Ze semen, koupených v obchodě, mi vzešlo velmi málo. Ty, které vzešly, moc nerostou, skomírají. Už při doručení semen jsem pocítil zklamání. Obaly vypadaly, jako by si to dělali sami večer u televize.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Jsme na trhu již více než 10 let a na kvalitě semen si zakládáme, spolupracujeme pouze s ověřenými dodavateli.
    Pokud Vám vzešlo jen malé množství a navíc se rostlinkám nedaří, nemusí být chyba na straně semen.

Balení si skutečně tiskneme sami, jedná se o náš originální motiv. Samozřejmě chápeme, že se nemusí líbit každému.
    Nám se balení líbí a zároveň jsme při jeho tisku co nejvíce šetrní k přírodě, na rozdíl od lesklých barevných obalů.

tým Semena.cz

• V balicku semen hokaido vubec tato semena nebyla!je tam smes mesicku a lichoresnice,za cenu uplne jinou kde je kontrola nez neco pošlete?

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Vždy se balí minimálně 100-200 balení najednou a z šarže, kterou jste obdržela ještě semena máme. Samozřejmě jsme hned všechna balení, na základě této recenze, zkontrolovali a vše je v pořádku.
    Nikdo jiný nás ohledně podobného problému nekontaktoval.
    Zdá se, že jste jediná, která takové balení obdržela, což nedává žádný smysl.

Mrzí nás, že jste se na nás hned neobrátila a jen napsala toto hodnocení. Věříme, že se jedná o nějaký omyl, který bychom si spolu určitě dokázali vysvětlit.

tým Semena.cz

rostliny byly dost suché a v porovnání s jinými obchody opravdu v žalostném stavu. doufám, že to přežijí.

Reakce obchodu Semena.cz

děkujeme za Vaši recenzi.
    Neprodáváme klasické, ale prostokořenné sazenice.

Jedná se o sazenice nacházející se ve vegetačním klidu, nejsou tedy narašené. Na první pohled nejsou příliš atraktivní. Je potřeba je před samotnou výsadbou namočit do vody.

tým Semena.cz

Ze sedmi semen ženšenu pětilistěho nevzešlo ani jediné.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Pokud jste postupovali podle návodu, doporučujeme ještě vyčkat. Ženšen pětilistý má nepravidelnou dobu klíčení a ještě může vyklíčit.

Pozor však na umístění výsevní misky na parapet, v noci může dojít k prochladnutí substrátu na méně něž požadovaných 20 °C.

• rychlé doručení
    • málo semínek. Jinde za stejnou cenu minimálně dvojnásobné množství.

děkujeme za Vaši zprávu.
    Rozdíl je v kvalitě semen a rozmanitosti naší nabídky.

Množství semen i cena jsou předem dána.

tým Semena.cz

Místo 5ti sazenic jahodníku jsem dostal 4.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Objednala jste si u nás jedno balení jahodníku, které obsahuje 5 sazenic. U nás si jahody nepěstujeme, celá balení odebíráme od dodavatele, který zřejmě dodal nekompletní balení.

Přijměte prosím naši omluvu, moc nás vzniklá situace mrzí.
    Doporučujeme obrátit se na nás e-mailem, určitě spolu vše vyřešíme k Vaší spokojenosti.

tým Semena.cz

Bohužel ze sazeniček česneku se čtvrtka nedala použit, protože byl shnilý/plesnivý. Chápu, že se tomu nejde úplně vyvarovat, ale za tu cenu by mohlo. Jinak objednávka a rychlost dodání v pořádku.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Jsme rádi, že jste byl spokojen s rychlostí objednávky a dodání.

Při expedici se kvalita zboží kontroluje, ale počátek poškození plísní nemusí být vidět a nebo může dojít k přehlédnutí.
    Každopádně je třeba nás v takovém případě neprodleně po obdržení zboží kontaktovat. Věříme, že se nám společně podaří tuto nepříjemnou situaci vyřešit k Vaší spokojenosti.

tým Semena.cz

Semena rajčat - v balíčku pouze 6 semen. Objednány 2 balíčky, dalo by se poslat v obálce na 19 Kč - přišlo jako balíček za 99 Kč.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    V minulosti jsme zboží v obálce posílali, ale měli jsme ze strany zákazníků četné reklamace na poškození zboží.
    V bublinkových obálkách zase nechceme zboží posílat, protože obsahují plast.

