• Dne 24.2.2015 nahlášeno Policii pod č.j.KRPU-43609-2/TČ-2015-040213,dále postoupeno Policii ČR SKPaV 2. oddělení Praha 4 pod čj:KRPA-56141/TČ-2015-001492.
    • mirez

Doufám že jim včas zablokují účet.
    mirez

• Podvodné jednání na Internetu

==== Pokračování ====

!!! Pokud je zde ještě nějaká oběť, která to neohlásila, ať tak, prosím, učiní !!!

Po dnešním rozhovoru s Policií jsem jako poškozený dal souhlas k prolomení bankovního tajemství na můj účet, ze kterého šla platba na účet podovodníka. Byl jsem informován, že souhrnná částka škody všech obětí přesáhla 500 000 CZK a že případem se již aktivně zabývá patřičný orgán (hospodářské kriminality) Policie v Praze. šance na odhalení viníka by tedy měly být vyšší.

Co se týče mylné platby, není důvod se s podáním zdráhat, čím dříve, tím lépe. V bance mi řekli, že typický scénář po podání žádosti je takový, že banka vyzve podvodníka k vyjádření se k došlé mylné transakci. Pokud vysvětlení nepodá (což asi nenastane), banka vrátí peníze příjemci. Bohužel v našem případě není jisté, že bude ještě z čeho vracet, navíc samotný majitel účtu může být jen bílý kůň.

Pokud jste kupovali na firmu, věc se navíc ještě nešťastně komplikuje. Pokud je firma plátce DPH, tak ručí za její odvedení z transakce. Pokud to neudělá podvodník (právě on tu povinnost měl, ale asi to určitě neudělá), může vám finanční úřad v případě kontroly doměřit doplacení DPH z tohoto zboží.

taky zajdu podat trestni oznameni, jen prosim, proc oznamovat tu mylnou platbu bance, jak psal ten pan nize? platila jsem z firemního uctu u KB a mam strach ze se mi vysmeji, když jim reknu, ze to byla mylna platba... děkuji za informaci Jana P.

• -PODVOD

9.2. jsme emailem obdrželi údaje k platbě, jež jsme provedli. Po týdnu se nic nestalo. Web stránky nefungují. Telefonní kontakt také.

Je li vás více, kontaktujte mě prosím. Nevím přesně, jak postupovat při podání trestního oznámení.

Děkuji

• PODVOD

Podávám trestní oznámení.

• .dne 9.2.2015,jsem objednal a zaplatil zboží č.objednávky:151xxxxx.Do dnešního dne mi nic nepřišlo,telefon i email je nedostupný.

Podvodný web.!!!!

• Podvodné jednání na Internetu

Nezbývá se než přidat s vlastním číslem jednacím: KRPB-37080-1/TČ-2015-060214.

Platí, že čím více poškozených je, tím snazšího prolomení bankovního tajemství na straně podvodníka se podaří dosáhnout. Po včerejším ohlášení jsem nabyl z poznámek policisty dojmu, že obdobná podání na subjekt zboziplus.cz byla provedena i v Liberci, Praze, Olomouci a Ústí.

K podání trestního oznámení na místem příslušné pracoviště Policie (podle adresy toho, kde jste platili a objednávali zboží - práce vs. domov) je vhodné si vzít:

* občanku a znát IČO vlastní firmy
    * potvrzení o provedené platbě z banky
    * email s potvrzenou objednávkou a pokyny k platbě
    * vytisknutý screenshot konverzace zde na Heuréce, kde jsou uvedena další čísla jednací ke sdružení s vašim podáním

Kromě ohlášení je dobré navštívit svoji banku a podat skrz ni žádost o mylné platbě, kterou vaše banka zašle na retenční oddělení AirBank k účtu 1355378015/3030.

Pro příště, je vhodné kontrolovat číslu účtu, na které odesíláte platbu, zda-li je shodné s účtem registrovaným k danému plátci DPH na MFČR. Stránka: http://adisreg.mfcr.cz/cgi-bin/adis/idph/int_dp_prij.cgi?ZPRAC=FDPHI1&poc_dic=2

• PODVOD!!!

