• Jednu hvězdičku za opravdu dobré balení
    • Dodané rostliny mě dost zklamaly
    • Pomalé vrácení peněz
    • Nemá zavedenou službu Ověřeno zákazníky, tudíž si sem recenze může psát kdokoliv
    • Žádný avizovaný návod na pěstování jsem neobdržela

Celkově obrovské zklamání. Nechala jsem se zlákat pěknými webovkami a milionem pozitivních recenzí na heuréce. Raději se podívejte na Zboží.cz, kde už to tak růžově nevypadá. Objednala jsem 12 rostlinek, ať už ta doprava za 149 za něco stojí. Přišel krásný balík, uvnitř plastové balení, ve kterém rostlinky opravdu mohou přijít dobře zabezpečené. O to větší zklamání z toho, co se v balení nacházelo. 2 rostlinky jsem ihned po rozbalení reklamovala, protože bylo do očí bijící, v jak špatném stavu jsou, postupně jsem pak zjišťovala další věci, které mě nakonec vedly k vrácení celého balíku.

Tady přesný popis toho, co mi přišlo:

- 2 violky/macešky v tak katastrofálním stavu, že jsem je ihned po vybalení nafotila a reklamovala, ty by udělaly parádu tak v hororu Tima Burtona, a to jim tím ještě přidávám na hodnotě,

- zbylé 3 violky/macešky povadlé s uschlými listy, ale dle pokynů reklamace na webu to na reklamaci není, nicméně posléze jsem zjistila, že se u dvou už na kořenovém balu tvoří plíseň. Samozřejmě chápu, že u violek/macešek je už po sezóně, ale za 30 nebo 45 Kč/kus jsem očekávala trochu víc,

- begónie vypadala oproti violkám/maceškám hezky, ale bylo na ní asi tak 150 mušiček,

- gazánie - povadlá, listy bez lesku, mnohem světlejší, než jsem zvyklá, ale ta by se asi zachránit dala,

- verbena - zdravá, prostříhaná, což nevadí, jen jsem si nebyla jistá, jestli jde opravdu o sporýše, protože na květníku chyběla etiketa a listy vypadaly jinak, než u sporýšů, co mám doma, ale to může být jen má neznalost,

- minipetúnie - všechny tři kusy dorazily zdravé, ALE 2 z nich mnohem menší než jejich třetí "kamarádka", když jsem se chtěla podívat na kořenový bal, naprosto se mi rozpadl mezi prsty, rostlinky nezakořeněné, nejspíš nedávno přesazené (oproti třetímu kusu, u kterého už kořenový bal držel), tudíž si tak nejsem jistá onou cenou 79Kč/kus,

- ostálka dorazila zdravá, prostříhaná, což nevadí,

podtrženo a sečteno - spokojenost z 12 rostlin u mě byla u tří (snad verbena, 1 minipetúnie, ostálka), což vedlo k vrácení celého balíku, protože jsem už byla znechucená a nechtěla se handrkovat o reklamaci.

Jen nezapomeňte, že pokud budete vracet celý balík, dopravu zpět si hradíte SAMI, což je ovšem v souladu s obchodními podmínkami.

Jako další negativum vidím pomalé vrácení peněz, na které jsem se opakovaně dotazovala. Paní Buková avizovala, že se peníze vrátí přes platební bránu, jakmile dojdou rostlinky, což mi psala v neděli, nicméně balík se vrátil a byl přijat už v pátek - což jaksi prošlo bez povšimnutí (i když jsem balík posílala přímo na její jméno), což k pocitu "péče" o zákazníka moc nepřispívá. Peníze nakonec dorazily ve čtvrtek.

Možná jsem jen měla smůlu, ale mně ony "zdravé a silné rostliny" přišly jen ze čtvrtiny, tudíž toto zahradnictví NEDOPORUČUJI, Markéta Šimková

rychle dodání
    způsob zabalení
    krásné zdravé rostliny
    navod k pěstování zakoupený rostlin

• rychle dodání
    • způsob zabalení
    • krásné zdravé rostliny
    • navod k pěstování zakoupený rostlin

Doporučují.

• Krásné, zdravé rostliny
    • Rychlé doručení
    • Skvěle, bezpečně zabalené rostliny
    • Veliká ochota

• Vše v pořádku, rychlost, balení i kvalita

Dobře fungující obchod s výbornou komunikací!

• rychlé odeslání, dobře balené

Spokojenost ve všem. Mají široký sortiment, přehledně rozdělné.
    Zboží dodáno rychle a pečlivě balené

• Nádherné, zdravé rostliny

• krásné zdravé rostliny
    • rychlost dodání
    • komunikace obchodu

• velké množství na výběr
    • rady a tipy
    • rychlé doručení
    • info o průběhu objednávky
    • bezpečně zabaleno
    • předchozí dobré zkušenosti

Naprostá spokojenost. Rostliny krásně zabalené, všechny v perfektním stavu. Určitě doporučuji.

Skvěle zabaleno, krásné velké sazenice, doporučuji.

• Velmi dobre ceny zbozi dobre zabaleno
    • Zadna

Obchod doporucuji

• přehledné stránky
    • objednané rostliny jsou kvalitního vzrůstu
    • přiměřené ceny
    • rychlost dodání

• Perfektně balené rostliny
    • Velký sortiment, zdravé rostliny, balení nemá chybu
    • Dobrý blog s návody a radami na pěstování.
    • Žádné nevýhody.

Opakované nakupuji a jsem spokojená. Všechny rostliny rostou.

• velký rozsah sortimentu
    • velmi dobře baleno
    • spoustu krásných druhů, které uvádějí, dlouhodobě nemají

• velký výběr rostlin, rychlá doprava a vynikající balení na přepravu!!
    • absolutně NIC

Nakupuji zde již víckrát a budu se určitě ráda vracet pro rostliny a doporučuji

• Eshop je přehledný a ceny přijatelné.
    • Rostlinky zdravé a silné, dobře zabalené.
    • Je zde možnost výběru termínu dodání. Objednávám s předstihem a rostlinky jsou mi na přání doručeny až po "zmrzlých", což je pro mě velmi důležité.
    • O žádné nevím

V tomto zahradnictví nakupuji opakovaně a ráda se budu vracet. Všem ostatním mohu jen doporučit.

• Letničky objednávám každý rok, přijedou skvěle zabalené a ve skvělé kondici. pak už jen dělají radost na okně

• Skvěle zabalené rostliny

skvělé

• Každoročně si objednáváme u Zahradnictví Flos s.r.o. jak trvalky, tak i letničky. Vždy zásilka přijde vzorně odborně zabalená. Květinky jsou vždy ve výtečném stavu.