• neochota věcně řešit reklamaci
    • není možné nabízené sedačky a materiály vyzkoušet

Rozhodli jsme se pořídit si novou sedačku. ta naše již měla 17 let, měli jsme ji rádi, byla úžasně pohodlná, ale přece...
    Po dlouhém výběrovém řízení, kde hlavním kritériem byla kvalita a pohodlí (jsme gaučová rodinka), padla naše volba na designovou sedačku Prostoria, kterou nabízí firma Lino Design. Má svoji kamennou prodejnu v Praze, kde mimochodem jsou vystaveny pouze 3-4 sedačky, ale budiž... Ze vzorníku jsme vybrali barvu a materiál, který se nám líbil. Upřesňuji, že velikost vzorku byla cca 20x20 cm. Na sedačku jsme se velmi těšili, čekali jsme celých osm týdnů. Jaké zklamání nás ale potkalo, když po tak dlouhém čekání nešlo sedačku úplně smontovat, protože ze tří šroubů byl jeden nesprávně doručený (na ten jsme čekali pět týdnů), ale hlavně materiál - jeden velký ostrý pichlavý smirkový papír. Obrátili jsme se okamžitě na prodejce - "ano šroub posíláme" - uběhlo 5 týdnů. Materiál? "Měli jste si lépe vybrat, reklamace se neuznává" ... bez nabídky jakéhokoliv řešení pro nás.
    Co s tím? Nevíme. Poradíme se s právníky. Nicméně sedíme na sedačce za 80 tisíc a pod sebe podkládáme 2-3 deky, protože na tak pichlavém materiálu to prostě vydržet nejde. Ani za 80 tisíc...

• Design
    • Neznalost výrobků které prodávají - amatérismus.
    • Lino Design rozhodně nedoporučuji

Na podzim 2019 jsem si na e-shopu společnosti Lino Design koupila postel výrobce Gazzda. Po rozbalení jsem zjistila, že postel, jakkoliv je krásná, má závažný konstrukční nedostatek v podobě nebezpečného systému uložení roštu na dvou příčných prknech, kdy může dojít k převržení roštu a následně k úrazu.
    Obrátila jsem se na společnost s reklamací, ale ta nebyla uznána a místo toho jsem obdržela certifikáty (v angličtině). Ty se ale týkaly použitého dřeva, nikoli nebezpečné konstrukce. Chápu, že se společnosti nechtělo do vracení peněz za celkem drahou postel, tak jsem očekávala, že alespoň pošlou truhláře, který tento nedostatek napraví - přivrtá dvě lišty na postranice. To se ale nestalo.
    Musela jsem si truhlářskou opravu zajistit sama, stálo to dalších 2.500 Kč, kdy polovina faktury byla doprava. Truhlář mě také upozornil, že konstrukce postele neumožní dát do postele elektrický rošt, o čemž v popisu na e-shopu není ani k dnešnímu jediná zmínka! Před nákupem jsem mluvila s pracovnicí firmy a říkala jí, že tam chci elektrický rošt, neupozornila mě na to.
    Byl to můj první nákup dražšího designového výrobku a myslím, že i poslední. Pokud designové produkty prodávají firmy jako Lino Design, kde pracovníci nemají potřebné odborné znalosti, nebudu již příště riskovat a spokojím se s obyčejným produktem.
    Martina Malá

• příjemné a vstřícné jednání
    • konkurenceschopné ceny
    • pěkný showroom
    • čekací lhůta
    • nezdárné vyřízení objednávky

Dobrá nabídka, skvělé ceny, příjemná atmosféra při konzultaci. Oznámené dodací lhůty na výrobu židlí 6 - 8 týdnu jsou pochopitelné a za danou cenu a nabídku i konkurence schopné. Kámen úrazu je celkový výsledek. Po 7 týdnech oznámení o zpoždění dodávky. Ve 12 týdnu oznámení, že dodávka konečně dorazila, jenže úplně jiná. Židle z jiného druhu dřeva (tedy jiná barva) a potah úplně jiné barvy, než jsme objednali. Výsledek = přes 10tis. Kč po dobu 3 měsíců uložených u firmy Lino, úrok 0%.

• Potvrzena obkednávka s termínem doručení následující týden. Po 14 dnech oznámení, že se spletli, a objednané zboží není k dispozici.

Nedoporučuji!

• pěkný design
    • nereagují na e-maily, slíbí, že zavolají a pak napíšou jen e-mail, neuvádějí reálný termín dodání

v dubnu objednáno zboží, termín dodání koncem června, nejpozději začátek července, pak ticho po pěšině, na e-mail nereagovali a po mé telefonické urgenci mi napsali e-mail bez omluvy, termín dodání koncem července, začátek srpna, prý dovoz z Itálie, na stránkách u těchto židlí inzerují 6-8 týdnů, design pěkný ale zákaznícký servis a pružnost špatná, snad se dovozu židlí dočkám do Vánoc ;-).

• Přehlednost, moderní design.
    • Rozšířit nabídku.

Obchod bych doporučil všem, kteří mají dobrý vkus a chtějí si svůj domov vybavit luxusně a za rozumnou cenu.