• Semena nevzešla

Reakce obchodu Semena.cz

děkujeme za Vaše hodnocení, přestože si myslíme, že je předčasné.
    V tuto chvíli lze hodnotit obchod a vyřízení objednávky.

Semena jste si vyzvedla před pár dny, ještě neměla čas vyklíčit.
    Těchto semen jsme prodali velké množství a od nikoho jsme nedostali zprávu ohledně nízké nebo dokonce žádné klíčivosti.
    Rajčata zrovna patří mezi semena, která při správných podmínkách, klíčí bezproblémově.

• rychlá reakce obchodu
    • dodávka je neúměrně zdražena zásilkovnou
    • za dodání jsem zaplatil víc než za vlastní zakázku

chybí osobní vyzvednutí malé dodávky

Reakce obchodu Semena.cz

děkujeme za Vaši recenzi.
    Jsme rádi, že jste byl spokojen s rychlostí vyřízení Vaší objednávky.

Ceny dopravy bohužel vycházejí z cen, které nám účtují dopravci.

Příjemný zbytek dne,

tým Semena.cz

• S komunikací jsem velice spokojená, včasné dodání také proběhlo. Co mě
    zarazilo,semena došla v obyčejných sáčcích, baleno v EU.Co z nich vyroste se teprve dozvím....?
    Žádné originální baleni,cena na počet semen celkem vysoká,naprosté zklamání.

Reakce obchodu Semena.cz

děkujeme za Vaše hodnocení a jsme moc rádi, že jste byla spokojena s vyřízením objednávky.

Semena si balíme sami do námi potištěných sáčků, jedná o ekologický tisk a náš originální motiv.
    Na každém sáčku je uvedeno o jaká semena se jedná a dále návod na pěstování.
    Fotografii rostliny pak najdete na webových stránkách, kde je třeba při výběru.

tým Semena.cz

• klíčivost zaslaných semen je cca 40%.

Jsem nespokojen.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Za kvalitou semen si stojíme, spolupracujeme s ověřenými dodavateli a zákazníci se k nám vracejí.
    Sami si z našich semen pěstujeme a klíčivost máme cca 99 %. Samozřejmě záleží na druhu semen, semena exotických semen jsou náročnější na podmínky a klíčivost bude nižší.

tým Semena.cz

Místo semínek jednoho druhu přišel prázdný sáček.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Semena se balí do malých sáčků a ty pak následně do papírového přebalu s potiskem a návodem.
    Vkládání balení se semeny do papírových sáčků se dělá ručně. Zřejmě se dva sáčky do sebe "zaklesly" a byl naplněn jen jeden.

Omlouvám se, jedná se o naši chybu při balení.

Na základě Vaší zprávy jsme Vám hned nabídli tři možnosti, jak vzniklou situaci vyřešit, věříme k Vaší spokojenosti.
    Chyba se může stát každému, hlavní snažit se ji napravit.

tým Semena.cz

• na skladě je zboží, které jinde v tuto dobu neseženu
    • strašně drahé poštovné (i Zásilkovna) v poměru k objemu, váze a ceně
    • zakoupeného zboží a nemožnost vyzvednout osobně
    • Dárkové vánoční balíčky se semínky jsou hezký nápad, škoda, že není možnost sestavit si obsah

Z objednávky mi vypadl jeden pytlík semen za 40 Kč (nevím, jestli mojí vinou, asi ano), který se vejde do obálky A6, ale zvažuji, jestli chci znovu platit 70 Kč za poštovné, zvlášť když bydlím ve stejné ulici jako je sídlo firmy :-) Kvalitu osiva (klíčivost semen) ověřím až na jaře.

