Nabízené zboží neměli skladem, objednávka zrušena

• rychlá dodací doba
    • Zboží, které jsem zde kupoval (žehlící prkno) se tvářilo jako značkový výrobek Philips a Vileda, přitom šlo o Turecký šmejd, který se viklal, neměl uváděné rozměry ( byl o 10cm kratší) a navíc byl lehce poškozený.

Z mého pohledu dochází jednoznačně ke klamání spotřebitele a prodeje nekvalitního a neznačkového zboží!!! Samozřejmě můžu hodnotit pouze mou objednávku, ale domnívat se, že obchod takto jedná omylem se mi zdá nepravděpodobné. Spíše jde o záměr, ale to je jen můj dojem. Bylo mi nabídnuto vrácení peněz, což vnímám sice pozitivně, nicméně pro mě to jsou další náklady a starosti, o které nestojím. Spíše bych uvítal finanční kompenzaci, která však nabídnuta nebyla. Pro mě tedy první a poslední zkušenost s tímto obchodem. Obchod tedy NEDOPORUČUJI!

• Když je zboží poškozené, dá od toho ruce pryč.

Koupila jsem zde kuchyňský robot. Jedna z nádob byla urařená - při otevření sáčku zde byla poškozená nádobka a vedle střep. Evidentní mechanická vada - díl asi někomu ve výrobě, skladu nebo v obchodě upadl.Požádala jsem obchod, zda zařídí výměnu dílu. Poslali mi kontakty na autorizovaný servis, kde to budu muset řešit jako reklamaci, s tím, že pokud jsem si přála, aby obchod celý robot před odesláním zkontroloval, měla jsem je o to výslovně požádat.

Reakce obchodu Shopik.cz

Dokládáme naši komunikaci se zákazníkem k použitému přístroji.Fotografie zaslámé zákazníkem máme uloženy v našem archivu.

Jak jsme Vám již odpověděli,že Vámi reklamovaná část výrobku bude z hlediska mechanického poškození vyžadovat posouzení přímo autorizovaného servisu Philips(po pečlivém prostudování Vašich snímků) a proto Vám na základě Vaši poptávky byly zaslány 2 adresy servisu Philips poblíž Vašeho regionu,jak jste požadovala.Samozřejmě je jej možno zaslat i k nám.Zákazník dnes vyžaduje originálně zabalené zboží v nepoškozeném obale a takové Vám bylo zasláno.Naše obchodní podmínky nabízejí i fyzickou kontrolu zboží přímo na výslovné přání zákazníka.Zboží bylo dle našich záznamů probaleno dále i do dalšího kartonu.Jsme si vědomi platných zákonů v České republice a proto bude vhodné výrobek posoudit,jak jsme již psali přímo servisním zázemím firmy Philips .Jedná se o mechanické poškození části výrobku,to jest ulomení plastové části včetně pojistné a vodící lišty,která má přesné umístění v korpusu robotu a je daná i návodem k obsluze.
    V reakci na Vaše oznámení Vašeho rozhodnutí do systému recenzí Heureka Vám sděluji,že v naši odpovědi bude zveřejněna kompletní korespondence se zákazníkem k danému problému očištěna o osobní a citlivá data.

s pozdravem za Shopik

P…….P………

Sent: Monday, January 04, 2016 7:44 PM

Subject: RE: reklamace robot Philips

u objednávky za 8000 Kč jsem čekala větší vstřícnost. Že by škoda vznikla při dopravě považuji za nepravděpodobné. Dělá to na mne dojem, že mlýnek je uražený, tudíž musel někomu upadnout a rozbít se. Budˇpřímo u výrobce nepříklad při balení, nebo někomu u vás u vás v obchodě.
    Nám rozhodně neupadl. Vyndali jsme ho z nádoby většího mixéru a rovnou jsme vytáhli z igelitového sáčku malou nádobku a střep.

Považuji za chybu Vašeho obchodu, že jste nám poslali nezkontrolované nebo rozbité zboží. Proto bych byla ráda, abyste svoji chybu napravili vy.

Prosím, ještě jednou zvažte svoje odpovědi, protože jinak si dám tu práci a napíšu o vašem jednání na Heureka.cz a také do recenzí.

V…………….