Přidávám své číslo jednacího řízení, prý už to má v řešní kriminálka. Nicméně se obávám, že peníze asi nikdy neuvidíme...

KRPB-37054-1/TČ-2015-060317

• NIC, PODVOD
    • Podvod, podávám trestní oznámení. Možná by se chtělo opravdu spojit.

PODVOD!!!!!!!!!!

• PODVOD!!! - Přidávám se k recenzí, zboží jsem blbec zaplatil převodem dopředu. Přidávám se k trestnímu oznámení.

NIC NEOBJEDNÁVEJTE !!!

• také jsem naletěla

podala jsem trestní oznámení

• Tak jsem taky naletěl, co dál?

Jak se má postupovat?

• -
    • V neděli 8.2.2015 jsem si objednala televizi cca za 6000 ,- samozřejmě, že se mi to jako všem ostatním vymstilo a žádné zboží jsem neobdržela.

Včera - tzn. 11.2.2015 jsem byla na policii a podala trestné oznámení.
    Bylo mi řečeno, že to nejspíš půjde na kriminálku.
    Tak snad ...

• nízká cena
    • podvod

Spojme se v trestních oznámeních, ať se celé pátrání urychlí, pokud jsou finance poškozených někde "na cestě" může jít o hodiny. Proto přidávám spisovou značku

Č. j. KRPA-56400-1/ČJ-2015-001115

A PROSÍM VÁS, AŤ ZDE TAKÉ NAPÍŠETE SPISOVOU ZNAČKU, ČÍM VÍC NÁS BUDE, TÍM VĚTŠÍ ŠANCE, ŽE ROZHÝBEME POLICII, BANKY K RYCHLÉ SOUČINNOSTI

• Objednané 3 televize. Samozřejmě nikdo nereaguje.. Měl jsem však podezření kvůli nízkým cenám a předraženému poštovnému, platbu jsem naštěstí nezaslal.

PODVOD

• Poslala jsem předem peníze a nic. Neodepisují, nedostupný telefon, stránky zrušené. Zítra jdu podat trestní oznámení. Mám vytisknuté všechny informace o firmě a budu se přidávat na hromadné trestní oznámení. Prosím všechny, aby to udělali také. Čím více nás bude, tím spíš se to vyřeší. Volala jsem do Air bank, kde má tato firma účet a řekli mi, že s policií budou spolupracovat, pokud se jim ozve.

Standa: Běžte na policii a podejte trestní oznámení. Podle č.ú. příjemce by se měli oznámení spojit. Pokud nemáte informace o firmě napište mi na mail: [email protected] a já Vám je pošlu. Naštěstí jsem si stihla vše vyfotit, než stránku zrušili.

• Zakoupila jsem si TV, zaplatila předem a nemám ani jedno.
    • Eshop zrušen, telefon vypnutý, email se vrací jako nedoručený.
    • Podávám trestní oznámení a kontaktovala jsem TV Nova, která celou věc zmedializuje.

Jsou to podvodníci!!!!

• ZLODEJI

Useknout pazouru, peníze pryč, mobil nedorazil. Vše jsem si ověřil: že firma existuje, potvrzení e-mailem, telefonicky jsem hovořil s panem Jankovcem - zástupcem vedoucího. Co už jiného udělat aby člověk nenarazil a navíc zápis na Heuréce. Jedině sekat pracky!!!

• Taky jsem naletěl pozor dnes 11.2.2015 neexistuje ani telefon ani pan Jalovec Naštěstí jsem neplatil nic předem.Emaily se mi vraceji !!!Pozor schvalně davají PPL za 300kč aby zakazníci platily převodem!!!

NIC NEBRAT!

• Podvodnici

Objednal jsem televizi a zaplatil přes účet. Nemam ani peníze a ani televizi. Jdu na policii.