochotný a vstřícný, milý a neměl jsem nikdy problém s ničím, možná jen s menším zpožděním doručení objednávek. Nevím tedy, jak nyní, co se dívám na hodnocení, asi lidem dochází trpělivost právě kvůli krizi se zbožím, neboť asi obchod nemá zásoby a objednávky tak nemůže plnit, mě se to však netýká.
    Bohužel od doby, kdy oddělení dům, zahrada převzala místo majitele jiná paní, která není tak ochotná, mě mrzí, že komunikace ohledně individuálních objednávek pro dům a zahradu tímto velmi opadla a již nejsem tak spokojen, jako dříve s majitelem, který tohle oddělení řídil on sám.
    Jinak obchod celkově doporučuji!

• Výběr
    • Ceny
    • Informovanost zákazníka k stavu objednávky (informace o zaplacení/nezaplacení, apod.)

Dobrý den, dne 29.4.2021 jsem v tomto obchodě provedla již svoji druhou objednávku. Vše bylo skladem, objednávku jsem zaplatila převodem. Mezitím se na webu objevila informace, ohledně nemoci operátora a skladové nedostupnosti s prosbou, aby se zákazníci informovali přes email, nikoliv přes telefon. Tak jsem i učinila, bohužel ale bez odpovědi. V pondělí 17.5. tedy přítel volal, telefon nikdo nezvedal, zanedlouho mu ale volali zpět. Na informací "přítelkyně si objednala bílé truhlíky" mu sdělili informaci, aniž by se zeptali na jméno či číslo objednávky, že již předali dopravci a přijde mi SMS. Když se do středy nic nedělo, zavolala jsem znovu. Dovolala jsem se na první dobrou, pán byl velice mily a ochotný, objednávku našel, sdělil mi, že doposud nebyla zaplacena, ačkoliv jsem ji platila. Vše se vysvětlilo, chyba byla na straně obchodu, za což se mi několikrát omluvili. Ostatně jsme jen lidé...Objednávku ihned zabalili, odeslali a následující den mi dorazí. Tímto bych chtěla moc poděkovat za pohotovou reakci, které se mi ze strany obchodu dostalo. Jediné, co bych vytkla, je to, že nepřišel žádný email s upomínkou na zaplacení, který by mě upozornil. Obchod mohu plně doporučit, na stránkách mají uvedenou dobu pro telefonickou komunikaci, během které jsem neměla problém se dovolat. Děkuji :-)

• Nulová komunikace
    • Nespolehlivost

Nejdříve obchod informoval, že veškeré (i zaplacené) objednávky nebudou vyřízeny z důvodu problémů s dodavatelem a že peníze budou vráceny. Zboží jsme tedy objednali jinde a poslali dva e-maily s žádostí o storno objednávky a vrácení peněz, na což absolutně nebylo reagováno. Zboží, o které už nyní nestojíme, bylo bez jakékoli reakce na naše žádosti najednou odesláno.

nemám výhrady
    jedná se již opakovaný nákup

• Doba dodání

Obchod inkasoval platbu a od té doby se nic neděje, nekomunikuje, nedá se tam dovolat, na mail nikdo nereaguje. Na stránkách se objevila informace, že mají problém s dodavatelem, ale peníze zpět nevrátili. Neposílejte jim peníze!

na stránkách uvedeno, že zboží skladem 3-5 dní, po 14 dnech se nic neděje, na stránkách jeden den psali, že je s dodavatelem problém, další den, že jim někdo onemocněl ........ info emailem žádné, ruším objednávku.......

Zboží bylo objednáno s příslibem dodání do čtyř dnů bohužel do dnes žádná správa o dodání zboží.