______________________________________________________________
    > Od: ………….
    > Komu: "'…………………………..
    > Datum: 04.01.2016 14:04
    > Předmět: RE: reklamace robot Philips
    Zasíláme Vám adresy servisů Philips v Pražském regionu:PH servis,Darwinova 5/1808,Praha 4,Psč 14000
    AV kovoslužba,Cílkova 769/9,Praha 4,Psč 14000
    Na které se můžete obrátit a zde dojde k posouzení vady.
    Vaše zásilka byla originálně zabalena v bezpečnostním přepravním a krycím obale a vložena do dalšího papírového kartonu.Takto byla bez známek poškození předána dopravci.
    S pozdravem za Shopik
    P……………..P…………….

From:
    Sent: Thursday, December 31, 2015 3:08 PM
    To:
    Subject: reklamace robot Philips
    Importance: High

Reklamace

včera mi byl doručen kuchyňský robot Philips HR 7958/00, který jsem si u vás zakoupila. (faktura ………….Děkuji za rychlé vyřízení objednávky.

Zatím jsem vyzkoušela jen dělání těsta s hnětacím hákem a jsem s tím spokojená. Bohužel při vybalování jsme si všimli, že malá nádoba na sekání má uraženou část spodku – tuto závadu chci tímto reklamovat – v příloze zasílám 3 fotografie.

Jestli byl nebo nebyl řádně zabalen, nemohu posoudit, protože jsem tomu do té doby, než jsme našli vadný díl, nevěnovala příliš pozornost. Každopádně, u dalších částí jsem se na to zaměřila a zjistila jsem, že například sekáček s břity ve strouhací a sekací nádobě, u kterého předpokládám, že měl být v přiloženém plastovém pouzdře, byl lajdácky ponechán volně v této nádobě a do přiloženého plastového pouzdra zastrčen nebyl. Tam naštěstí k žádnému poškození nedošlo.

Tento kuchyňský robot si chci ponechat a nejvíce by mi vyhovovala následující řešení (zejména řešení č.1) a prosím, :
    1. 1. robot si ponechám doma a zašlu vám pouze vadný díl a vy mi pak zašlete díl nový
    2. 2. robot si ponechám doma a vy mi napíšete, v jakém pražském servisu si mohu díl vyzvednout + poskytnete mi slevu v ceně tohoto náhradního dílu

Prosím, pokud to bude možné, zvolte některé z těchto dvou řešení.

Prosím rovněž o potvrzení přijetí tohoto emailu.

Děkuji. S pozdravem

• neprijima poskozene zbozi. Budu tuto informaci roznaset dale na internetu, pokud s tim nic neudela

Nedoporucuju. Po dodani nefungujiciho zbozi obchod nechce prijmout reklamaci

Reakce obchodu Shopik.cz

Vkládáme tímto naše vyjádření k výše uvedenému a současně dokládáme i korespondenci mezi námi a zákazníkem.Korespondence je bez úprav,jsou pouze smazány kontakty a osobní data.
    pozn:objednávka 4.8.2015 ve 23 hod
    fa.vystavená na S.R.O na firemního zákazníka 5.8.2015
    expedováno 5.8.2015

Na vrácení výrobku máte samozřejmě právo,ale nesmí jevit známky používání a provozu.Jak jste nám sdělil,tak byl výrobek již v provozu(nemohu posoudit tedy stav).V tomto případě musí vše posoudit tedy autorizovaný servis a jakou se tedy jedná vadu(podstatná,nepodstatná…).Je tedy možné,že i tak budeme nuceni výrobek odeslat do servisu.V tomto případě budu od Vás potřebovat(v případě,že je na výrobku znát,že byl v provozu),Vaše vyjádření,co s výrobkem udělat(odstoupení od smlouvy,oprava…..),ale jak psal již kolega,bude pravděpodobně problém v baterce.

Děkuji Vám za pochopení

s pozdravem........

Subject: Re: Změna stavu objednávky: 1....

Dobry den,
    Ale je to jeste 14 dnu co jsem to koupil, coz je doba kdy ty zbozi muzu vratit podle zakona.
    Takze bych potreboval ty zbozi Vam vratit nebo vymenit.
    Poslete mi prosim adresu, kam to muzu zaslat.

Dekuji,
    A........