Reakce obchodu Semena.cz

děkujeme za Vaše hodnocení, na které si dovolujeme zareagovat.
    Cena za dopravu je stanovena na základě cen od jednotlivých dopravců. Některé obchody mohou mít cenu dopravného nižší, ale zákazník to doplácí v rámci ceny zboží nebo dopravcem expedují větší objemy zásilek.

Vlastní prodejnu skutečně nemáme, ale pokud bychom neměli celou síť prodejen, jednalo by se o výhodu pouze pro zákazníky v jejím okolí. Přes pobočky Zásilkovny je zajištěna možnost osobního vyzvednutí pro každého zákazníka.

Dárkový balíček je určitě možné si sestavit podle vlastního výběru. Jednotlivé komponenty, včetně dárkového sáčku se jmenovkou, prodáváme i samostatně.

• Obchod rychlý
    • Dvě cibule česneku byly zcela ztrouchnivělé

Reakce obchodu Semena.cz

děkujeme za Vaše hodnocení, přestože nás velmi mrzí.
    Při expedici stav, nejen česneků, kontrolujeme a hned vyřazujeme nevyhovující kusy.
    Jedná se však o produkt přírody a začínající poškození může být z naší strany přehlédnuto.

Určitě doporučujeme dodané cibulky hned zkontrolovat a případně poškozené stroužky hned odstranit.
    Na základě fotografií s Vámi vzniklou situaci rádi vyřešíme.

• Sazenice růží byly uschlé

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Nejedná se o klasické sazenice růží, ale prostokořenné sazenice, které se nacházející ve vegetačním klidu, nejsou tedy narašené. Na první pohled nejsou příliš atraktivní. Je potřeba je před samotnou výsadbou namočit do vody.

Mrzí nás, že jste byla zklamaná a očekávala něco jiného, ale tyto informace jsou uvedeny i na našich webových stránkách spolu s věrnou fotografií sazenice růže přímo u produktu.

tým Semena.cz

• Zatím nic nedorazilo,tel.po dlouhé čekací době vypnul.Nevim nic.

Dobry den,

dekujeme za Vas komentar, ktery nas moc mrzi. Hlavne i proto, ze jsme Vam nadstartne nabidli slouceni dvou Vasich objednavek, abyste usetril za postovne z vlastni iniciativy.

Informovali jsme Vas, ze jsme zbozi 18.10. predali Ceske poste, sledovaci cislo zasilky jsme Vam poslali formou SMS. Nyni je na ceste k Vam a kazdym dnem by melo dorazit. Pokud by se tak nestalo, prosim kontaktujte nas.

Vsichni vime, jak Ceska posta funguje, je skoda, ze jste si nezvolil spolehlivejsiho dopravce.

hezky den,

tym www.semena.cz

• nedoporučuji

Vážená paní,

Vaše hodnocení nás moc mrzí hlavně proto, že jste Vaši objednávku neuhradila. Nebyla tedy ani zpracována a odeslána. Po několika emailech byla stornována.

tým www.semena.cz

• Na stránkách jsem objednal semena Dracaena draco, ani po 3 měsících nevyklíčila ani jedna sazenička.

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Těchto semen jsme prodali velké množství a dosud nás nikdo nekontaktoval s podobným problémem.

Bohužel jste ani při naší e-mailové komunikaci neuvedl žádné podrobnosti, na jejichž základě bychom se mohli pokusit poradit. Pouze jste uvedl, že tuto rostlinu umíte pěstovat.

Rádi se pokusíme pomoci, ale bez informací to bohužel není možné.

• Poslali mi uschlé keře

Špatná kvalita

děkujeme za Vaše hodnocení.
    Před expedicí zboží kontrolujeme a děláme vše pro to, aby zákazník dostal zboží v pořádku.
    Samozřejmě se může stát i chyba při expedici a také může být problém doba, po kterou jsou sazenice na cestě.

Důležité je, že se nejedná o klasické sazenice, které si zakoupíte v obchodě. Prodáváme prostokořenné sazenice, jak Vám psala kolegyně. Tyto sazenice jsou ve vegetačním klidu a před samotnou výsadbou se musí namočit na několik hodin do vody.