Date: Tuesday 11 August 2015 10:
    T

Dobrý den.
    Tak to nás mrzí. Jak popisujete závadu ,tak to vypadá na vadnou baterii. Bohužel výrobky normálně nezkoušíme (jen na vyžádání od zákazníka). Pokuste se vysavač opakovaně nabít(někdy to tu baterii probere). Pokud to nezabere obraťte se na servis.
    Nejrychlejší cesta na vyřízení. Servis v Praze PH servis Žitná 26 Praha 2 tel:224941640
    Darwinova5 Praha tel:266310574

S pozdravem....

www.shopik.cz

Sent: Monday, August 10, 2015 6:04 PM
    To:

Dobry den,
    Dostal jsem od Vas zbozi pred 4 dny - vysavac Rowenta. Akorat je nefunkcni. Baterka po plnem nabijeni vydrzi pracovat asi jenom jednu minutu na funkci "Koberec". Po 3 minutach to uz nevysyva nic.
    Prosim poradte jak na reklamaci?

S pozdravem,
    A..............

Děkuji Vám za pochopení

s pozdravem

P................

Sent: Tuesday, August 11, 2015 10:30 AM

Dobry den,
    Takze bych potreboval ty zbozi Vam vratit nebo vymenit.
    Poslete mi prosim adresu, kam to muzu zaslat.

Dekuji,
    A.............

Date: Tuesday 11 August 2015 10:24

Dobrý den.
    Darwinova5 Praha tel:266310574

P..........

www.shopik.cz

Dobry den,
    Prosim poradte jak na reklamaci?

S pozdravem,
    A..............

• - objednávka byla zrušena kvůli chybě eshopu, protože uvedl špatně cenu

Objednávka byla zrušena kvůli chybě eshopu, protože uvedl špatně cenu.. což ve mě nezanechalo zrovna dobrý dojem

Reakce obchodu Shopik.cz

V případě zrušení objednávky ze strany obchodu je vždy postupováno dle obchodních podmínek,se kterými je každý zákazník obeznámen a odesláním objednávky je akceptuje.Před zrušením je každý zákazník písemně obeznámen i s důvodem zrušení a to v nejkratší možné době.

• LŽOU a pokud obchodník lže, nemá na trhu co dělat
    • děla z lidí blbce, pan Polák
    • již před nákupem jsem věděl, že zboží nedodají, prý byl výrobek dodán zákazníkovi přede mnou, což je lež a proto jsem si udělal print screen obrazovky jako důkaz

LŽOU a pokud obchodník lže, nemá na trhu co dělat
    děla z lidí blbce, pan Polák

• nevím
    • zajímá je jen jejich výdělek

Dorazilo mi jiné zboží, než jsem ojednal a navíc mě v obchodě přesvědčovali, že je to stejné zboží, v tomto obchodě už rozhodně nic nekoupím.

Reakce obchodu Shopik.cz

Děkujeme za recenzi, ale ve skutečnosti to bylo úplně jinak. Vámi objednané zboží bylo doprodáno a nebylo jisté, jestli ještě bude. Proto Vám bylo nabídnuto na naší prodejně podobné zboží , které bylo skladem a ihned k odběru. Přístroj byl znovu naskladněn a byl jste o tom informován a už jste se nám neozval a ani jste Vaši objednávku nezrušil. Tímto Vaši objednávku rušíme. Vaše recenze se nezakládá na pravdě.

• nekontrolují webové stránky a vymlouvají se na dodavatele, že uvedl cenu zboží, nenabídli mi kompenzaci - slevu, jinou nabídku

Nedoporučuji tento obchod, sice se omluvili, ale nenabídli nic výhodného jako omluvu, počítala jsem se zbožím jako s dárkem, když bylo zboží uvedeno skladem a najednou byla objednávka zrušena a přišla výmluva, že to není jejich chyba, ale dodavatele a následně omluva dodvatele s dovětkem, že doufají, že zůstanu věrna tomuto obchodu :-))

• Na obrázku byl telefon se stanicí za příznivou cenu. Telefonicky jsem si ověřoval, zda to platí, a bylo mi to potvrzeno. Po objednání mi přišly jen telefony bez stanice. V den doručení nabícka ze stránek zmizela. Při telefonické reklamaci mi bylo řečeno, že mohu zboží vrátit. Na otázku, zda mi zaplatí dvojí poštovné mi položili telefon.

Nebrat, nemá výhodu. A pokud něco výhodného objevíte, nemáte jistotu, zda to dostanete.